Anyám mozija

Anyám mozija

Mia madre

Margherita olyan nő, aki sokat vállal magára. A foglalkozása a filmkészítés, és bár rendezőként elismert és sikeres, mégis kétségek gyötrik a munkájával kapcsolatban… Most is éppen filmet forgat egy excentrikus amerikai színésszel, aki időnként megnevetteti az egész stábot, máskor… Több

Rendező: Nanni Moretti
Ország: Németország, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2017.11.30.
Beatrice Mancini
Gianluca Gobbi

2018.12.03 migoras

Szép film, szomorú és szívhez szóló, én abszolút át tudtam érezni az egészet. Ez egy olyan dráma, amit meg kell élnünk mindannyiunknak, és amire nem lehet felkészülni. Fájadalmas mozi, de emellett mélyen meg tud érinteni.

2017.11.30 alexxx

Amennyire komoly témát feszeget a film, tartalmilag annyira üres lett. A karakterek számomra nagyon laposak voltak, és így a személyes, megható történet súlyát sem tudtam átérezni, pedig láthatóan itt az lett volna a cél.

2017.12.01 nándi99

Nem igazán tudom, mit is mondhatnék erről a filmről. Egyszer nézhető, az biztos, de a szofisztikált drámák rajongói aligha találják majd meg bennük a számításukat. Egyszerű, egyenes, nem túl érdekes mozi, ami egy ilyen sztori mellett inkább csalódást jelent a számomra.

A filmet Spanyolországban mindössze 46 moziban mutatták be. Szerző: hp

Ezzel a filmmel nyerte el Margherita Buy az ötödik Donatello Best Actress-díját, melyet a filmes világban az olasz Oscarnak neveznek.Szerző: hp

Nanni Moretti egyenesen Margherita Buy-ra írta a film főszerepét. Szerző: hp

John Turturro a film nagy részében improvizált. Szerző: hp

(2018. 02. 28.)
A nyugdíjas mozi, amiért lelkesedni lehet
Nanni Moretti előző filmje, a Van pápánk! forgatása alatt elvesztette anyját, és most egy megindítóan személyes és szokatlanul vicces drámában mesél kettejük búcsújáról. NAGY V. GERGŐ KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 12. 07.)
Szomorúan szép, Moretti szokásos sallangmentes egyszerűségével ábrázolt pillanatok azért így is akadnak, ahogyan emlékezetes mellékfigurák is: John Turturro pojáca filmsztárja mellett például épp az említett fivér. Lehet, hogy Morettinek mégiscsak magára kellett volna osztania azt a főszerepet? 65/100 Több