Castle Rock (2018-2019)

Castle Rock

jfruzsi97   2020. 09. 25.

Megint csak egy nagyon jó sorozat amiben benne van a keze Stephen Kingnek! Környezet, az emberek, az emberi tulajdonságok melyek előtörnek a legmélyebb helyekről. Érdekes és izgalmas fordulatokat tár elénk.

indingo   2018. 09. 01.

Stephen King imádja a börtönt, mint helyszínt. Lassacskán építkező, de érdekes sorozat.

VvV   2018. 08. 09.

Nem egy pörgős, de még is nagyon leköti az ember figyelmét. Tipikus Stephen King.

Mia1982   2018. 08. 22.

Nagyon féltem, hogy gagyi lesz, erre kaptam egy lassú lefolyású, kiváló sorozatot!

Jake   2018. 12. 30.

Castle Rock ismerős város már a Stephen King rajongóknak. Számtalan történet született itt, ezúttal megjelenik a Gonosz, aki minden emberből felszínre hozza a benne rejlő legrosszabb, legagresszívebb, legsötétebb tulajdonságát. Minden egyes részt vár... több»

Vonyc   2018. 08. 18.

Minden egyes rész végén nézni akarod a következőt! Kevés amerikai sorozat van, ami igazán ki van dolgozva szerintem, de ez végig hozza azt a feszültséget amit az első rész ad. A karakterek is mind egyediek, a színészek is el lettek találva a szerepre... több»

Bill Skarsgård

A sorozat egy képzeletbeli városról kapta a nevét, amely King számos könyvében szerepel.

(jfruzsi97)

A színészgárda több tagja szerepelt más híres King-filmadaptációban, például Sissy Spacek, aki Carrie-t alakította az eredeti Carrie-ben.

(jfruzsi97)

Abrams és King azzal játszanak el, hogy a King által teremtett világban minden misztikum és minden szörnyűség gyújtópontja Castle Rock, ami voltaképpen nem is különbözik realitásainktól – vagyis nehéz lenne különbséget tenni fantázia és valóság között a város esetében. Maga a város erős szimbolikát működtet, mi több felfogható társadalmi kommentárként is, ami King-től abszolút nem idegen. A város nem választható el a lakóitól, így a civilizációtól sem, e szerint tehát minden borzalom a civilizációból ered. több»