A keresztapa

(The Godfather)
A keresztapa

Zolika Hajnal  2016. 06. 18.

Tökéletes film! Hiba nics benne, igazi klasszikus!

Vadgazda  2016. 05. 21.

Mi is lenne velünk a Don nélkül? Egy filmtörténeti és történelmi klasszikus, kifejezetten jól mutatja be az amerikai olasz maffia összetartó ám életveszélyes életét. Nagyon jól alakítottak a színészek és kifejezetten jó a sztori, megnézésre ajánlott!

BallEr  2016. 04. 11.

Nem mondanám, hogy az én stílusom lett volna a film, amit ez képviselt és mégis el tudta érni könnyedén, hogy kedvelhessem. Ez pedig elég ritka ilyen esetben. Öröm volt végig nézni.

hp  2015. 01. 24.

Egy igazi klasszikus, a maffiafilmek kedvelőinek kötelező darab, de a nagy alakítások kedvelőinek is csak ajánlani tudom.

Laca92  2017. 03. 06.

A keresztapa a legnemesebb értelemben vett filmalkotás: makulátlan, kikezdhetetlen. Minden valamire való filmszeretőnek illik ismerni, hisz olyan státusszal bír, ami kiemeli a korszak nagyjai közül. Számomra is kihagyhatatlan darab volt, csupán a megfelelő pillanatra vártam, hogy kellő figyelmet szentelhessek neki. A három órát felölelő terjedelem ellenére egy percig sem unatkoztam, menetrendszerűen szállítja a meglepetéseket, nem egyszer ámultam szájtátva. Gyilkosságokat talán még egy filmben sem láttam ilyen meghökkentő módon ábrázolva. A szereposztás parádés, ugyan Brando néhol nekem kicsit soknak tűnik, Al Pacino a színészet magasiskoláját nyújtja. A zene szintén hibátlan, tökéletesen illeszkedik a képsorokhoz, tovább fokozva a film hangulatát. Összességében gyönyörűen kivitelezett munka ez! A záró képsorok nem katarzisra vannak kiélezve, csak előkészítik a terepet a folytatásnak, nem is bírtam magammal, egyből megnéztem a második részt is!

Movieaddicts: A keresztapa
Ha léteznek alapfilmek, akkor A keresztapa igen elől van a listán. Semmit sem kopott a 44 év során, sőt. 10/10
Smoking Barrels: A keresztapa
A tökéletes gengszterfilm, az alfa és az omega. Kötelező darab! 10/10

Az IMDb-n 9,2-es osztályzatával a legjobb filmként tartják számon a Remény rabjaival holtversenyben.

(GedyPapa)

A Keresztapa című filmben egyszer sem hangzik el a “maffia” szó, mert az igazi maffia ezt követelte.

(Laca92)

A Keresztapa első részében a keresztelőn az újszülött baba nem más, mint Sofia Coppola, a rendező Francis Ford Coppola lánya. A harmadik részben pedig ő játszotta Michael Corleone kamaszlányát, miután Winona Ryder megbetegedett és vissza kellett adnia a szerepet.

(L.Vanessa)