Közösség

Vélemény:

 

78 Ovizsaru

(1990)

Ovizsaru

 
ArpiHajdu és Réci   2017.02.01 20:30
0

Arnold Schwarzenegger bár alapvetően akcióhősként van számon tartva, nekem tetszenek a komikus szerepei is és az egyik legjobb vígjátéka az Ovizsaru, amely gyermekkorom egyik meghatározó filmje. A minap ment a tv-ben és természetesen leragadtam előtte. Akkor eszméltem rá, hogy mennyi olyan felejthetetlen aranyköpés van a filmben, amit gyakorta emlegetünk. Például az a bizonyos ténymegállapítás, amikor a kisfiú a nőgyógyász édesapja munkájáról beszél, vagy a "Megeszed mások uzsonnáját? Nem szabad!", vagy "Én nem vagyok rendőr, hanem királylány"...és még számos ilyen gyöngyszem van a filmben. Remekül kiválasztott gyerekszereplők, gonosztevők (Richard Tyson Crisp szerepében, ugyan nem tehet róla szegény, de tipikus rossz fiú feje van) na és persze Kimble társa, Phoebe, vagyis Pamela Reed, aki mindig a gyomorrontásig tömi magát kajával. Láttunk már olyan filmet, amiben férfiak kerülnek egy óvoda élére vagy éppen gyerekcsősz szerepbe, de az Ovizsaru ennek a témának az úttörője és a maga nemében egy igazi klasszikus, jól sikerült vígjáték a '90-es évekből.