Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A keresztapa (1972)

The Godfather

Vélemények: A keresztapa (1972)

PadmeAmidala   2021. 04. 28.

Zseniális film, nem véletlenül mondják minden idők egyik legjobb filmjének. Magával ragadó a története, és ez a sötét beállítás is illik hozzá. 10/10. Kár, hogy Marlon Brando csak ebben a részben szerepelt.

Shelby07   2018. 01. 04.

Először féltem megnézni a filmet, hisz nem vagyok oda a régi filmekért, de aztán vettem a bátorságot és nekiugrottam. Azóta mind a 3 részét megnéztem, ráadásul egy nap alatt és azt kell hogy mondjam, lenyűgözött. Az egyik kedvenc filmem lett. Valóban... több»

hp   2015. 01. 24.

Egy igazi klasszikus, a maffiafilmek kedvelőinek kötelező darab, de a nagy alakítások kedvelőinek is csak ajánlani tudom.

Puncs   2019. 04. 05.

A filmtörténelem egyik legnagyszerűbb alkotása, ami lassan így ötven év távlatából is a legnagyobbak között van. Minden perce mestermunka, amit a párbeszédek emelnek a legnagyobbak közé, sorra hangzanak el az azóta szállóigévé vált mondatok. Az össze... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

A keresztapa a legnemesebb értelemben vett filmalkotás: makulátlan, kikezdhetetlen. Minden valamire való filmszeretőnek illik ismerni, hisz olyan státusszal bír, ami kiemeli a korszak nagyjai közül. Számomra is kihagyhatatlan darab volt, csupán a meg... több»

indingo   2019. 01. 22.

Minden idők legjobb maffia filmje, egy igazi klasszikus, fantasztikus színészekkel és alakításokkal és túl sokat nem is árulok el hiszen ezt mindenféleképpen meg kell nézni.

Deku   2017. 07. 07.

Kortalan és egyedülálló lett ez a mű. Nagyon szerettem Al Pacino alakítását ami szerintem kimeríti a mesteri alkotás fogalmát. Ezt a műremeket minden korosztálynak látnia kell legalább egyszer mert annyira időtálló és fantasztikus, hogy az valami hihetetlen.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 18.

Coppola zseniális. Megmutatja azt az elzárt világot, amit nem ismerünk, de mindig is érdekelt minket. Cselszövések, drámák, viszályok, és intrikák....egy szuper alkotás, és benne színészóriásokkal! Kortalan,és örök!!!

MP170506   2016. 02. 26.

Zseniális, zseniális, zseniális! Ez a film úgy tökéletes ahogy van! Kiváló színészek, kiváló rendezés, kiváló történet. Végig leköti a néző figyelmét, egy percig sem lehet unatkozni!! Örök klasszikus!

Norbert93   2018. 07. 20.

Erre a filmre egy szó illik: HIBÁTLAN!!!

LionelMessi10   2018. 07. 06.

Kifogásolhatatlan alkotás a maffia filmes és összesített kategóriában is. A téma kedvelőinek kötelező a trilógia megnézése.

Dodi   2015. 06. 17.

Egy igazi klasszikus, kiváló színészekkel, kiváló rendezéssel és forgatókönyvvel! Tökéletes!

MMcFly2015   2017. 02. 06.

Jó pár éve nem láttam, de ezt a filmet érdemes bizonyos időközönként elővenni. Hasonlót sem lehet látni, ilyen minőséggel, ehhez foghatótan összerakott gengszterfilmet soha. Nem hiába mérföldkő a filmtörténelembe. A zseniális szó nem fejezi ki amit k... több»

MidoD7   2019. 03. 26.

Ezt a filmet nem mondhatnám, hogy túlzottan vártam, de azért egynek megjárta. Több váratlan fordulatot vártam benne, annál nagyobb volt a meglepetés, amikor felcsendült a film vége... kár érte.

bgnz367   2017. 04. 18.

Ez már szinte tökéletes. Mentes mindenféle sallangtól és nagyon eredeti tud maradni. Nem véletlenül igazi klasszikussá nőtte ki magát. Nagyon szerettem minden egyes karakterét.

