A keresztapa III.

A keresztapa III.

The Godfather: Part III

Al Pacino

Michael Corleone (Al Pacino) megalapította a Vito Corleone alapítványt, amelynek vezetője lánya, Mary (Sofia Coppola) lett. Michael sokat jótékonykodik, és szeretné, ha vagyonának tisztára mosásában az egyház is segítené. Másik gyermeke, Anthony az apai akarat ellenére énekesi karrierről álmodik,… Több

Premier (HU): 1991.05.03. | HBO Max (2021.03.01.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2021.12.27 stewie_griffin_2005

Nem rossz ez a rész sem, de az első kettőtől jóval elmarad. Nincs benne olyan jelenet, amiről elmondhatnám, hogy minden idők egyik legjobbja. Pacino is mintha kissé megfáradt volna, persze ez a karakterére is igaz. Szerintem nem annyira kihagyhatatla... Több

2021.03.30 moviemafia

A történet lezárul

A legendás Corleone család történetének trilógiája lezárul. Megismerhettük Vito, majd Michael Corleone kalandos életútját, miközben az alvilág rejtelmeibe kaphattunk bepillantást. Annyi biztos, hogy a Keresztapa trilógiájának népszerűsége és sikere teljesen magától értetődő. Bátran nevezhetjük ezt a trilógiát a maffiafilmek bálványának, mint ahogyan Al Pacinot a lehető legjobb alvilági főnököt játszó színésznek.

2015.11.21 irongozu

Méltó befejezése a trilógiának. Al Pacino kitűnő alakítást nyújt.

2017.07.10 Deku

Al Pacino még mindig istenien játszik, bár ennél a résznél már nem voltam úgy elragadtatva mint elődeinél. A film hatalmas siker lett nálam és szerethető karakterekkel van tele az egész film. Nem mentes a hibáktól de szerencsére nem annyira nagy gond.

2019.01.22 indingo

Lezárása egy maffia család történetének, lehet fanyalogni, hogy azért ne hogy a végén az derüljön ki nem is akartak bűnözök lenni. A parádés szereposztásért és hogyan zárul a trilógia mindenképpen érdemes megnézni a befejező részt.

A filmet egyszerre jelölték (igaz, más-más kategóriában) Oscar-díjra, Golden Globe-ra és Arany Málnára.Szerző: GedyPapa

Mary Corleone(Sofia Coppola) nagynénjét, Sofia valódi nagynénje játsza Talia Shire.Szerző: scarface

Robert Duvval visszautasitotta az 1 milló dollárt amit a studió ajánlott fel neki.Duvall nem érezte hogy arányos mivel Al Pacino és Diane Keaton(5 millió dollár és másfél millió dollár)kaptak.Szerző: scarface

Al Pacinonak a rendező 5 millió dollárt ajánlott fel de ő 7 milliót a akart + a film bevétel bónuszát.Coppola visszautasitotta és azzal fenyegetőzött hogy átirja a forgatókönyvet Michael temetésével.Ezek után Pacino beleegyezett az 5 millió dollárbaSzerző: scarface