Erőszakos múlt

Erőszakos múlt

A History of Violence

Tomból hős csinál a média, miután kisvárosi vedéglőjében meghiúsít egy rablótámadást, és önvédelemből megöl két körözött bűnözőt. A férfi megpróbál visszailleszkedni a normális hétköznapokban, azonban egy titozatos idegen megjelenése felbolygatja addig sem túl nyugodt… Több

Forgatókönyvíró: Josh Olson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Kanada
Premier (HU): 2005.11.24.

2023.01.31 uniterra

Láttam egy dög unalmas filmet. A rendező, Cronenberg elnyújtotta 96 percre, hogy még kevésbé legyen nézhető. Ennek megfelelően a színészek is álmatagon játszottak, néhány percet kivéve. Mindig bebizonyosodik, vacak forgatókönyvből csak vacak filmet lehet produkálni.

Viggo Mortensen amúgy kifejezetten jó színész, és itt sem rossz. Sőt! De a film annyira semmitmondó és unalmas, hogy nincs is miről beszélni. Lassú, erőtlen, és nincs mondanivalója. Egyszóval nagyon unalmas mozi.

2017.02.05 Berto49

A régebbi nagy kedvencem, a kanadai Cronenberg 2005-ben, képregény alapján forgatott filmje. Ebben kedveltem meg Viggo Mortensent, a poliglott színészt, akinek a filmes munkásságát figyelemmel kísérem és még nem csalódtam benne, ahogy a rendezőben. U... Több

2021.09.14 Eastern79

Cronenberg film ismertetőjegyek nélkül

Viggo Mortensen talán egyik legjobb alakítása, másfelől pedig a legkevésbé "Cronenberges" film. Talán egy-két naturalisztikusan erőszakos pillanata volt, ami igazán rá jellemző, egyébként vontatottá és unalmassá tette az a fajta visszafogottság, amivel a szereplőket árnyaltabbá akarta tenni. A feleséget alakító Maria Bellonak, valamint az egyik rosszfiú bőrébe bújt Ed Harrisnek volt több lehetősége színesíteni a karakterét, és ezt jól is teljesítették. William Hurt főgonosza sajnos majdnem ripacskodóan eltúlzott, szerencsére túl sok időt nem töltött a vásznon. A visszafogottság a legvégére átcsap művészieskedésbe, és nem teljesen világos, milyen érzelmeket is akart közvetíteni. A nyers és brutális akciók, valamint az érzelmek közötti kontraszt talán túlságosan is éles, kicsit felemás és befejezetlen érzést hagy maga után.

2022.08.25 Erik Csok

Szerintem nem olyan brutális mint aminek mondják, láttam már durvábbat is. Nem rossz film, én kicsit többet vártam tőle. Van az elején, a közepén, és a végén egy kIs akció, ami pont elég arra, hogy a néző ne találja unalmasnak. Érdekes a története, és az, ahogy a főhőst ábrázolják. Nem rossz, de nem lesz a kedvencem.

William Hurtöt a legjobb mellékszereplő kategóriájában jelölték Oscar-díjra, annak ellenére, hogy kevesebb mint tíz percet szerepelt a filmben.Szerző: hp

David Cronenberg eredeti elképzelései szerint a rablók olaszok lettek volna, de miután Ed Harris és William Hurt csatlakozott a stábhoz, jobban látta megváltoztatni a nemzetiségüket írre.Szerző: hp

Az Ashton Holmes édesanyját játszó Maria Bello mindössze 11 évvel idősebb kolléganőjénél.Szerző: hp

Ez volt az utolsó nagyköltségvetésű hollywoodi film, ami VHS-en is megjelent.Szerző: hp

Mr. Robot
2015