Jake

1. évad (2018) - 10 epizód
2. évad (2019) - 10 epizód

Bill Skarsgård

Izgalmas történettel tér vissza a horror koronázatlan királya, Stephen King történetein alapuló széria második évada. Castle Rock kisvárosában az egymással harcoló klánok szűnni nem akaró ellentétei ugyanis tovább… Több

Premier: 2018.07.20. | HBO Max (2020.07.20.)

2024.01.17 Robinson76

A Gonosz városa

Castle Rock városának neve ismerősen csenghet a Stephen Kingért rajongó olvasóknak. Ebben a szériában azonban vizuálisan is láthatják a várost, ahol a börtönigazgató rejtélyes öngyilkossága után egy tébolyodott embert találnak a börtön egyik lezárt alagsorának ketrecébe zárva. A nevét nem hajlandó elárulni, csak Henry Deaver nevét ismételgeti, aki egykor a városban élt, és most ügyvédként el is vállalja a titokzatos börtönlakó ügyét, miközben igyekszik kideríteni, hogy mi is történhetett. A sorozat hangulata borús, képi világa szürke, mely előre vetíti a Gonosz jelenlétét. Mindezt lassan, komótosan építik fel a készítők, amolyan: lassú víz partot mos alapon. Bevallom, én többet vártam ettől a szériától, sajnos azonban a legtöbb számomra fontos dologban csak közepesre vizsgázott.

2018.09.01 indingo

Stephen King imádja a börtönt, mint helyszínt. Lassacskán építkező, de érdekes sorozat.

2018.08.09 VvV

Nem egy pörgős, de még is nagyon leköti az ember figyelmét. Tipikus Stephen King.

2020.09.25 jfruzsi97

Megint csak egy nagyon jó sorozat amiben benne van a keze Stephen Kingnek! Környezet, az emberek, az emberi tulajdonságok melyek előtörnek a legmélyebb helyekről. Érdekes és izgalmas fordulatokat tár elénk.

2018.08.22 Mia1982

Nagyon féltem, hogy gagyi lesz, erre kaptam egy lassú lefolyású, kiváló sorozatot!

A sorozat egy képzeletbeli városról kapta a nevét, amely King számos könyvében szerepel.Szerző: jfruzsi97

A színészgárda több tagja szerepelt más híres King-filmadaptációban, például Sissy Spacek, aki Carrie-t alakította az eredeti Carrie-ben.Szerző: jfruzsi97

(2018. 12. 02.)
A város és az erdő
Abrams és King azzal játszanak el, hogy a King által teremtett világban minden misztikum és minden szörnyűség gyújtópontja Castle Rock, ami voltaképpen nem is különbözik realitásainktól – vagyis nehéz lenne különbséget tenni fantázia és valóság között a város esetében. Maga a város erős szimbolikát működtet, mi több felfogható társadalmi kommentárk... Több