Közösség

Vélemény:

 

91 Stranger Things

(2016)

Kerülgettem, kerülgettem, félretettem majd végignéztem!

 
JRD   2022.07.10 09:49
3

Még ha nem is az évtized sorozata, de kellemes csalódást okozott . Bevallom, nehezen vettem rá magam, hogy amúgy alaposan megnézzem. Vagy ötször álltam neki és pár rész után kábé közepesre értékeltem a sorozatot. Aztán hallottam egy éltes ismerősömet erről a sorozatról beszélni. Nos, az ő hatására vettem végre a fáradtságot, és az elejétől a végégig megnéztem. Hát, örülök neki! A sorozat érdekes (igaz néha kissé döcögős, és a 80-as évek feeling nem jön be) mégis érdemes a figyelemre. Viszont állatira tetszett, hogy rengeteg ismerős és/vagy kedvenc számom köszönt vissza aláfestő zene gyanánt! Persze, itt is van bújtatott ideológia, nagyon okos (és bátor kiskamaszok), de az egész egyben van. A sorozat évadról évadra jól építkezik és számomra nem hatott erőltetettnek. Vannak benne para részek. Érdekes a történet vonala és bevallom, imádom egyik-másik karaktert. A rendőrfőnök a bugyutának látszó mackó (de csak annak tűnik), a fogatlan kölök, akinek olyan dumája van, hogy lehidalsz, a vérmes anya. Az egész csapat egy világmegmentő társulás. Szerintem érdemes megnézni ezt a sorozatot. Misztikus-horroros hangulata miatt pedig hiába állnak a középpontban kamaszok, nem igazán kamaszoknak való ! Nézd meg és döntsd el magad, hogy a Stranger Things megéri e a ráfordított időt! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!