Ovizsaru (1990)

Kindergarten Cop

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 01.

Arnold Schwarzenegger bár alapvetően akcióhősként van számon tartva, nekem tetszenek a komikus szerepei is és az egyik legjobb vígjátéka az Ovizsaru, amely gyermekkorom egyik meghatározó filmje. A minap ment a tv-ben és természetesen leragadtam előtte. Akkor eszméltem rá, hogy mennyi olyan felejthetetlen aranyköpés van a filmben, amit gyakorta emlegetünk. Például az a bizonyos ténymegállapítás, amikor a kisfiú a nőgyógyász édesapja munkájáról beszél, vagy a "Megeszed mások uzsonnáját? Nem szabad!", vagy "Én nem vagyok rendőr, hanem királylány"...és még számos ilyen gyöngyszem van a filmben. Remekül kiválasztott gyerekszereplők, gonosztevők (Richard Tyson Crisp szerepében, ugyan nem tehet róla szegény, de tipikus rossz fiú feje van) na és persze Kimble társa, Phoebe, vagyis Pamela Reed, aki mindig a gyomorrontásig tömi magát kajával. Láttunk már olyan filmet, amiben férfiak kerülnek egy óvoda élére vagy éppen gyerekcsősz szerepbe, de az Ovizsaru ennek a témának az úttörője és a maga nemében egy igazi klasszikus, jól sikerült vígjáték a '90-es évekből.

ZeroHero   2015. 05. 12.

Az eleje a legjobb, kár, h hamar lezavarják a haverkodását a kölkökkel. Amúgy kívülről fújom az egész filmet. Sokszor láttam már, de jó film amúgy. Ajánlom azoknak akik még nem látták. :)

zsanett0820   2015. 05. 27.

Nagy kedvencem volt ez a film, többször is láttam! Bár a történet nem egy nagy durranás, a gyerekek és a szájukba adott szövegek mégis igazán szórakoztatóvá teszik ezt a filmet. Anno remek kikapcsolódás volt, és szerintem most is megállja a helyét! :)

NFG   2018. 03. 29.

Schwarzenegger-t nem sűrűn látni ilyen szerepben! De természetesen ezt is kiválóan alakította! Humoros és izgalmas! Mindenki bátran nézze meg! Remek kis film lett!

Megamovie   2016. 02. 18.

John Kimble kitűnő rendőr ,ám amikor be kell épülnie egy óvodába nehézségekbe ütközik,melynek következtében sok megmosolyogtató pillanat születik.Összességében aranyos családi film ,amelyet nem csak a keményvonalas akciófilmrajongóknak ajánlok.

Arnold Schwarzenegger

Ivan Reitman fia, Jason cameozik a filmben. Ő az, aki egy lánnyal csókolózik az egyik teremben, amikor tűzriadó van az iskolában.

(ArpiHajdu és Réci )

A Miko Hughes által alakított karakter neve Joseph Cousins, aki a Dominic-ot alakító színészek közül az egyiknek a valódi neve (a karaktert ugyanis egy ikerpár, Joseph és Christian Cousins alakította).

(ArpiHajdu és Réci )

Sarah Rose Karr karakterét (aki egyébként Ivan Reitman kedvence volt), a rendező saját lányáról, Emma-ról nevezte el.