Közösség

Vélemény:

 

87 Tőzsdecápák

(1987)

Számomra csak átlagos

 
msfini   2022.04.24 18:41
0

A filmet csak nemrég sikerült bepótolnom. Persze a létezéséről már évek óta tudok. A Wall Street világát jól érzékelteti a film elején. Attól még, hogy sok pénzzel dolgozol, könnyen lehet, hogy egy csicska vagy, aki nem keres jól, de legalább sok diákhitele van. A színészi játék igen sokat emel a filmen: Charlie Sheen, Michael Douglas és Martin Sheen is kiválót alakítanak, mindegyikük tehetséges színész. Charlie Sheent különösen jó volt látni, ilyen fiatalon még talán nem is találkoztam vele a filmvásznon. A főszereplő, Bud ugyanakkor igen ostobának tűnik, bár a szíve a helyén van. Nehéz volt elhinni, hogy ilyen hiszékeny és óvatlan. Apjával való első találkozás során már tudtam, hogy mire fog kifutni a film, úgyhogy sok meglepetésre ne számítsatok. A film lezárása is túl egyszerű volt, nem hittem el, hogy lehet az a szereplő ilyen óvatlan. Illetve aki tudja, hogy mi történt a 2008-as válság után a nagykutyákkal, annak igen hihetetlen ez a végkifejlet. Összefoglalva: csalódás volt, mivel egy ilyen klasszikus filmtől kicsit többet vártam.