A pogány madonna (1982)

A Pogány Madonna

Kern András

harnas1207   2022. 03. 28.

Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk! Tagadhatatlan utánzás, amiért gyerekfejjel nem tudtam lelkesedni, s amit felnőtt fejjel meg már nem értékelek.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 27.

Bánhidi László itt is zseniális... Matula bácsi a magyar filmipar egyik korszakos zsenije, hihetetlen karakterszínész. Bujtor adja magát, Kern pedig zseniálisan aládolgozik. Könnyű, mosolyogtató, néha kacagtató, igazi magyar akcióvígjáték.

Yosihiro   2015. 02. 06.

A magyar filmek legjobb bünügyi akció vigjátéka szerintem. Kicsit meglepődtem, hogy csak 1 komment van. Bujtor a Magyar filmszakma elismert tagja és ez a film mindenképpen egy jól sikerült sikeres alkotás. A történet a szereposztás kiváló. Jó film :) Üdv Yosi

Deku   2017. 07. 18.

Ritka az, hogy magyar filmet ennyire dicsérjek de ez még a minőségi filmek közül való. Egyszerű és kedvelhető. Nagyon imádtam. Többször megtekintős imádós fajta.

elekm90   2021. 04. 16.

Nagyon jó kis bűnügyi film a Bud Spencer–Terrence Hill alkotások szellemében, bár itt Ötvös Csöpi egy teljesen alkalmatlan és röhejes partnert kap maga mellé Dr. Kardos személyében, aki a film egyik fő humorforrása is egyben. Sajnos az ezt követő "Cs... több»

doroffee   2016. 02. 12.

Jópofa kis bűnügyi film volt, jópofa poénokkal. Mondjuk ezek a poénok azok, amik néha kicsit átesnek a másik oldalra, és mai szemmel nézve van benne pár dolog, ami már azt az időszakot is tekintve kicsit idejétmúltnak tűnik. De mindezek ellenére szup... több»

irongozu   2015. 11. 21.

Valahogy én mindig egy Bud Spencer utánzatot láttam Bujtornak az ilyen típusú filmjeiben és ezzel az érzéssel soha nem tudtam megbarátkozni.

A jelenetet, amelyben Ötvös Csöpi egy helikopterről kötéllel leereszkedve megállít egy autót, úgy vették fel, hogy Bujtor István nem használt dublőrt.

Ez volt az első magyar akcióvígjáték.

A Pogány Madonna 2011-ben digitális felújítási munkálatokon esett át, köszönhetően a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézetnek.

Bujtor István elmondta, hogy A Pogány Madonna című filmet magának Bud Spencernek a tanácsára készítette el, aki köztudottan imádja a magyarokat, és szerette volna, ha készül egy „magyar Piedone” film.

A Pogány Madonna szobor jelenleg Bujtor István fia, Balázs tulajdonában van.