1. évad (2016) - 8 epizód
2. évad (2017) - 9 epizód
3. évad (2019) - 8 epizód
4. évad (2021) - 9 epizód
5. évad - 8 epizód

A történet egy csendes kisvárosban játszódik, ahol mindenki tud mindent a másikról. Egy nap eltűnik egy gyermek, ami felbolydítja és ízeire kezdi szétszedni a városka lakosainak eddig békés kapcsolati hálóját. Kétes kormányzati szervek és sötét erők kezdik körülvenni a várost. A lakók… Több

Forgatókönyvíró: Matt Duffer, Ross Duffer, Paul Dichter
Premier: 2016.07.11. | Netflix (2019.08.05.)

2024.02.24 Bogi

Jó sorozat, amelyben azért vannak félelmetes részek. Én egyedül nem mertem nézni.

2019.07.16 Anti007

a nap véleménye

Demagorgon, jó zene és mindig Coca-Cola!

A Stranger Thingsre simán lehet azt mondani, hogy az elmúlt évek legjobb sorozata. Nehéz behatárolni a film műfaját, de ami biztos, nagyon szórakoztató. A sci-fi/fantasztikus zsáner mellett a Stranger Things magában hordozza a korszak jellegzetes ho... Teljes kritika

2022.07.10 JRD

Kerülgettem, kerülgettem, félretettem majd végignéztem!

Még ha nem is az évtized sorozata, de kellemes csalódást okozott . Bevallom, nehezen vettem rá magam, hogy amúgy alaposan megnézzem. Vagy ötször álltam neki és pár rész után kábé közepesre értékeltem a sorozatot. Aztán hallottam egy éltes ismerősömet erről a sorozatról beszélni. Nos, az ő hatására vettem végre a fáradtságot, és az elejétől a végégig megnéztem. Hát, örülök neki! A sorozat érdekes (igaz néha kissé döcögős, és a 80-as évek feeling nem jön be) mégis érdemes a figyelemre. Viszont állatira tetszett, hogy rengeteg ismerős és/vagy kedvenc számom köszönt vissza aláfestő zene gyanánt! Persze, itt is van bújtatott ideológia, nagyon okos (és bátor kiskamaszok), de az egész egyben van. A sorozat évadról évadra jól építkezik és számomra nem hatott erőltetettnek. Vannak benne para részek. Érdekes a történet vonala és bevallom, imádom egyik-másik karaktert. A rendőrfőnök a bugyutának látszó mackó (de csak annak tűnik), a fogatlan kölök, akinek olyan dumája van, hogy lehidalsz, a vérmes anya. Az egész csapat egy világmegmentő társulás. Szerintem érdemes megnézni ezt a sorozatot. Misztikus-horroros hangulata miatt pedig hiába állnak a középpontban kamaszok, nem igazán kamaszoknak való ! Nézd meg és döntsd el magad, hogy a Stranger Things megéri e a ráfordított időt! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Nagyon tetszik a nyolcvanas évek hangulata, kifejezetten jó a film vonalvezetése, érdekesek a szereplők. Végig feszültség alatt tartja a nézőt, és nem enged a tempó feszességéből. Remek párbeszédek, szép képi világ. Ajánlott kategória.

2021.02.21 Eastern79

Veszélyesen jó

Tizi és a többiek története annyira jól ki lett találva, hogy ha könyv lenne, azt mondanám, "olvasmányos". De mivel – hála az égnek – filmsorozatról beszélünk, egy sor más összetevő is hozzájárult a sikerhez. Először is Winona Ryder annyira jó, mint talán egyetlen mozifilmjében sem, sorozathoz képest nagyon igényes a látvány, valamint a filmzene is megér egy misét. A gyermekszínészek néha még a nagyokat is felülmúlják ebben a sci-fi-horror-fantasy-akció-kaland-tini-thrillerben, ráadásul a rendezés is olyan piszok jó ritmust talált el, hogy az első évadot gyakorlatilag egy hétvége alatt néztem meg. Ha van letehetetlen könyv, akkor ez a sorozat abbahagyhatatlan, ha egyszer ráéreztél az ízére.

Barbara (Shannon Purser) karaktere erősen hasonlít Az élőhalottak éjszakája (1990) című filmben szereplő Barbara (Patricia Tallman) karakterére.Szerző: Thibo84

A show számos szereplője olyan híres színészek vagy rendezők után kapta a nevét, akik nagyon sikeresek voltak a 80-as években. Néhány példa: Hopper (Dennis Hopper), Dustin (Dustin Hoffman), Lucas (George Lucas), Steve (Steven Spielberg).Szerző: Thibo84

Millie Bobby Brown (aki 11-t játssza) tizenegy éves volt a szereplőválogatás és a forgatás megkezdése során.Szerző: Thibo84

Mielőtt együtt dolgoztak a show-n, Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Sadie Sink (Max Mayfield) és Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair) már ismerték egymást, mivel a Broadwayen különböző darabokban dolgoztak együtt. Többek között az Oroszlánkirályban.Szerző: Thibo84

A sorozatban Wheeler otthonaként használt házat a Scream (2015) sorozatban Maggie Duval (Tracy Middendorf) gyermekkori otthonának is használták.Szerző: Thibo84

(2019. 07. 09.)
A cincálásra azonban aligha fog sor kerülni, ugyanis a Stranger Things egyfelől afféle szent tehén, másfelől képes volt megőrizni a báját annyira, hogy a néző hajlamos legyen felülemelkedni néhány logikai bakugráson. Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 11. 28.)
ÓRÁSI HANGSÚLYT KAPOTT A ZENE A STRANGER THINGS SOROZATBAN
A Stranger Things ötlete a Duffer testvérpár fejéből pattant elő, melyben nem titkoltan a reneszánszát élő retro-hullámot próbálták meglovagolni – a lehető legnagyobb sikerrel: az utóbbi évek (egyik) legjobb sorozata lett az eredmény. Több

(2018. 02. 28.)
Azt gondolom, kijelenthetjük, hogy ezen évad legalább olyan hibátlanra sikerült, mint a kezdetek, engem személy szerint abszolút lenyűgöz, ha egy napjainkban készült film vagy sorozat hitelesen mutat be egy adott évtizedet, korszakot: ebben pedig a Stranger Things igencsak jeleskedik. Több

(2019. 06. 20.)
A Stranger Things első évada számomra nem is sorozat, sokkal inkább egy 8 órás film, ami tökéletesen visszaadja a 80-as évek Amerikájának hangulatát. És annak ellenére, hogy sok más alkotásból merített ihletet mégis minden perce egyedinek hat. Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 08. 10.)
Nem kell vetélkednie az elismerésért az olyan presztízs-sorozatokkal, mint például a The Leftovers vagy éppen a The Americans és inkább egy másik, szórakoztatóbb irányba terelte a történetet. Még ha nincs is a közvetlen élmezőnyben a sorozat, azért mindenképpen hiányzott már egy olyan darab, ami betölti a televízióban ezt az űrt is és erre ez az év... Több