Léon, a profi (1994)

Léon

PadmeAmidala   2021. 05. 14.

Második nézés után már csak 6 pontot tudok adni (először még 8 pont volt). Elég vontatott a film, hiteltelen a történet, szerintem nem tudták eldönteni, hogy akciófilm, dráma vagy mese legyen, ezért műfajilag zagyvaság az egész. Hogy állhat ilyen mag... több»

Deku   2017. 07. 08.

Jean Reno-t alapból kedvelem de ez a francia film nem az én világom. Ez harmatgyenge lett. Fél óra után simán bealudtam rajta, majd amikor újra nekiestem ismét elfogott az unalom. Ez bizony gyenge.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Remek film ez. Legalább két tucatszor láttam már, de minden újabb alkalommal, olyan gyermeki ámulattal nézem, mint Leon Gene Kelly-t a moziban...:-) Szerintem Luc Besson legjobb filmje. Jean Reno és Natalie Portman kiválóan játszották a szerepüket. T... több»

dailyfilmsan   2017. 10. 31.

Voltak benne kusza dolgok de egészében véve nekem bejött főleg Léon karaktere nyűgözött le.

MP170506   2018. 12. 10.

Erőszak, vér, öldöklés, ezek pont nem a kedvenceim, de mégis ez a film tud valamit... Luc Besson egyik legjobb filmje, ha nem a legjobb, ezért én simán Oscar-t adtam volna neki. Jean Reno és Natalie Portman zseniális alakítást nyújt. Portman előtt me... több»

7ETEDIK   2020. 05. 12.

Besson főműve, minden idők egyik legnagyobb filmje. Minden második mondatot idézni lehet, annyi bölcsesség, annyi életigazság van benne. Amit pedig Oldman leművel, egy normális világban csont nélkül Oscart kapna. Hihetetlen, hogy ezen kívül a francia... több»

Yosihiro   2015. 04. 25.

A film összeségében egy bérgyilkos és egy kislány "együttélését" küzdelmét mutatja be. A bérgyilkos napi rutinszerű szinte sivár világába egy kislány toppan aki felforgat mindent. Szerint Jean Reno egyik legjobb filmje. Ajánlom mindenkinek :) Üdv Yosihiro

Peter Appel
Maïwenn
Michael Badalucco
Willi One Blood
George Martin
Peter Appel

Gary Oldman híres mondata, amelyben azt ordítja, hogy mindenkit gyűjtsenek be az emberei, valójában csak egy vicc volt, amellyel a színész Luc Bessont szerette volna megviccelni. Azt nem gondolta, hogy végül a rendező bevágja a filmbe.

Az ötödik közös filmje Luc Bessonnak Jean Renoval.

(wintermat)

Mel Gibsont és Keanu Reeves-et is érdekelte a főszerep.

(wintermat)

A film16 millió dollárnak megfelelő frankból készült, és 45 millió dollárt hozott be, továbbá igen jó kritikákat kapott.

(Mavil)

A forgatás során egy bolti tolvaj annyira megijedt a rengeteg rendőrautó láttán, hogy feladta magát a meglepődött statisztáknak.

(Mavil)

Mathilda szerepére felmerült Liv Tyler neve is, de túl idősnek tartották a szerepre.

(ClunkyChip)

Natalie Portman első filmszerepe.

(ClunkyChip)

Az 1998-as, nagy sikerű, francia Taxi főszereplője, Samy Naceri volt a SWAT osztag egyik tagja. A forgatás alatt úgy összebarátkoztak Luc Bessonnal, hogy Luc emiatt javasolta őt a Taxi főszerepére.

(ClunkyChip)

Az eredeti forgatókönyv szerint Mathilda maga ölte volna meg Stansfieldet a gyűrű trükkel, de Natalie Portman szülei túl megrázónak találták a jelenetet, ezért átíratták a rendezővel.

(ClunkyChip)

Mielőtt a rendező, Luc Besson elkezdte forgatni a filmet, belekezdett egy másik munkába, de az egyik szereplő elfoglaltsága miatt csúszásba került a projekt. Így alig 30 nap alatt megírta a Leon forgatókönyvét, és 90 nap alatt le is forgatta.

(SódóGA)