A keresztapa II

The Godfather: Part II

Coppola és Mario Puzo a legjobb adaptált forgatókönyvnek járó Oscar- díjat kapták meg a Keresztapa II-ért.Szerző: scarface

Talia Shire a szerepért 30 ezer dollárt kapott + 10 ezer dollár bónusz járt, ha a film átlépi a 27 millió dolláros bevételt.Szerző: scarface

Coppola fontolóra vette hogy Marlon Brando visszatérjen.Szerző: scarface

A filmet Magyarországon 1983.Április 21-én mutatták be.Szerző: scarface

A temetésről szóló szöveg szerint Vito 1901-ben kilenc éves volt, de a későbbiekben azt irják 1887-ben született.Szerző: scarface

A Pentangeli megtámadásakor az utcákon a 60-as és a 70-es évek autója látható a háttérben.Szerző: scarface

Az IMDb 3. legjobbra értékelt filmje holtversenyben a Sötét lovaggal.Szerző: GedyPapa

Összesen 21 helyszínen zajlott a forgatás a következő országokban: USA, Dominikai Köztársaság, Olaszország.Szerző: Bogi87

1973. október 1 - 1974. június 19. között forgatták le.Szerző: Bogi87

A világpremier az USA-ban volt, New York City, New York-ban 1974. december 12-én. Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-ot kapott 72 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Robert De Niro első és egyetlen szerepe A keresztapa szériában.Szerző: Bogi87

A keresztapa II legjobb férfi alakítás (Al Pacino) kategóriában BAFTA-díjban részesült 1976-ban. Jelölve volt még, mint: Anthony Asquith-díj a legjobb filmzenének (Nino Rota), legjobb vágás (Peter Zinner, Barry Malkin, Richard Marks), legígéretesebb főszereplő újonc (Robert De Niro).Szerző: Bogi87