Carlito útja (1993)

Carlito's Way

zoltyah   2020. 11. 20.

Valahogy ezt a filmet sosem említik, és mégis ott van a legnagyobbak közt, hiszen nem kis fílingje van. Igazi 90-es évek.

Deku   2017. 08. 30.

Nagyon nem tetszett ez a film kellett volna valami bele ami feldobja a történetet. Sajnos nem jött semmi izgi ezért nem tetszett. Nagyon gyér volt az alakítás azt kell, hogy mondjam.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 21.

Brian De Palma és Al Pacino??? Szuper,gyerünk,nézzük... Hát nem sikerült azt visszaadni,amit vártam.Nem egy egyszerű film,sötét,komor hangulattal,de nem tudták jól megoldani. Sajnálom,mert két zseniről van szó,és még ott van Sean Penn is.

MidoD7   2019. 04. 12.

Al Pacino igazán elképesztőt tud alkotni szinte minden filmjében, kivétel nélkül. Azt gondoltam elsőre, hogy egy kis bindzsa ügyetlenkedés lesz, de nem így történt. Igazán alulértékeltnek tartom a filmet, mivel azért jól el lehet szórakozni rajta. Javaslom megtekintésre.

CRuben88   2020. 09. 02.

Elképesztő, hogy mennyire sokoldalú Al Pacino színészi játéka. Kevés színész tudja ennyire árnyalni a gengszter karaktert. Minden jelenetben ott van a főhős arcán, hogy mennyire hátrahagyná már ezt az bűnöző világot, ami tönkretette az életét és a fi... több»

Jeve   2016. 07. 03.

A Carlito útja nagyon rendben van, de nem az a kifejezett könnyű és szórakoztató alkotás, ha már csak a témáját vesszük, és valóban, egy perc boldogság, öröm vagy jó érzés nincs a forgatókönyvben, csak és kizárólag keménykedés, bűn és bűnbeesés kerül... több»

mártilány   2015. 10. 03.

Jó kis sötét dráma a múlttal való küzdelemről és arról, hogy az ember hogyan próbálhat meg túllépni önmagán és a környezetén. De Palma és Al Pacino nagyon érzik egymást, és ezt nagy örömmel veheti észre a néző is, mert minden mondat, jelenet, kép és ... több»

Brian De Palma

A forgatás 1993. március 22. és 1993. július 20. közt zajlott.

Világszinten közel 69 M $-t keresett a mozikban a film.

A film nagyjából 30M $-ból készült.

Al Pacino kérte, hogy Penelope Ann Miller legyen a partnere.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, '101 gengszterfilm amit látnod kell, mielőtt meghalsz' című könyvben.

Carlito Brigante egy helyen azt mondja magáról: „Itt vagyok a klubban, és Humphrey Bogartot alakítom.” Bogart a Casblancában ugyancsak egy éjszakai szórakozóhelyet vezetett, mint Al Pacino a filmben.

(Menyét Ibolya)

A night club, amit Carlito vezet (El Paraiso), megegyezik annak a szendvicsbárnak a nevével, ahol Tony Montana és Manny Ribera dolgoztak a Sebhelyesarcúban.

(Menyét Ibolya)

A GTA Vice City című számítógépes játék Ken Rosenbergét a filmbeli David Kleinfeldről mintázták meg, ráadásul az irodáját is lemásolták a játékhoz.

(Menyét Ibolya)

A Saso szerepét játszó Jorge Porcel televíziós komikus volt, és nem beszélt angolul, így a szöveget fonetikusan tanulta meg, nem kis gondot okozva ezzel Al Pacinonak.

(SódóGA)

A filmben 139-szer hangzik el a "fuck" szó.

(SódóGA)