Vámpírnaplók (2009-2017)

Torrey DeVitto
Torrey DeVitto
Claire Holt
Paul Wesley

Gábor390920   2022. 04. 13.

Menőbb, mint az Alkonyat

A sorozat első négy évada nagyon erős, folyamatosan bontakozik ki Mystic Falls természetfeletti története. A vámpíroktól hemzsegő városka főszerepében van Elena Gilbert, akiért a Salvatore testvérpár versenyzik. A romantikus szál mögött, véres gyilkolások, árulások és természetfeletti lények harcát követhetjük végig nyolc évadon keresztül. Azt éreztem az utolsó évadokra, hogy a történet kicsit elfogyott, de még így is sikerült felkelteni az érdeklődésemet, hiszen az utolsó évadokban is tudtak árnyalni a karaktereken a készítők. A 2010-es évek egyik meghatározó vámpíros sorozata.

indingo   2017. 04. 18.

Túl hosszúra lett nyújtva a sorozat. Szerintem csak veszített a nézettségéből az évadok során. Valahogy már egy idő után telítődik az ember feje ettől a sok zagyvaságtól, amit az elején még bír, de egy idő után sok. Én így voltam vele.

JRD   2022. 03. 14.

Szeretjük, noha lassú és néha laposka...

Az első évad hozta az elvárást, a második azonban nagyon nehézkesre sikerült. Azt hiszem, túlságosan is elnyújtották. Igazából nincs meg az egyenletes minősége sorozatnak. De attól még jó és szórakoztató... Viszont ami érdekes, az a két testvér jó-rossz kettőssége. (Az Odaát című sorozatban is megtalálható ez a kettősség.) A karakterek egyébként szerethetőek. A két vámpír megtestesíti a női álmok netovábbját, és Nina Dobreven is legeltethetik a fiúk a szemeiket. Igaz, ez a sorozat inkább a tinilányokat célozta meg, de tutira veszem, hogy sok fiú is szereti ezt a sorozatot. Ha bevallja, ha nem. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Deku   2017. 08. 22.

Nálam ez a sorozat nagyon erősen hasonlított a Twilight filmekre ami szintén nem tetszett. Ez is inkább ilyen tini sorozat és nagyon nem tetszik a vámpírlét eme megközelítése.

GedyPapa   2017. 05. 08.

Az első évadokat néztem és tetszett is, azonban egyre csak laposodott és bár próbálták feltuningolni, de nem volt sikeres a próbálkozásuk. Így marad a 3 csillag.

Diesel   2018. 02. 12.

Nagyon tetszett a történet. Voltak olyan évadok amelyek kicsit gyengébbek voltak, de összességében szerintem egy szerethető jó kis sorozat. Szerintem teljesen jó volt, hogy ennyi évad volt így egy átlátható képet kaptunk a Salvatore testvérek történe... több»

Szilonka   2017. 07. 11.

Jól és valamennyire újszerű sorozat volt, tetszett a kezdése és a két fivér viszálya. Az évados során ellaposodott a történet unalmassá vált és a főszereplők is inkább hátrahagyták a sorit.

Ian Somerhalder elnyerte a Legjobb gonosz férfi főszereplő díjat. (És ha eredeti nyelven nézed a sorozatot, meg is érted, hogy miért. Mndjuk a magyar hangja is remekül hozta a gonosz stílust.)

(JRD )

A könyv fő vonala maradt csak meg a sorozatban. Sok szereplőt megváltoztattak vagy kiírták a sorozatból, és más főszereplőt tettek a helyére.

(JRD )

Annie Wersching alakítja Damon Salvatore, és Stefan Salvatore anyját, de egy év és nyolc hónappal idősebb, mint Ian Somerhalder és öt évvel idősebb Paul Wesleynél. Mivel akkor vált vámpírrá, amikor a testvérek még gyerekek voltak, így a valós életkorbeli különbségnek van értelme.

(Diesel)

A könyv szerint: A Salvatore testvérek Olaszországból származnak, és a 15. század végén születettek. A sorozat szerint: A testvérek a polgárháború idején lettek vámpírok.

(Diesel)

A valóságban Ian Somerhalder (Damon Salvatore), és Nina Dobrev (Elena Gilbert) 2010-től 2013-ig egy párt alkottak.