A pogány madonna

A pogány madonna

A Pogány Madonna

Kern András

A Tihanyi Apátság múzeumából elrabolják a hatalmas értékű, Pogány Madonna nevű aranyszobrot. Úgy tűnik, az ügyet csakis Ötvös Csöpi oldhatja meg, aki épp lefokozás alatt áll.

(csd)

Forgatókönyvíró: Bujtor István, Mészáros Gyula
Ország: Magyarország
Premier: 1982.06.11.

2023.07.09 sptt

Az Ötvös Csöpi-filmek olyanok, hogy az értékelésnél minimális mértékben sem tudok objektív lenni. Itt a szereplőkhöz, a helyszínekhez, az ezerszer ismételt mondatokhoz, a sajátosságokhoz mind emlékek kötnek, olyan emlékek, amelyek egyre távolabb kerü... Több

Bánhidi László itt is zseniális... Matula bácsi a magyar filmipar egyik korszakos zsenije, hihetetlen karakterszínész. Bujtor adja magát, Kern pedig zseniálisan aládolgozik. Könnyű, mosolyogtató, néha kacagtató, igazi magyar akcióvígjáték.

2015.02.06 Yosihiro

A magyar filmek legjobb bünügyi akció vigjátéka szerintem. Kicsit meglepődtem, hogy csak 1 komment van. Bujtor a Magyar filmszakma elismert tagja és ez a film mindenképpen egy jól sikerült sikeres alkotás. A történet a szereposztás kiváló. Jó film :) Üdv Yosi

2017.07.18 Deku

Ritka az, hogy magyar filmet ennyire dicsérjek de ez még a minőségi filmek közül való. Egyszerű és kedvelhető. Nagyon imádtam. Többször megtekintős imádós fajta.

2021.04.16 elekm90

Nagyon jó kis bűnügyi film a Bud Spencer–Terrence Hill alkotások szellemében, bár itt Ötvös Csöpi egy teljesen alkalmatlan és röhejes partnert kap maga mellé Dr. Kardos személyében, aki a film egyik fő humorforrása is egyben. Sajnos az ezt követő "Cs... Több

A jelenetet, amelyben Ötvös Csöpi egy helikopterről kötéllel leereszkedve megállít egy autót, úgy vették fel, hogy Bujtor István nem használt dublőrt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez volt az első magyar akcióvígjáték.Szerző: Bogi87

A Pogány Madonna 2011-ben digitális felújítási munkálatokon esett át, köszönhetően a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézetnek.Szerző: Bogi87

Bujtor István elmondta, hogy A Pogány Madonna című filmet magának Bud Spencernek a tanácsára készítette el, aki köztudottan imádja a magyarokat, és szerette volna, ha készül egy „magyar Piedone” film.Szerző: Bogi87

A Pogány Madonna szobor jelenleg Bujtor István fia, Balázs tulajdonában van.Szerző: Bogi87

(2017. 07. 03.)
Coolságfaktor a köbön, magyarosch virtussal előadott kaszkadőrkunsztok (jellemző, hogy az autós üldözésbe nem volt beletervezve a karambol, amikor a forgatás során szembesültek ezzel a problémával, ott helyben átírták a forgatókönyvet és improvizáltak a fiúk, ami abszolút a film előnyére vált), Bud Spencer-Terence Hill magyar módra, remekül kivitel... Több