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Kultuszfilm, oké. Nekem annyira nem jött be, mint amennyire kíváncsi voltam rá. Kicsit többet, nagyobbat vártam. Viszont a színészi alakítás szeniális, a halott lófejet mint a megfélemlítés szimbólumát pedig nem lehet azóta sem kitörölni a szimbólumrendszerből.

Bizsu82   2015. 02. 01.

A legjobb maffiafilm, kiváló színészekkel, mindenkinek ajánlom, kötelező film! :) A maffia világát reálisan, keményen mutatja be, ahol egyedi törvények uralkodnak.

Milanman   2015. 02. 09.

A filmtörténelem 10 legfontosabb, legjobb filmjének egyike. Talán ennél több nem is kell. Megkerülhetetlen mestermű, az amerikai filmgyártás csúcsterméke.

czerik   2018. 07. 30.

Ez egy igazi klasszikus, és nem sok olyan ember van, aki ne látta volna. Ha mégis van ilyen, akkor ajánlom figyelmedbe.

Csillagpor   2017. 01. 27.

Tényleg egy tipikus és klasszikus maffiafőnökös úgymond bűnös élvezet film ez amit egyszerűen nem lehet kihagyni. Még aki ezt a kicsit lassabb hangvételű filmeket nem is kedveli annak is garantáltan tetszeni fog. Én is így jártam vele. Nemrég néztem meg és abszolút nem bántam meg.

ZozArt89   2019. 07. 15.

Nem vagyok híve a régebbi daraboknak de baráti társaság kérésére belevágtam és nem is bírtam megállni az első résznél. Ez egyszerűen zseniális, már csak ha a színészi játékot is nézzük.

hell.l   2016. 10. 16.

Régen láttam ezt a filmet, ez egy klasszikus. Bemutatja ezeknek a bűnözőknek az emberi voltát, betekintést nyerhetünk a maffia üzelmeibe. A színészek tökéletes munkát végeztek a karakterek megformálásával.

sipiarpi   2016. 09. 05.

A FILM. Így nagy betűvel. Ha Coppola nem forgatott volna életében más filmet csak ezt, akkor is a legnagyobbak közt lenne a helye. Egy család, párdon, A család felbomlása és egy „mesehős”, a legkisebb fiú felemelkedésének története drámával, akcióval, árulással. Klasszikus képsorok, zseniális zenével.

Ildikó Bacskai   2020. 12. 18.

Tagadhatatlanul minden idők legpontosabb megközelítése a maffia működéséről, családcentrikusságával ötvözött kegyetlenségéről és ennek áráról. Keserédes zene, elképesztően hiteles szereplők és megjelenítés. Briliáns.

irongozu   2015. 11. 20.

Hibátlan alkotás. Sokszor láttam és még sokszor fogom.

vivikejencikelara   2017. 05. 31.

Régi film és sok idő kellet mire rászántam magam hogy megnézzem. Kijelentem nem bántam meg annyi jó szöveg maradt meg bennem. Igazi maffia film. A többi maffiás film csak próbálkozik de soha nem lesz olyan egy se min A Keresztapa.

iq.csabi   2020. 02. 18.

Nincs mit hozzá fűzni. IMDB TOP2; mafab TOP1. Klasszikus darab

Vágottszemű   2019. 03. 23.

Az elején féltem, hogy nem lesz jó film, mert régi, de megérte megnézni. Nagyon jó film lett szerintem, mindenképp megéri megnézni, ha még nem láttad.

jencike1985   2017. 06. 01.

Nagyon sokszor láttam. Az egész filmnek nagyon különleges hangulata van. Szinte már nyomasztó, bár nem tudom miért. Különben meg nagyon jó maffia film és sok monológ maradt meg bennem.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 10.

A klasszikus, egyszeri es megismetelhetetlen gengszterfilm, aminel nem lehet feszesebbet, tartalmasabbat, kemenyebbet kesziteni. Egyesevel el lehet kapni egy egy osszetevojet, de egyben... ahhh. Hosszu film, de egy masodpercig sem unalmas, mert kb meg minden pislogasnak is jelentosege van .