HercegPeter   2019. 07. 13.

Ha egyetlen szóval kellene jellemeznem filmet, akkor azt mondanám, hogy feszült. Várjuk, hogy mikor pattan el a cérna a feleség fejében? Mikor unja meg a folyamatos megaláztatást és semmibevételt? A férje mindenféle nővel csalja és a dicsőséget is ő aratja le a nő munkájáért. Glenn Close alakítása lenyűgöző. A baj csak az, hogy a film önmagában unalmas.

Berto49   2019. 01. 23.
Ki érdemli a Nobel-díjat?

Nagy hibám, amiről hiába próbálok leszokni, hogy a színész/színésznő első általam látott pozitív, vagy negatív alakjának megformálása a továbbiakban erősen befolyásolja a megítélésemet. Így jártam Glenn Close esetében is: a „Végzetes vonzerő” nyomán nem értékeltem a hatalmas tehetségét, csak az őrültséget láttam benne. Pedig egyike a legkiemelkedőbb színésznőknek. Ezt bizonyítja a 2017-es filmje is, amelyben kissé korosan ugyan, de megmutatta félelmetes talentumát (be is került idén az öt Oscarra jelölt színésznő közé). Érdekes történet egy olyan feleségről, aki saját írói munkásságát feláldozza a férje javára, meghúzódva a gondoskodó feleség, a múzsa álarca mögé. A férje egoista lénye kényszeríti erre a szerepre, meg az az eltökéltség, hogy szét ne essen a két gyerek számára a család biztonságot nyújtó háttere. A cselekmény kimondottan átlagos, de a két főszereplő (Close és Jonathan Pryce) kiváló alakítása emeli jóra a film színvonalát. Érdemes lesz kutakodni a filmográfiájában, bizonyára fogok találni még hasonló nívós szereplést.

Hakker   2019. 01. 25.

Hihetetlen jó jellemábrázolások és azok szembeállításai vannak a filmben. Nagyon jól ábrázolja a tehetségtelen, arrogáns, véglény jellemet. Megmuatja, hogy csupán a szavaknak, egy életre szóló és azt döntően befolyasoló,, komplexuszokat teremtő, káros hatásai lehetnek.

De Matt   2019. 06. 12.
A csontváz a szekrényből

A film az átlagosnál jobb, a főszereplők pedig kiválóak. Különösen Glen Close játéka emelkedik ki, akinek már legalább két Oscar-díj kellene, hogy legyen a tarsolyában. A történet életszerű, a feleség az árnyékban marad, feláldozván a karrierjét. Megalázó helyzet, de ő is jó részben hibás saját döntéséért, ami az eredményhez vezetett. Az érem két oldala...

Annie Starke

A férfi mögött nem az a tipikus kihagyhatatlan mestermű, és valószínűleg sokakat el fog veszíteni a fent tárgyalt kiszámíthatóságával, de a felszín alá nézve egy felettébb érdekes alkotással van dolgunk. több»

Glenn Close tartja a rekordot azok között, akiket jelöltek, de nem kapták meg a szobrot. Az idei jelölését, ami immár a hetedik(!) a „The wife” (magyarországi forgalmazásban: „A férfi mögött”) című filmben nyújtott alakításáért érdemelte ki. Mikor lenne aktuálisabb, hogy meg is kapja az Oscar-díjat?!

(Berto49 )

A film Meg Wolitzer „The Wife” című könyve alapján készült. Magyar fordításban „Útközben” címen jelent meg 2016-ban a Cartaphilus Könyvkiadó gondozásában.

(Berto49 )