A keresztapa (1972)

The Godfather

A keresztapa

hp   2015. 01. 24.

Egy igazi klasszikus, a maffiafilmek kedvelőinek kötelező darab, de a nagy alakítások kedvelőinek is csak ajánlani tudom.

Shelby07   2018. 01. 04.

Először féltem megnézni a filmet, hisz nem vagyok oda a régi filmekért, de aztán vettem a bátorságot és nekiugrottam. Azóta mind a 3 részét megnéztem, ráadásul egy nap alatt és azt kell hogy mondjam, lenyűgözött. Az egyik kedvenc filmem lett. Valóban egy rendkívüli film amit mindenkinek látnia kellene. A színészek fantasztikusak, rendkívül tehetségesek és egyáltalán nem volt a film elcsépelt vagy unalmas. Örökké a legjobb maffia film marad.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

A keresztapa a legnemesebb értelemben vett filmalkotás: makulátlan, kikezdhetetlen. Minden valamire való filmszeretőnek illik ismerni, hisz olyan státusszal bír, ami kiemeli a korszak nagyjai közül. Számomra is kihagyhatatlan darab volt, csupán a megfelelő pillanatra vártam, hogy kellő figyelmet szentelhessek neki. A három órát felölelő terjedelem ellenére egy percig sem unatkoztam, menetrendszerűen szállítja a meglepetéseket, nem egyszer ámultam szájtátva. Gyilkosságokat talán még egy filmben sem láttam ilyen meghökkentő módon ábrázolva. A szereposztás parádés, ugyan Brando néhol nekem kicsit soknak tűnik, Al Pacino a színészet magasiskoláját nyújtja. A zene szintén hibátlan, tökéletesen illeszkedik a képsorokhoz, tovább fokozva a film hangulatát. Összességében gyönyörűen kivitelezett munka ez! A záró képsorok nem katarzisra vannak kiélezve, csak előkészítik a terepet a folytatásnak, nem is bírtam magammal, egyből megnéztem a második részt is!

Deku   2017. 07. 07.

Kortalan és egyedülálló lett ez a mű. Nagyon szerettem Al Pacino alakítását ami szerintem kimeríti a mesteri alkotás fogalmát. Ezt a műremeket minden korosztálynak látnia kell legalább egyszer mert annyira időtálló és fantasztikus, hogy az valami hihetetlen.

Snowball   2016. 12. 12.

Kellemes kis időtöltést nyújt az egész családnak. Azt gondolom, hogy ennél jobban nem tudták volna vissza adni amit kigondolt a készítő. Nekem legalábbis azt adta amit elvárnék egy ilyen szintű filmtől.

Al Pacino

Ha léteznek alapfilmek, akkor A keresztapa igen elől van a listán. Semmit sem kopott a 44 év során, sőt. 10/10 több»

A tökéletes gengszterfilm, az alfa és az omega. Kötelező darab! 10/10 több»

Sergio Leone is szóba került mint rendező, de ő nem akart elvállalni egy olyat filmet, ami egy maffiacsaládot állít középpontba. Később persze nagyon megbánta ezt és elkészítette a Volt egyszer egy Amerika című klasszikust.

(scareface )

Al Pacino anyai nagyszülei annak idején egy bizonyos Corleone nevű faluból vándoroltak ki Amerikába.

(scareface )

Al Pacino nem met el a gálára, mert zokon vette, hogy a legjobb mellékszereplők között jelölték, miközben sokkal több jelenete volt a filmben, mint a főszereplőként számításba vett Marlon Brandónak.