Tőzsdecápák

Tőzsdecápák

Wall Street
Bady

Bud Fox (Charlie Sheen) egy fiatal ambiciózus bukméker, aki szeretne rövidtávon a csúcsra jutni. A cél érdekében éjt nappallá téve dolgozik egy jól menő cégnél. Már alig várja, hogy végre találkozhasson Gordon Gekkóval (Michael Douglas), a legendás brókerrel. Budnak sikerül Gordon bizalmába… Több

Premier: 1987.12.11. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.04.24 msfini

Számomra csak átlagos

A filmet csak nemrég sikerült bepótolnom. Persze a létezéséről már évek óta tudok. A Wall Street világát jól érzékelteti a film elején. Attól még, hogy sok pénzzel dolgozol, könnyen lehet, hogy egy csicska vagy, aki nem keres jól, de legalább sok diákhitele van. A színészi játék igen sokat emel a filmen: Charlie Sheen, Michael Douglas és Martin Sheen is kiválót alakítanak, mindegyikük tehetséges színész. Charlie Sheent különösen jó volt látni, ilyen fiatalon még talán nem is találkoztam vele a filmvásznon. A főszereplő, Bud ugyanakkor igen ostobának tűnik, bár a szíve a helyén van. Nehéz volt elhinni, hogy ilyen hiszékeny és óvatlan. Apjával való első találkozás során már tudtam, hogy mire fog kifutni a film, úgyhogy sok meglepetésre ne számítsatok. A film lezárása is túl egyszerű volt, nem hittem el, hogy lehet az a szereplő ilyen óvatlan. Illetve aki tudja, hogy mi történt a 2008-as válság után a nagykutyákkal, annak igen hihetetlen ez a végkifejlet. Összefoglalva: csalódás volt, mivel egy ilyen klasszikus filmtől kicsit többet vártam.

Nem rossz film,bár témájában láttem már jobbat,és ezt az alkotást is a színészek játéka teszi kissé jobbá....Douglas,és a két Sheen is hozta a kötelezőt !

2019.04.12 MidoD7

Különösen bejött, ilyetén megoldása a filmnek. Fel van töltve minden jóval, de a történet nem üt akkorát, amekkorát kéne. Azonban egynek bőven kellemes, hangulatos volt.

2021.08.30 Gauss

Klasszikus

Ez egy tipikus kortalan remekmű. Minden szinten kiváló, sztori, színészek. A 80-as évek egyik gyöngyszeme. 10/10

2015.05.12 Henczi

Michael Douglas egyik legjobb filmje. Remek színészi alakítás, remek rendezés és sztori. Egy perce sem unalmas, végig lekötött. Pörgős, mai filmekkel is vetekedő klasszikus, időtálló film.

Ez az első film, amiben vezeték nélküli telefonokat is használnak.Szerző: ps

Ez Oliver Stone egyetlen filmje, amihez készült folytatás.Szerző: ps

A forgatás vége fele Oliver Stone napi 14 órában dolgozott, így sikerült öt nappal a tervezett időpont előtt befejzni a forgatást.Szerző: ps

A Wall Streeten a kamera mindig mozog, a nyugodtabb helyszíneken viszont lassabb, vagy egy helyben áll.Szerző: ps