Amerikai história X

American History X

2024.04.21 ospir

Eszméletlen alkotás

Régen láttam, röviddel a megjelenés után. Emlékszem, eléggé féltem elkezdeni, és a felkavaró jelenettől fogva alig mertem a képernyőt nézni. Norton alakítása az egyik legjobb, amit ember valaha alakított. Talán kötelező film is lehetne egyszer a fiataloknak.

2018.03.17 Diesel

Tony Kaye mestermunkája

Ez a film egy nagyon erős dráma. Tony Kaye rendező egy mestermunkát hozott össze ezzel a filmmel. Végig nagyon erős és hosszas feszültség van a filmben. Ez nem egy tipikus rasszista ellenes film ez attól sokkal mélyebb. A film egy amerikai neonáci s... Teljes kritika

2023.02.14 JRD

Hosszan lehetne ecsetelni, hogy miért érdemes ezt a filmet megnézni, hogy Edward Norton mekkorát alakított ebben a szerepében, hogy mennyire érdekes témát boncolgat a film. Ha már ajánlom kell ezt a filmet, csak ezzel a most következő idézettel tesze... Több

2022.06.25 BRANTON

A bűn és bűnhődés szimfóniája, a gyűlölet filozófiája

Edward Norton és Edward Furlong. Az elfajzott báty és az elfajzani kívánó öccs. Előítéletesség, rasszizmus, bűnbocsánat, mint téma. Nagyon érzékeny, nehéz is vele okosan bánni. Azoknak az embereknek, akik ezen a filmen dolgoztak, határozottan sikerül... Teljes kritika

2016.08.05 mamiéstöti2

A jó ízlés határait súrolja ez a film, rögtön az elején a padkáztatás megjeleníti a film erőszakos vonásait. Csak felnőtt nézőknek ajánlom.

2022.03.20 Ildikó Bacskai

Amerikai história X (1998)

Tanulságos film az agresszióról és a visszavonhatatlanról, arról, hogy az "akciót mindig reakció követi", és hiába szeretnéd megváltoztatni a döntéseidet, mert az addigra lehet, hogy az egész környezetedet átformálja. Brutális, nehéz, nyomasztó, szomorú film a rasszizmusról és az elvakultságról. Edward Norton egyik legjobb alakítása, többször láttam, és lehet, hogy kötelezővé is tenném.

Tony Kaye (A por, A mintatanár) ezt a filmet zseniálisan megcsinálta.Szerintem ez Edward Norton eddigi karrierje csúcsa!!! Lenyűgöző, brutális, és mégis megható, és szinte mellbevág a mondanivalója! Klasszikus, és megunhatatlan!

2018.06.16 Master

Iszonyúan hasznos film a mai fiatalság számára, mert megmutatja, hogy mennyire értelmetlen, veszélyes és emberietlen dolog a fajgyűlölet. A filmbeli Derek Vinyard - akit zseniálisan alakít Edward Norton - igazi fajgyűlölő, horogkeresztes tetoválással... Több

2017.07.08 Deku

A durva történet az ami kissé elvesz a film szórakoztatásából. Nem nekem való ez a fajta sztori. Igazán jól tartja az erős közepes szintet ami lássuk be nem teszi feledhetetlenné a dolgot. Ennél fogva max közepes kaphat tőlem.

2015.05.05 ZeroHero

Tökéletesen megalkotott, meglepően mozgalmas és tartalmas vérbeli dráma. 10/10 Aki kedveli Edward Norton munkásságát, annak kötelező mű.

2019.05.23 MP170506

Brutális ez a film, azért kell hozzá egy erős idegzet... Drámai, megrázó és szívbemarkoló történet. Teljesen képes lehúzni az embert és a hatása alatt tartani. Szomorú... Edward Norton alakítása zseniális!

2019.01.05 Norbert93

A jó útra tért skinhead fiú

Egyben családi dráma és egyben egy "jó útra tért" skinhead életútja. A film meghagyja a lehetőséget, hogy a néző döntse el kinek az oldalán áll vagy kinek ad igazat, egyik oldal szereplőjét sem állítja pellengére. Amit egyértelműen az arcunkba nyom a film az a céltalan gyűlőlet következménye.

2019.04.27 Anti007

A gyűlölet nem vezet sehová....

Moziban láttam először. Emlékszem, teltházas volt a terem, és amikor vége lett a filmnek, kib@szott nagy csend volt. Nem pattantak fel az emberek, ahogy szoktak kirohanni egy hosszabb film után. Ez mindent elárul róla. Egy abszolút életszerű dráma. Elgondolkodtató, tényleg nagyon jó film. Remek színészekkel. Ajánlom mindenkinek.

2015.06.17 Dodi

Egy igazán megrendítő, felkavaró film. De ugyanakkor tanulságos és szívbemarkoló!