Fájdalom és dicsőség

Dolor y gloria

A film összbevétele 37 137 074 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 322 042 forintot termelt.

A Fájdalom és dicsőség Pedro Almodóvar nyolcadik olyan filmje, melynek egyik szereplője Antonio Banderas, és a hatodik, melyben Penélope Cruzt láthatjuk. A trió korábban a Szeretők, utazók is együtt dolgozott. Szerző: hp

Julieta Serrano és Pedro Almodóvar közel harminc év után dolgozott ismét együtt. A páros a nyolcvanas években öt filmet forgatott közösen. Szerző: hp

A filmet beválogatták a 2019-es Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjába. A Fájdalom és dicsőség Pedro Almodóvar 5. olyan filmje, mely versenybe száll az Árany Pálma-díjért.Szerző: hp

A film producere, Agustín Almodóvar 2018. július 16-án a Twitteren jelentette be, hogy megkezdődött a Fájdalom és dicsőség forgatása. A munkálatok 44 napot vettek igénybe. A forgatás 2018. szeptember 15-én ért véget. Szerző: hp

A film premierjére 2019. március 13-án került sor a Cine Capitolban, Madridban. Szerző: hp

A Fájdalom és dicsőséget remekül fogadták a spanyol kritikusok. A film 1448 kritika után 7,7 pontos összesített értékelést kapott a FilmAffinity-n, a Sensacine nevű spanyol adatbázisban pedig 4,3 ponton áll a lehetséges 5-ből. Szerző: hp

A film remek nézettségi adatokkal büszkélkedhetett hazájában, Spanyolországban a premier napján. A Fájdalom és dicsőségre több mint 45 ezren váltottak jegyet egyetlen nap alatt, az első hétvégén pedig összesen 1,2 millió eurós bevételt termelt. A film spanyolországi összbevételei elérték a 4 millió eurót, amivel 2019 legsikeresebb spanyol alkotása lett.Szerző: hp