Az amerikai

Az amerikai

The American

George Clooney

Jack, a profi bérgyilkos belefáradt a munkájába, elhatározza, hogy a következő megbízatása lesz az utolsó. Végső küldetése Olaszországba viszi, ahol felkészül arra, hogy végezzen célpontjával. Ehelyett azonban belsőséges kapcsolatba kerül a helyiekkel, sőt még a szerelem is rátalál.… Több

Rendező: Anton Corbijn
Író: Martin Booth
Forgatókönyvíró: Rowan Joffe
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2010.10.28.

2021.01.21 elekm90

Nagyon "európai művészfilmes" lett, annak minden előnyével és hátrányával. George Clooney jó benne, és az akciók sem ötlettelenek, de a film túl lassú, pedig alig hosszabb 100 percnél.

2016.08.06 babsy88

Ez egy rendkívül értelmetlen film. Egy kiégett bérgyilkos vergődése az életben.

2015.11.12 Adell89

A filmben egyedül az olasz falu tetszett,teljesen kedvet kaptam,hogy elutazzak oda :) Viszont a film elég erőtlen,nem ezt vártam Clooneytól. A film csigalassú,semmi érdekes nincs benne.Egyszerűen unalmas.

2016.09.05 Nnoorraa

Nagyon sablonos a film és semmi újdonsággal nem szolgált. George Clooney egyébként sem tartozik a kedvenceim közé és ebben a filmben is meglehetősen „sablonarc”. Nekem nem jött át.

2015.11.15 Regi82

Ez olyan tipikus otthon nyugisan,fotelból nézős film. Lassú a történet és nagyon vontatott. Nem ezt vártam Clooney jobban szokott szerepelni. Kicsit hasonlít a Volt egyszer egy vadnyugat filmre még a történések is szinte ugyanaz.

Mikor Jack a pappal vacsorázik, a Pillangókisasszony szól a háttérben.Szerző: kázsé

A film eredeti címe "Il Americano" lett volna, ami nem helyes olaszul ("L'americano" volna a helyes), de Anton Corbijn ennek ellenére ezt akarta használni a spagettiwesternek iránti tiszteletből.Szerző: kázsé

A Jack vállán látható tetoválás felirata ("Ex Gladio Equitas") azt jelenti, "Karból az igazság".Szerző: kázsé

Jack ugyanúgy egy Walther PPK pisztolyt használ, ahogyan James Bond is.Szerző: kázsé

Testvérviszály
Temple