Léon, a profi

ZeroHero   2015. 05. 04.

Remek film ez. Legalább két tucatszor láttam már, de minden újabb alkalommal, olyan gyermeki ámulattal nézem, mint Leon Gene Kelly-t a moziban...:-) Szerintem Luc Besson legjobb filmje. Jean Reno és Natalie Portman kiválóan játszották a szerepüket. Talán nem túlzás, ha azt írom ez színészi pályájuk eddigi legjobb alakítása. Natalie jobb, mint a Fekete Hattyú-ban, bár az utóbbiért Oscar-t is kapott... Azonban az igazi 'Ász' az Gary Oldman! Wáááááááóóó... Micsoda pazar színészi játék! Nem hiszem, hogy valaha látok ennél jobbat. Ezért a szerepért Oscar-t érdemelt volna..., mint ahogy Besson is a rendezésért. A zenéje zseniális. A végén, amikor megszólal Sting-től a 'Shape of My Heart', férfi létemre is bizony 'bepárásodik a szemüvegem'... Nem is kérdés: 10/10

Deku   2017. 07. 08.

Jean Reno-t alapból kedvelem de ez a francia film nem az én világom. Ez harmatgyenge lett. Fél óra után simán bealudtam rajta, majd amikor újra nekiestem ismét elfogott az unalom. Ez bizony gyenge.

dailyfilmsan   2017. 10. 31.

Voltak benne kusza dolgok de egészében véve nekem bejött főleg Léon karaktere nyűgözött le.

MP170506   2018. 12. 10.

Erőszak, vér, öldöklés, ezek pont nem a kedvenceim, de mégis ez a film tud valamit... Luc Besson egyik legjobb filmje, ha nem a legjobb, ezért én simán Oscar-t adtam volna neki. Jean Reno és Natalie Portman zseniális alakítást nyújt. Portman előtt megemelem a kalapom, ezért is járhatott volna neki a szobrocska. Na és ott van Gary Oldman, nem is tudom szavakba foglalni micsoda alakítást nyújt, remek színész. Elsőre megdöbbentő lehet a film története, de bele kell látni a dolgok mélyére és megtaláljuk a miértekre a választ és akkor már azt is tudni fogjuk, hogy miért is dráma, ez az alkotás!

Norbi   2018. 07. 28.

Luc Besson egyik legendás filmje. Nagyon profin van az egész megcsinálva. Igazán érdekfeszítő , beleráncigál a világába és nem enged el, pont ezért szeretem.

Peter Appel
Maïwenn
Michael Badalucco
Willi One Blood
George Martin
Peter Appel

Gary Oldman híres mondata, amelyben azt ordítja, hogy mindenkit gyűjtsenek be az emberei valójában csak egy vicc volt, amellyel a színész Luc Bessont szerette volna megviccelni. Azt nem gondolta, hogy végül a rendező bevágja a filmbe.

(ArpiHajdu és Réci )

Az ötödik közös filmje Luc Besson-nak Jean Reno-val.

(wintermat)

Mel Gibson-t és Keanu Reeves-et is érdekelte a főszerep.

(wintermat)