Tőzsdecápák (1987)

Wall Street

casual   2019. 09. 22.

Igazi tanmese, Gordon Gekko figuráját ennél jobban nem lehetett kitalálni. A párbeszéd a szaunában mindent visz.

Sabnock Sanatory   2019. 07. 12.

Nem rossz film,bár témájában láttem már jobbat,és ezt az alkotást is a színészek játéka teszi kissé jobbá....Douglas,és a két Sheen is hozta a kötelezőt !

MidoD7   2019. 04. 12.

Különösen bejött, ilyetén megoldása a filmnek. Fel van töltve minden jóval, de a történet nem üt akkorát, amekkorát kéne. Azonban egynek bőven kellemes, hangulatos volt.

film kedvelő   2016. 12. 17.

Tipikus Oliver Stones film, amivel az emberek egymás közti harcot mutatja. Látszik mennyire tényleg a valódi életből vette a példát, hogy a keményen dolgozó emberből egyre pénzéhesebb személyiség lett. Nagyon leköti az embert.

Henczi   2015. 05. 12.

Michael Douglas egyik legjobb filmje. Remek színészi alakítás, remek rendezés és sztori. Egy perce sem unalmas, végig lekötött. Pörgős, mai filmekkel is vetekedő klasszikus, időtálló film.

fazsuzso   2015. 11. 28.

Talán ez az első rész tetszett a legjobban. Szól a pénz hatalmáról, érdekes összefüggéseket mutat be. Izgalmas, frappáns, fordulatos, és jó színészeket válogattak hozzá!

David   2015. 01. 23.

Érdekes film, talán a legjobb tőzsdés film, személy szerint nagyon szeretem, sok érdekes kérdést vet fel.

Ez az első film, amiben vezeték nélküli telefonokat is használnak.

(ps)

Ez Oliver Stone egyetlen filmje, amihez készült folytatás.

(ps)

A forgatás vége fele Oliver Stone napi 14 órában dolgozott, így sikerült öt nappal a tervezett időpont előtt befejzni a forgatást.

(ps)

A Wall Streeten a kamera mindig mozog, a nyugodtabb helyszíneken viszont lassabb, vagy egy helyben áll.

(ps)

John C. McGinley és Martin Sheen mindketten augusztus harmadikán ünneplik születésnapjukat.

(ps)

Ez volt Pat Skipper első filmje.