Vámpírnaplók (2009)

The Vampire Diaries

indingo   2017. 04. 18.

Túl hosszúra lett nyújtva a sorozat. Szerintem csak veszített a nézettségéből az évadok során. Valahogy már egy idő után telítődik az ember feje ettől a sok zagyvaságtól, amit az elején még bír, de egy idő után sok. Én így voltam vele.

Deku   2017. 08. 22.

Nálam ez a sorozat nagyon erősen hasonlított a Twilight filmekre ami szintén nem tetszett. Ez is inkább ilyen tini sorozat és nagyon nem tetszik a vámpírlét eme megközelítése.

GedyPapa   2017. 05. 08.

Az első évadokat néztem és tetszett is, azonban egyre csak laposodott és bár próbálták feltuningolni, de nem volt sikeres a próbálkozásuk. Így marad a 3 csillag.

Diesel   2018. 02. 12.

Nagyon tetszett a történet. Voltak olyan évadok amelyek kicsit gyengébbek voltak, de összességében szerintem egy szerethető jó kis sorozat. Szerintem teljesen jó volt, hogy ennyi évad volt így egy átlátható képet kaptunk a Salvatore testvérek történetéről, illetve a Mystic falls város történelméről. Van benne szerelem, önzetlenség, testvéri szeretet, kitartás, törődés, barátság igazából minden. Ami engem felháborított az az utolsó évad lezárása. Szomorú és egyben boldog befejezést kapott ennek ellenére egy az egyben egy elkapkodott "Legyünk túl rajta minél hamarabb" érzést váltott ki belőlem. Véleményem szerint egy méltóbb befejezést megérdemelt volna a sorozat, de még egy újabb évadot is elbírt volna. :)

puffancshercegnő   2016. 09. 18.

A vége felé kezd kicsit erőltetett lenni, és próbálják túlbonyolítani a cselekményt, hogy ezzel is tovább húzhassák. Az első pár évad a legjobb benne, akkor még egészen eredeti volt, és a az eredeti szereplők jól hozták az alakításukkal a karaktereiket.

Bianca Lawson
Torrey DeVitto
Torrey DeVitto
Claire Holt
Paul Wesley

Annie Wersching alakítja Damon Salvatore, és Stefan Salvatore anyját, de egy év és nyolc hónappal idősebb, mint Ian Somerhalder és öt évvel idősebb Paul Wesleynél. Mivel akkor vált vámpírrá, amikor a testvérek még gyerekek voltak, így a valós életkorbeli különbségnek van értelme.

(Diesel)

A könyv szerint: A Salvatore testvérek Olaszországból származnak, és a 15. század végén születettek. A sorozat szerint: A testvérek a polgárháború idején lettek vámpírok.

(Diesel)

A valóságban Ian Somerhalder (Damon Salvatore), és Nina Dobrev (Elena Gilbert) 2010-től 2013-ig egy párt alkottak.