Vámpírnaplók (2009)

The Vampire Diaries

KCintia   2020. 08. 19.

Az egyik legjobb.

Ez a sorozat nagyon sok mindent hozott a vászonra. Van itt romantika , akció , horror , dráma , fantasy. Remek szereplők , csodás alakítások. Körülbelül 4x néztem újra elejétől a végéig , remek élmény. Viszont a végével én annyira nem voltam megelégedve.

indingo   2017. 04. 18.

Túl hosszúra lett nyújtva a sorozat. Szerintem csak veszített a nézettségéből az évadok során. Valahogy már egy idő után telítődik az ember feje ettől a sok zagyvaságtól, amit az elején még bír, de egy idő után sok. Én így voltam vele.

Deku   2017. 08. 22.

Nálam ez a sorozat nagyon erősen hasonlított a Twilight filmekre ami szintén nem tetszett. Ez is inkább ilyen tini sorozat és nagyon nem tetszik a vámpírlét eme megközelítése.

GedyPapa   2017. 05. 08.

Az első évadokat néztem és tetszett is, azonban egyre csak laposodott és bár próbálták feltuningolni, de nem volt sikeres a próbálkozásuk. Így marad a 3 csillag.

Diesel   2018. 02. 12.

Nagyon tetszett a történet. Voltak olyan évadok amelyek kicsit gyengébbek voltak, de összességében szerintem egy szerethető jó kis sorozat. Szerintem teljesen jó volt, hogy ennyi évad volt így egy átlátható képet kaptunk a Salvatore testvérek történe... több»

Szilonka   2017. 07. 11.

Jól és valamennyire újszerű sorozat volt, tetszett a kezdése és a két fivér viszálya. Az évados során ellaposodott a történet unalmassá vált és a főszereplők is inkább hátrahagyták a sorit.

puffancshercegnő   2016. 09. 18.

A vége felé kezd kicsit erőltetett lenni, és próbálják túlbonyolítani a cselekményt, hogy ezzel is tovább húzhassák. Az első pár évad a legjobb benne, akkor még egészen eredeti volt, és a az eredeti szereplők jól hozták az alakításukkal a karaktereiket.

Bianca Lawson
Torrey DeVitto
Torrey DeVitto
Claire Holt
Paul Wesley

Annie Wersching alakítja Damon Salvatore, és Stefan Salvatore anyját, de egy év és nyolc hónappal idősebb, mint Ian Somerhalder és öt évvel idősebb Paul Wesleynél. Mivel akkor vált vámpírrá, amikor a testvérek még gyerekek voltak, így a valós életkorbeli különbségnek van értelme.

(Diesel)

A könyv szerint: A Salvatore testvérek Olaszországból származnak, és a 15. század végén születettek. A sorozat szerint: A testvérek a polgárháború idején lettek vámpírok.

(Diesel)

A valóságban Ian Somerhalder (Damon Salvatore), és Nina Dobrev (Elena Gilbert) 2010-től 2013-ig egy párt alkottak.

(Diesel)

Az 1. évad 10. epizódjában Caroline arról beszél, hogy érdekelné a televíziós műsorvezetés. A 7. évadban, amikor három évet előre ugrunk az időben, akkor azt láthatjuk hogy egy nagy TV csatornánál hírbemondó lett.

(Diesel)

Nina Dobrev négy "hasonmást" játszott a sorozatban: Elena, Katherine, Amara, és Tatia.

(Diesel)

A könyvben Caroline Forbest Tyler ejtette teherbe. Két iker vérfarkas született. A sorozatban azonban Caroline egy "béranya" és két iker boszorkányt szül meg.

(Diesel)

Az utolsó részben amikor Damon hazaér, Stefan nyit neki ajtót, akkor ugyanaz a párbeszéd játszódott le közöttük, mint a legelső részben.

(Diesel)

Stefan Salvatore (Paul Wesley) 171 éves volt, és összesen 171 részt forgattak a sorozatból a 8. évad alatt.

(Diesel)

Nina Dobrev-nek csak a hangja hallható a 7. évadban. Mivel csak telefonon beszélnek Damon-nel.

(Diesel)

Ian Somerhalder, és Paul Wesley is vendégszereplője volt a Miami helyszínelőknek (2002). Ian Somerhalder a 2. évad, 5. részében míg Paul Wesley a 3. évad, 5.részében szerepeltek.