A keresztapa II (1974)

The Godfather: Part II

maria   2020. 10. 17.

A Keresztapa mar csak Keresztapa marad. Ma is ugyanolyan izgalommal,lelkesedessel nezem vegig,mint pl 10 evvel ezelott. :)

Deku   2017. 07. 08.

Al Pacino és De Niro két feledhetetlen és frenetikus színész akik itt ebben a filmben és magában ebben a részben is kiválót alkotnak. A néző teljesen beletudja élni magát és ez teszi olyan tökéletessé ezt a filmet.

indingo   2019. 01. 22.

A keresztapát láttad hát nem lehet kihagyni a második részt sem. Önállóan is megállja a helyét és nem elhanyagolható, hogy folytatódik a Corleone család története, sőt az előzményekről is képet kapunk. A rendező sem számított ilyen sikerre hiszen Oszkár díjat kapott.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 18.

Coppola és Rota. Két korszakos zseni. A második rész sem hoz szégyent az első epizódra... De Niro és Al Pacinó brillíroznak! Korhű gengszter és kultfilm! Mindenkinek ajánlott!

Dodi   2015. 06. 17.

Megunhatatlan klasszikus. Izgalmas, kiváló színészekkel fűszerezve.

Norbert93   2018. 07. 20.

Az első résszel egyetemben HIBÁTLAN film. De Niro pedig külön említést érdemel a fiatal Vito Corleone szerepében.

czerik   2018. 07. 30.

Ahogy az első rész, ez is nagyon remek, hozza a tőle elvárhatót. Ajánlani tudom.

Robert De Niro
Robert De Niro
Gastone Moschin
Al Pacino

Coppola és Mario Puzo a legjobb adaptált forgatókönyvnek járó Oscar- díjat kapták meg a Keresztapa II-ért.

(scarface)

Talia Shire a szerepért 30 ezer dollárt kapott + 10 ezer dollár bónusz járt akkor ha a film átlépi a 27 millió dolláros bevételt.

(scarface)

Coppola fontolóra vette hogy Marlon Brando visszatérjen.

(scarface)

A filmet Magyarországon 1983.Április 21-én mutatták be.

(scarface)

A temetésről szóló szöveg szerint Vito 1901-ben kilenc éves volt, de a későbbiekben azt irják 1887-ben született.

(scarface)

A Pentangeli megtámadásakor az utcákon a 60-as és a 70-es évek autója látható a háttérben.

(scarface)

Az IMDb 3. legjobbra értékelt filmje holtversenyben a Sötét lovaggal.

(GedyPapa)

Összesen 21 helyszínen zajlott a forgatás a következő országokban: USA, Dominikai Köztársaság, Olaszország.

1973. október 1 - 1974. június 19. között forgatták le.

A világpremier az USA-ban volt, New York City, New York-ban 1974. december 12-én.