Filmek:
2020
2021

Ovizsaru (1990)

Kindergarten Cop

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 01.

Arnold Schwarzenegger bár alapvetően akcióhősként van számon tartva, nekem tetszenek a komikus szerepei is és az egyik legjobb vígjátéka az Ovizsaru, amely gyermekkorom egyik meghatározó filmje. A minap ment a tv-ben és természetesen leragadtam előtte. Akkor eszméltem rá, hogy mennyi olyan felejthetetlen aranyköpés van a filmben, amit gyakorta emlegetünk. Például az a bizonyos ténymegállapítás, amikor a kisfiú a nőgyógyász édesapja munkájáról beszél, vagy a "Megeszed mások uzsonnáját? Nem szabad!", vagy "Én nem vagyok rendőr, hanem királylány"...és még számos ilyen gyöngyszem van a filmben. Remekül kiválasztott gyerekszereplők, gonosztevők (Richard Tyson Crisp szerepében, ugyan nem tehet róla szegény, de tipikus rossz fiú feje van) na és persze Kimble társa, Phoebe, vagyis Pamela Reed, aki mindig a gyomorrontásig tömi magát kajával. Láttunk már olyan filmet, amiben férfiak kerülnek egy óvoda élére vagy éppen gyerekcsősz szerepbe, de az Ovizsaru ennek a témának az úttörője és a maga nemében egy igazi klasszikus, jól sikerült vígjáték a '90-es évekből.

HETEDIK   2019. 01. 01.

Minden akciósztárnak kell egy gyermeteg film, Sly-nál ez az Állj, vagy lő a mamám, Diesel-nél a Gorillabácsi, Arnie-nál az Ovizsaru. Kellemes kis limonádé, amit igazán a gyerekek tesznek viccessé és persze az ilyen műfajú filmekben nem hiányozhatnak a klisék sem, így a felesleges szerelmi szál vagy a gonosz apuka. De minden hibája ellenére egy nagyon is szerethető film, amit mindig jó újra látni.

ZeroHero   2015. 05. 12.

Az eleje a legjobb, kár, h hamar lezavarják a haverkodását a kölkökkel. Amúgy kívülről fújom az egész filmet. Sokszor láttam már, de jó film amúgy. Ajánlom azoknak akik még nem látták. :)

zsanett0820   2015. 05. 27.

Nagy kedvencem volt ez a film, többször is láttam! Bár a történet nem egy nagy durranás, a gyerekek és a szájukba adott szövegek mégis igazán szórakoztatóvá teszik ezt a filmet. Anno remek kikapcsolódás volt, és szerintem most is megállja a helyét! :)

NFG   2018. 03. 29.

Schwarzenegger-t nem sűrűn látni ilyen szerepben! De természetesen ezt is kiválóan alakította! Humoros és izgalmas! Mindenki bátran nézze meg! Remek kis film lett!

Arnold Schwarzenegger

Ivan Reitman fia, Jason cameozik a filmben. Ő az, aki egy lánnyal csókolózik az egyik teremben, amikor tűzriadó van az iskolában.

(ArpiHajdu és Réci )

A Miko Hughes által alakított karakter neve Joseph Cousins, aki a Dominic-ot alakító színészek közül az egyiknek a valódi neve (a karaktert ugyanis egy ikerpár, Joseph és Christian Cousins alakította).

(ArpiHajdu és Réci )

Sarah Rose Karr karakterét (aki egyébként Ivan Reitman kedvence volt), a rendező saját lányáról, Emma-ról nevezte el.