Becsületes tolvaj

Becsületes tolvaj

Honest Thief
HannaK

Miután rátalál a szerelem Annie (Kate Walsh) személyében, egy bankrabló, Tom (Liam Nesson) megpróbál tisztességes útra térni. A férfi nem vágyik másra, mint hogy annyi menekülés, titkolózás ás kockázat után nyugodtan, őszinteségben és békében élje az életét. Azonban hiábavalónak tűnik… Több

Forgatókönyvíró: Steve Allrich, Mark Williams
Premier (HU): 2020.10.08. | Telekom TVGO (2021.02.08.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.01.02 Török389133

Kifejezetten jó volt. Persze nem kell túl sokat várni tőle, de aki szereti a régi stílusú akciófilmeket, annak biztos tetszeni fog. Liam Neeson jobb filmjei közé tartozik.

2021.02.17 Eastern79

Klasszikus krimi

Tulajdonképpen fogalmam sincs, mikor váltott imidzset Liam Neeson, de egyszer csak elkezdett akciófilmekben szerepelni, és az a helyzet, hogy még mindig nagyon jól áll neki, ráadásul jó érzékkel választ sztorit és rendezőt, mert csakúgy, mint az előzőek, ez a film is jól sikerült. Talán azért, mert Neeson alapból egy barátságos és intelligens fazon, nem tudom, de valahogy minden általa megformált karakter számomra hiteles. Nincsenek manírjai, sőt szinte semmi különleges nincs ebben a pasasban, mégis betölti a vásznat a jelenléte. Talán Bill Murrey-nél szoktam még ezt érezni, ha nem csinál semmit, akkor is "jelen" van. A Becsületes tolvaj éppen azt nyújtja, amit a címe ígér, a történettel és a megvalósítással kapcsolatban is. Jól összerakott krimi fordulatos sztorival, klassz akciókkal, amolyan old school stílusban, ismét bebizonyítva, hogy nem az életkortól függ, mennyire tökös valaki.

2021.10.12 TomÁcs

Nem túl hihető a története. Neeson hozta a tőle megszokottat. Nálam egy erős közepes a film.

2021.02.12 stevepisti

Egy átlagos kriminek mondanám, semmi extra. Néhol kiszámítható a történet, de nem vészes. Csak rajongóknak.

2022.09.08 Crystaldeer

Romantikus akció

Én nem vagyok oda annyira az akciófilmekért, ellenben családom egyik tagjának kedvenc színésze Liam Neeson, ezért mikor választani kellett, melyik filmet nézzük, erre esett a választás és őszintén mondom, jó film lett belőle, bár ebben valahol titkon reménykedtem a főszereplő miatt. A többi színész lényegesen háttérbe szorult. Természetesen a története maga azért eléggé szürreális, de hát egy filmben bármi megtörténhet, és ez a jó. Másrészt, hogy egy kicsit belecsempésztek néhány romantikus szálat is, így akár azon női nézőknek, akik inkább a romantikus filmek kedvelői, szerintem számukra is élvezhetővé válik. Nagy fordulatokat ne várjunk benne, a vége is teljesen kiszámítható, de ettől még egyszer megnézhető. Jó film.

A film összbevétele 31 341 342 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 72 704 997 forintot termelt. A hazai mozik összesen 45 280 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Becsületes tolvaj Mark Williams rendező második mozifilmje. Williams elsősorban producerként tett szert a hírnevére, az elmúlt 25 évben olyan produkcióban működött közre, mint a Trükkös gyémántrablás, A könyvelő vagy az Ozark című 2 Golden Globe-díjra jelölt sorozat. Szerző: hp

2018. október 12-én jelentették be hivatalosan, hogy a film főszerepeit Liam Neeson és Kate Walsh alakítják majd.Szerző: hp

A film forgalmazási jogait 2020 januárjában szerezte meg a Briarcliff Entertainment.Szerző: hp

Az autós üldözéses jeleneteket 2018 novemberében forgatták Worcester főutcáján. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2020. 10. 14.)
A hangulat és a kilencvenes évekre emlékeztető cselekményvezetés miatt a film így is egyike a fogyaszthatóbb Neeson-akciózásoknak. Több

(2020. 10. 14.)
Hiába kapott úgymond függővégű lezárást, mégis teljes egésznek éreztem az addig történtek függvényében. Több

Értékelés: 4.5/10
Liam Neeson börtönbe akar menni
Nem azt mondom vállalhatatlanul rossz ez a film, de például Neeson esetében láttunk már jobb szerepeket is a megformálásában, az összhatást tekintve pedig elmondhatom, hogy ő hozta is azt, amit kértek tőle, a többi pedig egyértelműen nem rajta múlott. Több