Közösség

Vélemény:

 

79 A férfi mögött

(2017)

Ki érdemli a Nobel-díjat?

 
Berto49   2019.01.23 11:10
0

Nagy hibám, amiről hiába próbálok leszokni, hogy a színész/színésznő első általam látott pozitív, vagy negatív alakjának megformálása a továbbiakban erősen befolyásolja a megítélésemet. Így jártam Glenn Close esetében is: a „Végzetes vonzerő” nyomán nem értékeltem a hatalmas tehetségét, csak az őrültséget láttam benne. Pedig egyike a legkiemelkedőbb színésznőknek. Ezt bizonyítja a 2017-es filmje is, amelyben kissé korosan ugyan, de megmutatta félelmetes talentumát (be is került idén az öt Oscarra jelölt színésznő közé). Érdekes történet egy olyan feleségről, aki saját írói munkásságát feláldozza a férje javára, meghúzódva a gondoskodó feleség, a múzsa álarca mögé. A férje egoista lénye kényszeríti erre a szerepre, meg az az eltökéltség, hogy szét ne essen a két gyerek számára a család biztonságot nyújtó háttere. A cselekmény kimondottan átlagos, de a két főszereplő (Close és Jonathan Pryce) kiváló alakítása emeli jóra a film színvonalát. Érdemes lesz kutakodni a filmográfiájában, bizonyára fogok találni még hasonló nívós szereplést.