The Godfather

Al Pacino

Az egyik legnagyobb hatású maffiafilm az amerikai alvilág aranykorába kalauzol el minket, ahol Don Vito Corleone, egy bevándorló olasz család feje higgadt és keménykezű üzletemberként irányítja a rokoni szálakból szőtt maffiagépezet piszkos ügyleteit. Csak egy dologgal kapcsolatban marad… Több

Forgatókönyvíró: Mario Puzo, Francis Ford Coppola
Zene: Nino Rota
Premier (HU): 1982.03.25. | HBO Max (2021.03.01.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.07.11 Jerico

Az amerikai olasz maffia legjobb megjelenítése

Francis Ford Coppola 1972-es örök klasszikusa, a Keresztapa valódi kultuszfilm, hatalmas rajongótáborral. Milliók kedvence és milliók idézik is gyakran egy-egy ikonikus mondatát. Ami engem illet, méltányolom, elismerem, tisztelem, de nem vagyok rákattanva, mint több barátom is. Közben viszont mindig érdekelt, mi a titka a népszerűségének. Arra jutottam, maga a Cosa Nostra a dolog nyitja, az amerikai olasz maffia titokzatos világa, az a közeg, mely a hétköznapi emberek számára elérhetetlen, rejtélyes és elzárt. Már az 1920-as években virágzott, amire példa a világ leghíresebb maffiavezére, Al Capone, aki 1925 és 1931 között egész Chicagót uralta. Zsebében rendőrök, bírók, hivatalnokok voltak. A Coppola által teremtett Keresztapa már az 50-es, 60-as évekbe kalauzolja el a nézőket, amikorra az olasz maffia más lassan-lassan túl volt hatalma csúcsán, és talán pont ezért érdekelt szinte mindenkit világszerte. A Keresztapa legnagyobb színészei: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan és Robert Duvall, mind zseniális alakításokkal. Az alaptörténet pedig a szicíliai gyökerekkel rendelkező Corleone család története. Pedig a név keletkezése a véletlen műve: az első Amerikába érkező családtag (kisfiúként) a faluja nevét adta meg a hatóságoknak, és innentől hívták őket Corleonéknak. A település pedig máig világhírű. Értékelésem: 90%.

2021.09.28 Gyorvik

a nap véleménye

Kortalan gyöngyszem

A film hőskorának egyik gyöngyszeme, utolérhetetlen érzelemkavalkád. Nem az egyetlen, de az egyik legikonikusabb film, amely a maffia benső köreibe enged betekintést. Az, hogy ez a közkeletű szó a szervezett bűnözés kifejezéssel analóggá vált, már ma... Teljes kritika

2018.01.04 Shelby07

Először féltem megnézni a filmet, hisz nem vagyok oda a régi filmekért, de aztán vettem a bátorságot és nekiugrottam. Azóta mind a 3 részét megnéztem, ráadásul egy nap alatt és azt kell hogy mondjam, lenyűgözött. Az egyik kedvenc filmem lett. Valóban... Több

2015.01.24 hp

Egy igazi klasszikus, a maffiafilmek kedvelőinek kötelező darab, de a nagy alakítások kedvelőinek is csak ajánlani tudom.

2021.10.27 szaka123

Egy örök klasszikus, amit mindenkinek látnia kell egyszer legalább. A trilógia mindhárom része nagyon erős, de ez kiemelkedik a többi közül. Nagyszerű betekintést nyújt egy maffiacsalád életébe. Jól megírt karakterek és kiváló történet a családról, barátságról, árulásról, szerelemről.

A filmhez Marlon Brando találta ki a Bulldog állkapcsot, amit a casting során vattapamaccsal prezentált, később pedig egy fogorvos készítette el neki a kelléket.Szerző: Képkockák

Sergio Leone is szóba került mint rendező, de ő nem akart elvállalni egy olyat filmet, ami egy maffiacsaládot állít középpontba. Később persze nagyon megbánta ezt és elkészítette a Volt egyszer egy Amerika című klasszikust.Szerző: scarface

Al Pacino anyai nagyszülei annak idején egy bizonyos Corleone nevű faluból vándoroltak ki Amerikába.Szerző: scarface

Al Pacino nem met el a gálára, mert zokon vette, hogy a legjobb mellékszereplők között jelölték, miközben sokkal több jelenete volt a filmben, mint a főszereplőként számításba vett Marlon Brandónak. Szerző: scarface

(2016. 03. 11.)
Ha léteznek alapfilmek, akkor A keresztapa igen elől van a listán. Semmit sem kopott a 44 év során, sőt. Több

(2016. 03. 19.)
A tökéletes gengszterfilm, az alfa és az omega. Kötelező darab! Több