Tőzsdecápák

Wall Street

2022.04.24 msfini

Számomra csak átlagos

A filmet csak nemrég sikerült bepótolnom. Persze a létezéséről már évek óta tudok. A Wall Street világát jól érzékelteti a film elején. Attól még, hogy sok pénzzel dolgozol, könnyen lehet, hogy egy csicska vagy, aki nem keres jól, de legalább sok diákhitele van. A színészi játék igen sokat emel a filmen: Charlie Sheen, Michael Douglas és Martin Sheen is kiválót alakítanak, mindegyikük tehetséges színész. Charlie Sheent különösen jó volt látni, ilyen fiatalon még talán nem is találkoztam vele a filmvásznon. A főszereplő, Bud ugyanakkor igen ostobának tűnik, bár a szíve a helyén van. Nehéz volt elhinni, hogy ilyen hiszékeny és óvatlan. Apjával való első találkozás során már tudtam, hogy mire fog kifutni a film, úgyhogy sok meglepetésre ne számítsatok. A film lezárása is túl egyszerű volt, nem hittem el, hogy lehet az a szereplő ilyen óvatlan. Illetve aki tudja, hogy mi történt a 2008-as válság után a nagykutyákkal, annak igen hihetetlen ez a végkifejlet. Összefoglalva: csalódás volt, mivel egy ilyen klasszikus filmtől kicsit többet vártam.

Nem rossz film,bár témájában láttem már jobbat,és ezt az alkotást is a színészek játéka teszi kissé jobbá....Douglas,és a két Sheen is hozta a kötelezőt !

2019.04.12 MidoD7

Különösen bejött, ilyetén megoldása a filmnek. Fel van töltve minden jóval, de a történet nem üt akkorát, amekkorát kéne. Azonban egynek bőven kellemes, hangulatos volt.

2021.08.30 Gauss

Klasszikus

Ez egy tipikus kortalan remekmű. Minden szinten kiváló, sztori, színészek. A 80-as évek egyik gyöngyszeme. 10/10

2015.05.12 Henczi

Michael Douglas egyik legjobb filmje. Remek színészi alakítás, remek rendezés és sztori. Egy perce sem unalmas, végig lekötött. Pörgős, mai filmekkel is vetekedő klasszikus, időtálló film.

2016.12.17 film kedvelő

Tipikus Oliver Stones film, amivel az emberek egymás közti harcot mutatja. Látszik mennyire tényleg a valódi életből vette a példát, hogy a keményen dolgozó emberből egyre pénzéhesebb személyiség lett. Nagyon leköti az embert.

2015.11.28 fazsuzso

Talán ez az első rész tetszett a legjobban. Szól a pénz hatalmáról, érdekes összefüggéseket mutat be. Izgalmas, frappáns, fordulatos, és jó színészeket válogattak hozzá!

2015.01.23 David

Érdekes film, talán a legjobb tőzsdés film, személy szerint nagyon szeretem, sok érdekes kérdést vet fel.

2019.09.22 casual

Igazi tanmese, Gordon Gekko figuráját ennél jobban nem lehetett kitalálni. A párbeszéd a szaunában mindent visz.

2015.12.05 Bady

Nehéz megmondani, hogy mi is a film műfaja, de mondjuk, hogy dráma. A film leginkább a pénzről és a pénz okozta morális kérdésekről szól. Bizony kevesen vannak, akik ne remegnének meg ekkora pénzek hallatán. Erkölcs ide vagy oda, a legtöbben szörnyet... Több

2016.07.15 necum

Ezt a filmet koránt sem fogadták annyira jól a kritikusok, mint a nézők. Én mindig mondom, hogy a film nem a kritikusoknak készül, de ők is megnézhetik :) Szerintem semmi baja ennek a filmnek, nagyon is izgalmas és tanulságos. Oliver Stone mindig jó munkát végez, a Wall Street pedig méltán ennyire híres.