A hal neve: Wanda (1988)

A Fish Called Wanda

Kevin Kline

dailyfilmsan   2019. 12. 20.

Az elején nem keltette fel a figyelmemet, úgyhogy hagytam hadd duruzsoljon a háttérben. Aztán jött egy fordulópont ahol leültem elé és ott maradtam. A kezdeti nehézségek eltűntek és megmaradt egy vicces simlis poénokkal operáló szövevényes film. Mind... több»

Deku   2017. 11. 20.

Nagyon pofás kis sztorija van és ez végig szórakoztatóvá tette az egész filmet. Igazán helyén való története volt a színészeket nem tudom így fejből de ők se voltak rosszak.

Berto49   2017. 10. 12.

Ki tudja, hogy hányadszorra néztem meg és nevettem magam szinte halálra ezen a fantasztikus filmvígjátékon. Poén poént követ, fantasztikus színészi alakításokkal. Nem is tudom eldönteni, hogy ki tetszett a legjobban. Kevin Kline ezért az Ottó nevű fi... több»

imreacs82   2019. 04. 18.

Régen láttam már A hal neve: Wandát, de most újra néztem és megint nem okozott csalódást, mert nagyon jók a poénok a karakterek és a jelenetek. Érdemes megnézni

idefix   2015. 10. 06.

Humoros, laza, könnyed film, nagyszerű szereposztással, pörgögnek az események, jók a jelenetek, ütősek a poénok. Fordulatokban gazdag, van csattanója.

zirgon   2018. 07. 09.

Tökéletes komédia, egy remek négyesfogattal, élen Kevin Klein idétlenkedő, de hitelesen szórakoztató szereplésével. Szerintem a Szárnyas fenevadak egy osztályzattal rosszabb. Ez minden idők egyik legjobb fekete komédiája.

UmpaLumpa   2015. 12. 16.

Ezt a filmet egyértelműen a szereposztás viszi a hátán, nagyon jó csapatot trombitáltak rá össze. Nem csak a régi Monty Pythonokra gondolok, akik persze itt is hozzák a formájukat, de Jamie Lee Curtisre is, aki szintén hihetetlenül vicces az egész fi... több»

A stáb még egyszer összeállt a Fészkes fenevadak című filmben. (amely hivatalosan nem lett kinevezve A hal neve: Wanda folytatásának).

A film csupán a bemutatásának tizedik hetében ért a csúcsra az amerikai bevételi listán.

Kevin Kline megkérte John Cleese-t, hogy karaktere olasz helyett francia nyelven beszélhessen, de a forgatókönyvíró az olaszhoz ragaszkodott, Kline így sokszor gondban volt a halandzsázós jeleneteknél.

Wanda szerepét John Cleese és Charles Crichton már kezdetektől fogva Jamie Lee Curtisnek szánták és írták.

A forgatókönyv egy kezdő fázisában A aranyhal neve: Wanda címmel futott a projekt.