Az amerikai

The American

2021.01.21 elekm90

Nagyon "európai művészfilmes" lett, annak minden előnyével és hátrányával. George Clooney jó benne, és az akciók sem ötlettelenek, de a film túl lassú, pedig alig hosszabb 100 percnél.

2016.08.06 babsy88

Ez egy rendkívül értelmetlen film. Egy kiégett bérgyilkos vergődése az életben.

2015.11.12 Adell89

A filmben egyedül az olasz falu tetszett,teljesen kedvet kaptam,hogy elutazzak oda :) Viszont a film elég erőtlen,nem ezt vártam Clooneytól. A film csigalassú,semmi érdekes nincs benne.Egyszerűen unalmas.

2016.09.05 Nnoorraa

Nagyon sablonos a film és semmi újdonsággal nem szolgált. George Clooney egyébként sem tartozik a kedvenceim közé és ebben a filmben is meglehetősen „sablonarc”. Nekem nem jött át.

2015.11.15 Regi82

Ez olyan tipikus otthon nyugisan,fotelból nézős film. Lassú a történet és nagyon vontatott. Nem ezt vártam Clooney jobban szokott szerepelni. Kicsit hasonlít a Volt egyszer egy vadnyugat filmre még a történések is szinte ugyanaz.

2015.11.11 gihera81

Igencsak hatásosan nyit a film, azonnal felkelti az érdeklődésünket, ám aztán másképpen folytatódik: nagyszerűen filmezett, párbeszédet alig-alig alkalmazó, néha már-már csendéletszerű jelenetekkel, amelyekben találunk egy nagy adag hommage-t, nosztalgiát a műfaj európai filmjei iránt.

2019.05.17 Nagy Zsolt

Nagyon, nagyon... nagyon... titokzatos.

Annyira titokzatos a film, hogy néha már otthagytam volna, de akkor előjött egy újabb momentum, ami megintcsak annyira izgatott fel, hogy ne hagyjam ott. Tehát túl titokzatos, és mindenki gyanús. Mindenesetre a film végére sem leszünk sokkal okosabbak a történetet és a szereplőket illetően (a titok! :) ). Arra lehet következtetni, hogy egy kémről, esetleg bérgyilkosról lehet szó (mindenesetre olyan emberről, akit élete és tettei következményei kísértik = rossz ember). Az egész film a lelkiismerete, múltja és jelene közötti vívódását mutatja be. Életszerűek a gyilkosságok (nem James Bond+Tom Cruise-szerű), viszont néhány logikai ellentmondás van benne. Az biztos, hogy a filmnek egyáltalán nem ártott volna, ha több információt kapunk az eseményekről, nem rontotta volna el a rendező által áhított "művészi" hatást. Még valami feltűnt. Hollywoodban is az az elv kerekedik felül, ami a nyugati kormányoknál, mégpedig a nyugdíjkorhatár emelése. A leamortizálódott Silvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Harrison Ford után íme, Clooney is visszaszállt a ringbe. A felsoroltak közelmúltbéli akció-komédiáiban nyilvánvaló, hogy ezeken az embereken már vizelettartás és a csontritkulás is jobban kifog, mint egy ügyeletes diktátor vagy főgonosz. Sajnos meglátszik Clooney-n is az előrehaladott kora, főleg a mozgásán és testtartásán. Ezt lehet, a filmben előnyére lehetett volna fordítani. A három csaj szép benne. Még egyszer nem valószínű, hogy megnézem.

2014.10.09 Sniper

Nem rossz rendezés, és a képek is szépek, na meg Clooney játéka is igazán elsőosztályú. De egyébként annyira nem jött be, furcsa volt a sztori, kicsit furcsán érzelmes ahhoz képest, hogy bérgyilkosos filmről van szó.

2015.02.12 kuba.pal

Nem az a tipikus bérgyilkosos akciófilm/krimi, inkább a szereplőkre koncentrál, a belső fejlődésükre. Ez mondjuk szerintem annyira nem is illik ehhez a típusú történethez, kicsit furcsák a szereplők, és a történet is nagyon lassúnak tűnik.