Fekete vidék (1991)

Boyz n the Hood

Fekete vidék

VK   2017. 05. 17.

Átlagos kriminek mondanám, nem adott újdonságot. A színészek alakítása közepes. Egyszer nézhető kategória, semmi extra. Kissé sablonos film. Ne várjatok sokat tőle!

anita9215   2016. 05. 08.

Ezt durva módon elszúrták. Lehetett volna jobb is de max egyszer átszenvedtem a perceket és ennyi. Teljes kudarc lett ez a film nem tudok rá jobb kifejezést írni, mint ezt. Ráfért volna valami pörgés, de semmi. Igazán gyenge alakítás volt ez a szereplőktől is és így nem jött át a film. Teljes a bukta.

tiszaizsofi   2016. 10. 13.

Reálisan mutatja be az amerikai gettok valódi világát ezért is tetszett annyira . Nem beszél mellé, nincsenek üresjáratok és nagyon hiteles a történet. Végre egy film ami sallangoktól mentes.

kernernoemi   2016. 10. 22.

Őszinte, szókimondó és hiteles film, jó színészekkel és karakterekkel, nagyszerű dramaturgiával és kiváló jelenetekkel. Abszolút évezhető, leköti a figyelmet, izgalmas, mindenkinek ajánlom.

Peeves112   2015. 08. 07.

Többet vártam tőle. Amikor beharangozták izgalmasnak tűnt. Sajnos a hozzá fűzött reményeimet korántsem váltotta be így ez egy bukta lett. Az érdeklődésem az első fél óra után teljesen elapadt.

Macko   2016. 04. 25.

Közepes, életszerű dráma reális alaptörténettel. Reális problémákat vet fel. Igazi dráma, ami érzelmekre is hat, de talán kissé vontatott. Ugyanakkor elgondolkoztató is.

ferdi95   2015. 01. 26.

Az egyik legelgondolkoztatóbb film, leírja az igazi gondokat és a kétségbeesést is jól megjeleníti a film, felfokozott hangulat és a magatehetetlenség keveredik ebben a filmben. Mindenkinek csak ajánlani tudom

A forgatás 1990. október 1. és 1990. november 28. közt zajlott.

Az amerikai mozikban 57,504,069 $-t keresett. A film 6M $-ból készült el.

Doughby autója egy 1963-as Chevy Impala.

A film 1984 és 1991 közt játszódik.

Doughboy és Ricky anyját alakító Tyra Ferrell mindössze hét évvel idősebb, mint Ice Cube és Morris Chestnut.

A filmben látható karakterek többségét John Singleton a való életéből megismert emberekről mintázta.

A filmet Los Angeles-ben és Inglewood-ban forgatták.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított '101 gengszterfilm amit látnod kell, mielőtt meghalsz' című könyvben.

Eddie Murphy is jelölt volt Jason styles szerepére.

(kázsé)

Ice Cube a saját kocsiját vezeti a filmben.

(kázsé)