Spinoff sorozat készül a Száll a kakukk fészkére alapján, írja a Deadline. Paul Zaentz producer, a film eredeti producerének, Saul Zaentz unokaöccse, megállapodott Ken Kesey író özvegyével, hogy egy olyan sorozatot készítenek, amely Bromden szemszögéből meséli el a történetet.
A széria első évada Bromden főnök karakterére fókuszálna, akit az eredeti filmben Will Sampson alakított, a további évadok pedig azt mutatnák be, hogy mi történik a főnökkel a pszichiátriáról való szökése után.
Maga Kesey egyébként elhatárolódott Miloš Forman 1975-ös adaptációjától a regényétől való narratív eltérések miatt, ugyanis a könyv eleve Bromden főnök szemszögéből mutatta be az eseményeket.
Zaentz korábban a Netflix 2020-as Ratched című előzménysorozatában is részt vett, mely szintén Forman klasszikusának egyik karaktere, Ratched nővér köré épült.
A eredeti film 50. évfordulója alkalmából a Fathom Entertainment hamarosan 1000 amerikai mozivásznon fogja újra bemutatni az eredeti alkotás 4K felújított változatát.
Még több friss hírért görgessetek lejjebb.

91 Száll a kakukk fészkére (1975)
McMurphy (Jack Nicholson) piti kis tolvaj, aki börtön helyett inkább elmegyógyintézetbe záratja magát, de ügyel arra, hogy csak a környezetét tévessze meg, ő maga nem hajlandó... több»
Szereplők: Jack Nicholson, Danny DeVito, Christopher Lloyd, Anjelica Huston, Louise Fletcher