91% 1996 szavazat

Michael Badalucco
Willi One Blood
George Martin
Peter Appel

Leon egy magányos bérgyilkos New Yorkban. A szomszédjában történő mészárlás alkalmával beengedi magához Mathildát, megmentve ezzel a kislány életét. Leon eleinte nem tud mit kezdeni a helyzettel, idővel azonban összebarátkoznak, és saját lányaként gondoskodik róla. Amikor a kegyetlen… Több

Rendező: Luc Besson
Író: Luc Besson
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1995.09.07.

2024.02.18 Schumy1

Kedvelem a bérgyilkosos filmeket, de a Léon, a profi egy alapmű, s hát nem erre helyezi a hangsúlyt. Érdekes történet, szerethető.

2015.04.25 Yosihiro

A film összeségében egy bérgyilkos és egy kislány "együttélését" küzdelmét mutatja be. A bérgyilkos napi rutinszerű szinte sivár világába egy kislány toppan aki felforgat mindent. Szerint Jean Reno egyik legjobb filmje. Ajánlom mindenkinek :) Üdv Yosihiro

2017.07.08 Deku

Jean Reno-t alapból kedvelem de ez a francia film nem az én világom. Ez harmatgyenge lett. Fél óra után simán bealudtam rajta, majd amikor újra nekiestem ismét elfogott az unalom. Ez bizony gyenge.

2023.08.07 Erik Csok

Két külön ember kalandja!

Jelenleg is megy a tv-ben, ennek apropóján írok róla. Tavaly nyáron láttam először, és nekem nagyon bejött. Nem a története az, ami olyan hú de jó, de maga az akci jelenetek meg úgy minden a helyén van. 1994-ben a „Féktelenül” mellett szerintem ez a film volt a másik legjobb akciófilm, Luc Bessont én nagyon kedvelem is, és ezt a filmet remekül megrendezte. Jean Reno és az itt még nagyon fiatal Natalie Portman viszik a hátukon a filmet, karaktereik remekül ki vannak dolgozva, a show-t viszont ellopja Gary Oldman, akinek a karaktere tényleg gonosz, lehet érezni, hogy ez az ember tényleg félelmetes, mikor valamit tesz, Oldman pedig ezt zseniálisan játssza. Nem tudom, van-e olyan, aki még nem látta, de ha van, az mindenképpen nézze meg, nem fogja megbánni!

Besson azért már valamit tett le az asztalra.(pl.: Ötödik elem, Nikita, Lucy) Ez is nagyon jól sikerült, nyers, erőszakos, durva, és mégis hihetetlenül jó film. Portman és Reno aztán emelik a tétet. Érdemes megnézni, ez is egy kis plusz filmélmény!

Miután Mathilda családját meggyilkolták, a lakásából kilépő öregasszony, aki azt mondja a gyilkosoknak, hogy "hagyják békén a családot", valójában Woody Allen egykori biológiatanára, Jessie Keosian.Szerző: Thibo84

A filmben összesen 34 gyilkosság történt.Szerző: Thibo84

Az utolsó jelenetben Mathilda áthelyezi Léon szeretett cserepes növényét a leányiskola mögötti nyílt mezőre, és azt hiszi, hogy majd gyökeret ereszt és Léon emlékének élő szimbóluma lesz. Nem tudja, hogy ez a bizonyos növény – a kínai örökzöldnek nevezett trópusi fajta – nem tud túlélni a szabadban hideg időben, és az első téli fagyban elpusztul. A New York Times kritikusa, Janet Maslin megjegyezte ezt 1994-ben, és a befejezést "eltévedt költészetnek" nevezte.Szerző: Thibo84

A film vége felé Léon mondja Mathildának, hogy azt akarja, hagyja abba a káromkodást. Léon egyszer sem káromkodik az egész film alatt.Szerző: Thibo84

(2021. 09. 10.)
Kötelező filmek
Miért kötelező megnézni? Mert a Léon, a profi az akció, krimi és dráma műfajain keresztül egyaránt páratlanul mutatja be különböző jellemek egymáshoz való viszonyát s fejlődését, a gyermeki dac, a törődés és szeretet köntösébe csomagolva. Több