Amerikai história X

American History X

2021.02.21 moviemafia

Az Amerikai história X tipikusan az a film, ami nem ajánlott mindenkinek és mindenkor. A nagyon erőszakos jelenetek mögött egy sokkal mélyebben húzódó társadalmi problémát vázol fel. A filmben az érdekes az, ahogyan a főszereplő karakterének megválto... Több

2022.04.08 stewie_griffin_2005

Nagyon jó film, ajánlott kb. 14-15 éves kor fölött. A két főszereplő jól játszik, de Edward Furlongot emelem ki, ő szerintem zseniális, lehetett volna jó karrierje. Propagandának nem mondható, főleg a vége miatt (aki látta, tudja, mire utalok). Ez a ... Több

2019.04.03 MidoD7

Egyszerűen képtelenség ráunni. Nagyon nagy favoritom ez a zsáner. Bármikor meg tudnám nézni és soha nem unnám meg. Isteni párbeszédek, szerethető karakterek. Bárkinek ajánlani tudom.

2015.02.10 Milanman

Edward Norton pályafutásának legzseniálisabb játékával a 90-es évek egyik legerősebb filmje az előítéletek, a gyűlölet totális tragédiájáról. Szívbemarkoló, megrázó és tanulságos.

2018.03.25 Queenakasha

Ahogy Edward Norton alakít ebben a filmben az valami zseniális. A film azért tetszett, mert láttatni engedi mindkét oldal hozzáállását,és harcukat egymással és természetesen rengeteg borzalmat aminek nem lett volna szabad megtörténnie. Rendkívül megrázó és szomorú film tele tanulsággal.

2021.07.05 Di Canio

A közepéig egész jó ez a film, de aztán ezzel a megbánós lélektani vonallal elindul a lejtmenet, a vége pedig már igen gyengére sikerült.

2015.05.13 Syracuse

Hatalmas kultfilm, mostanában rengeteg ehhez hasonlót nézek. Sokkal többet éf, mint 10 Harry Potter, vagy Gyűrűk Ura film. A rasszizmus hátulütőit tökéletesen meg tudja ragadni, és azok ellenkezőjét is. Őszintén bevallom, én a végét erősen megkönnyez... Több

2024.02.19 Schumy1

Nem egy könnyed film, de nagyon jó lett a történet, s van mondanivalója. Brutális részek vannak jócskán.

2016.04.23 D. Shaday

Bitang erős film, gyenge idegzetűek messze kerüljék el. Nem is annyira a látvánnyal sokkol - bár a betonos, állkapcsos rész nagyon meredek -, sokkal inkább a mögöttes tartalma és az üzenete az, ami könnyen megülheti egy-egy néző gyomrát. Emellett persze a befejezés is.

2016.02.18 trixxy

Régen láttam, mégis emléxek rá. Nem az egészre, csak egy jelenetére...De az maradandó emlék lesz. Mindenesetre Edward Norton-t remek színésznek tartom.

2015.02.13 Loborg

Sokkolo alkotas, Norton legjobb alakitasa.

2016.10.21 vivikejencikelara

Van az egész filmek egy nyomaszto szomorú hangulata de érdemes megnézni tanulságos! Kár hogy a vége nem teljesen happy and! Sajnálom!

2015.11.21 irongozu

Döbbenetes volt látni, ahogy a kemény fajgyűlölő (Edward Norton) megváltozik pozitív értelemben, illetve ahogy az öccse azzá válik. Remek színészi teljesítmény.

2017.06.01 jencike1985

Kemény film de kellően elérte a hatást vele. Nagyon jó film. Edward Norton zseniális alakítása. A vége nagyon megrendített és kicsit erősre sikeredett de nagyon megfogott.