Becsületes tolvaj

Honest Thief

2024.04.16 kabel

Szabvány Liam Neeson-film

Liam Neeson karrierje szép lassan azzá válik, amit Jason Statham csinál már egy ideje, de ő legalább nem unottan megy neki szerepeinek. Egyre több random, átlagos akciófilmbe szerepel, melyek olyanok, mint a romcomok vagy a karácsonyi filmek. Teljesen kiszámíthatóak, mégis szórakoztatóak és azt, amit akarnak, adekvátan lehozzák. Nyilván, nem ezért fog bárki díjakat bezsebelni, pedig akad itt ismert színész bőven. Még a látvány sem annyira olcsó, igaz, ezúttal meglepően kevés akció akadt a filmben. Különbség talán annyi, hogy Liam Neeson karakterei mind amolyan szerethető, mindentudó, de mégis humoros és visszahúzódó figurák, és érezhető, hogy a színész szereti ezeket a szerepeket, és nem csak egy csekkért ugrott be a forgatásra, mint bizonyos más emberek. A történet közepesen izgalmas, egy-két logikátlanság befigyel, de semmi komoly. Feszültség csak kicsit van, nagyon nem kell belegondolni a jók és gonoszok ellentétébe. Tényleg egy egyszerű, langyos film ez, ahol kicsit nézhetjük, ahogy Liam Neeson túljár FBI-ügynökök eszén, többször is. Akciójelenetek nem igazán vannak, azt itt nem érdemes keresni, helyette kis szerelmi szál bukkan fel, de ez sincs nagyon megnyomva. Heist filmnek sem mondanám, inkább amolyan menekülős sztori ez, amiben nincs sok meglepetés. Átlagos.

2021.02.17 Eastern79

Klasszikus krimi

Tulajdonképpen fogalmam sincs, mikor váltott imidzset Liam Neeson, de egyszer csak elkezdett akciófilmekben szerepelni, és az a helyzet, hogy még mindig nagyon jól áll neki, ráadásul jó érzékkel választ sztorit és rendezőt, mert csakúgy, mint az előzőek, ez a film is jól sikerült. Talán azért, mert Neeson alapból egy barátságos és intelligens fazon, nem tudom, de valahogy minden általa megformált karakter számomra hiteles. Nincsenek manírjai, sőt szinte semmi különleges nincs ebben a pasasban, mégis betölti a vásznat a jelenléte. Talán Bill Murrey-nél szoktam még ezt érezni, ha nem csinál semmit, akkor is "jelen" van. A Becsületes tolvaj éppen azt nyújtja, amit a címe ígér, a történettel és a megvalósítással kapcsolatban is. Jól összerakott krimi fordulatos sztorival, klassz akciókkal, amolyan old school stílusban, ismét bebizonyítva, hogy nem az életkortól függ, mennyire tökös valaki.

2021.10.12 TomÁcs

Nem túl hihető a története. Neeson hozta a tőle megszokottat. Nálam egy erős közepes a film.

2021.02.12 stevepisti

Egy átlagos kriminek mondanám, semmi extra. Néhol kiszámítható a történet, de nem vészes. Csak rajongóknak.

2022.09.08 Crystaldeer

Romantikus akció

Én nem vagyok oda annyira az akciófilmekért, ellenben családom egyik tagjának kedvenc színésze Liam Neeson, ezért mikor választani kellett, melyik filmet nézzük, erre esett a választás és őszintén mondom, jó film lett belőle, bár ebben valahol titkon reménykedtem a főszereplő miatt. A többi színész lényegesen háttérbe szorult. Természetesen a története maga azért eléggé szürreális, de hát egy filmben bármi megtörténhet, és ez a jó. Másrészt, hogy egy kicsit belecsempésztek néhány romantikus szálat is, így akár azon női nézőknek, akik inkább a romantikus filmek kedvelői, szerintem számukra is élvezhetővé válik. Nagy fordulatokat ne várjunk benne, a vége is teljesen kiszámítható, de ettől még egyszer megnézhető. Jó film.

2022.01.24 BoBamburg

Az a baj az utóbbi 10 évben készült, Liam Neeson nevével fémjelzett akciófilmekkel, hogy már-már nevetségesen egyformák. Annyi, hogy itt most épp nem egy lecsúszott zsarut játszik. De ugyanolyan monoton és erőltetett akciófilm, mint az utóbbi időkben bármelyik.

2020.10.12 jfruzsi97

Most láttam a moziban. Tipikus Liam Neesonos film. Hozta az elvárt szintet, amit megszokhattunk tőle. Érdekes, izgalmas volt, fordulatokkal. Jó kis akciófilm.

2022.12.07 uniterra

Ez egy szirupos giccs. A szinkronhang különösen irritáló, szinte sóhajtozva beszél, búgva negédesen. A téma röhejes. Szeret bankot rabolni, de a pénzt, amit elvisz, nos azt nem költi, (úttörő) becsület szavára! Álmatlan éjszakái vannak a pénz miatt, ... Több

2020.10.02 Szilárd-Leo

Pöpec

Végre egy krimi, vagy inkább adrenalin a javából. Nagyon vártam a filmet, végre láttam. Liam Nesson főszereplésével egy olyan film van a vásznon, ami régen volt. Ami jó a filmben, hogy nem áll le pörög és pörög. Más szemszögből nem becsületes embert mutat, inkább rablót. Ez jó. De valahogy emberünk meg akar változni, és a család nála fontosabb lett. Így úgy tesz, felhívja az FBI-t. A pénz dominál az FBI-nak, és utána erednek, hogy megkaparintsák. Fordulat következik, rablóból becsületes lesz, vagy csak próbál lenni. Ennyi, nézzétek meg, nem árulok el semmi többet! De azért jó vége lesz. Összegzés gyanánt 1 drámai rész 6,9* - 2 krimi vs. akció részben felemás 7,8*. Összesen egy jó 8,0***-ot adnék a filmre.

2020.11.10 Vesco

Annyi ilyen filmet csinálnak. Valakire rákennek egy nem általa elkövetett bűntényt, menekülnie kell a hatóságok elől, közben úgy kell az ártatlanságát bizonyítania, hogy a rosszfiúkat is elkapja. A 24 sorozat kb. minden második évadja erről szólt Jac... Több

2020.10.28 belavagyok

Liam Neeson tudjuk, hogy ezt tudja. Már láttuk vagy 10x, de valahogy mégis működik. A története pörgős és akciódús.

2022.01.15 HannaK

A történet végig lendületes, nem unatkozik a néző. Liam Neeson a szokásos karaktert hozza, ami talán már egy kicsit elcsépelt. A palit, aki mindig mindenkinél okosabb és ügyesebb. A történet is hagy némi kívánnivalót maga után. Értem én, hogy vannak ... Több

2024.01.02 Török389133

Kifejezetten jó volt. Persze nem kell túl sokat várni tőle, de aki szereti a régi stílusú akciófilmeket, annak biztos tetszeni fog. Liam Neeson jobb filmjei közé tartozik.

2021.03.29 Ádám

Egy szokásosan jó Liam Nessonos film

Már sok hasonló filmet láthattunk tőle, szerintem ez is jól sikerült, nem lesz az év filmje, de nem unatkoztam rajta. Neki még mindig jól áll ez a szerep. Nekem tetszett. :)