A pogány madonna (1982)

A Pogány Madonna

Deku   2017. 07. 18.

Ritka az, hogy magyar filmet ennyire dicsérjek de ez még a minőségi filmek közül való. Egyszerű és kedvelhető. Nagyon imádtam. Többször megtekintős imádós fajta.

Yosihiro   2015. 02. 06.

A magyar filmek legjobb bünügyi akció vigjátéka szerintem. Kicsit meglepődtem, hogy csak 1 komment van. Bujtor a Magyar filmszakma elismert tagja és ez a film mindenképpen egy jól sikerült sikeres alkotás. A történet a szereposztás kiváló. Jó film :) Üdv Yosi

sabnock666   2019. 01. 27.

Bánhidi László itt is zseniális....Matula bácsi a magyar filmipar egyik korszakos zsenije,hihetetlen karakterszínész !Bujtor adja magát,és Kern pedig zseniálisan aládolgozik.Könnyű,mosolyogtató,néha kacagtató,igazi magyar akcióvígjáték !

doroffee   2016. 02. 12.

Jópofa kis bűnügyi film volt, jópofa poénokkal. Mondjuk ezek a poénok azok, amik néha kicsit átesnek a másik oldalra, és mai szemmel nézve van benne pár dolog, ami már azt az időszakot is tekintve kicsit idejétmúltnak tűnik. De mindezek ellenére szuper szórakozás ezt a filmet nézni, izgalmas, pörgős, mint amilyennek egy ilyen nyomozós filmnek lennie kell.

irongozu   2015. 11. 21.

Valahogy én mindig egy Bud Spencer utánzatot láttam Bujtornak az ilyen típusú filmjeiben és ezzel az érzéssel soha nem tudtam megbarátkozni.

Coolságfaktor a köbön, magyarosch virtussal előadott kaszkadőrkunsztok (jellemző, hogy az autós üldözésbe nem volt beletervezve a karambol, amikor a forgatás során szembesültek ezzel a problémával, ott helyben átírták a forgatókönyvet és improvizáltak a fiúk, ami abszolút a film előnyére vált), Bud Spencer-Terence Hill magyar módra, remekül kivitelezve, felejthetetlenül. Megunhatatlan!

8/10 több»

Azt a jelenetet, amelyben Ötvös Csöpi egy helikopterről kötéllel leereszkedve megállít egy autót úgy vették fel, hogy Bujtor István nem használt dublőrt.

(ArpiHajdu és Réci )

Ez volt az első magyar akcióvígjáték.

A Pogány Madonna 2011-ben digitális felújítási munkálatokon esett ár köszönhetően a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézetnek.