A keresztapa (1972)

The Godfather

A keresztapa

natali1925   2020. 09. 19.

XXX

NAGY MELL - https://numl.org/zut

Shelby07   2018. 01. 04.

Először féltem megnézni a filmet, hisz nem vagyok oda a régi filmekért, de aztán vettem a bátorságot és nekiugrottam. Azóta mind a 3 részét megnéztem, ráadásul egy nap alatt és azt kell hogy mondjam, lenyűgözött. Az egyik kedvenc filmem lett. Valóban... több»

hp   2015. 01. 24.

Egy igazi klasszikus, a maffiafilmek kedvelőinek kötelező darab, de a nagy alakítások kedvelőinek is csak ajánlani tudom.

Puncs   2019. 04. 05.

A filmtörténelem egyik legnagyszerűbb alkotása, ami lassan így ötven év távlatából is a legnagyobbak között van. Minden perce mestermunka, amit a párbeszédek emelnek a legnagyobbak közé, sorra hangzanak el az azóta szállóigévé vált mondatok. Az össze... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

A keresztapa a legnemesebb értelemben vett filmalkotás: makulátlan, kikezdhetetlen. Minden valamire való filmszeretőnek illik ismerni, hisz olyan státusszal bír, ami kiemeli a korszak nagyjai közül. Számomra is kihagyhatatlan darab volt, csupán a meg... több»

indingo   2019. 01. 22.

Minden idők legjobb maffia filmje, egy igazi klasszikus, fantasztikus színészekkel és alakításokkal és túl sokat nem is árulok el hiszen ezt mindenféleképpen meg kell nézni.

Deku   2017. 07. 07.

Kortalan és egyedülálló lett ez a mű. Nagyon szerettem Al Pacino alakítását ami szerintem kimeríti a mesteri alkotás fogalmát. Ezt a műremeket minden korosztálynak látnia kell legalább egyszer mert annyira időtálló és fantasztikus, hogy az valami hihetetlen.

Al Pacino

Sergio Leone is szóba került mint rendező, de ő nem akart elvállalni egy olyat filmet, ami egy maffiacsaládot állít középpontba. Később persze nagyon megbánta ezt és elkészítette a Volt egyszer egy Amerika című klasszikust.

(scarface)

Al Pacino anyai nagyszülei annak idején egy bizonyos Corleone nevű faluból vándoroltak ki Amerikába.

(scarface)

Al Pacino nem met el a gálára, mert zokon vette, hogy a legjobb mellékszereplők között jelölték, miközben sokkal több jelenete volt a filmben, mint a főszereplőként számításba vett Marlon Brandónak.

(scarface)

A Keresztapa három Oscar-díjat nyert: a legjobb film, a legjobb férfi főszereplő és a legjobb adaptált forgatókönyv elismerését. Ezenkívül nyolc további kategóriában jelölték

(scarface)

Színészek, akik szóba jöttek Michael Corleone szerepére: Martin Sheen, Warren Beatty, Jack Nicholson, Dustin Hoffman, Alain Delon, Burt Reynolds, Ryan O’Neal, sőt még Robert Redford is. Végül James Caan kapta meg, de aztán sikerült megszerezni Al Pacinót, és Caanhoz vándorolt Sonny Corleone szerepe

(scarface)

Marlon Brando mindössze 47 éves volt, amikor eljátszotta az idős családfőt, sok munkát adva ezzel a sminkeseknek.

(scarface)

Amikor narancsok bukkannak fel a filmben, mindig rövidesen bekövetkező halálra utalnak.

(scarface)

A filmben a Corleone fiúk húgát, Conniet játszó Talia Shire a rendező Francis Ford Coppola húga (eredetileg Talia Rose Coppola), és először nem is akarta neki adni a szerepet, mert félt a nepotizmus vádjától.

(scarface)

A filmben sokszor szerepel a narancs.

(HETEDIK )

Brando nem tanulta meg szövegét, sokszor úgy olvasta fel.

(HETEDIK )

Ha léteznek alapfilmek, akkor A keresztapa igen elől van a listán. Semmit sem kopott a 44 év során, sőt. 10/10 több»

A tökéletes gengszterfilm, az alfa és az omega. Kötelező darab! 10/10 több»