Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Vélemények: Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje) (2014)

elekm90   2020. 11. 27.

A képi megoldások zseniálisak, mind a rendezés, mind az operatőri munka, mind a vágás (mondjuk Inarritu és Lubezki szakmájuk mesterei). Lényegében Michael Keatonról szól a film, aki maga is küszködött a Batman szerepek után. Néhol elég elvont tud len... több»

dulkap   2015. 01. 21.

Nem teljesen azt hozta a film amit vártam, ám minőségben teljesítette az elvárásokat. A film első fele elég jó-kategória, aztán a második átvált a zseniálisra. És ahogy a film egyre átütőbb, úgy lesz Keaton alakítása is egyre lehengerlőbbé válik. A b... több»

erare   2015. 02. 24.

Amikor megtudtam, hogy Oscart kapott a film, csalódott voltam - nem ennek az alkotásnak ítéltem volna oda a díjat. Gondoltam mindezt úgy, hogy még nem láttam a filmet. Most, hogy ez után vagyok, bizony el kell ismernem, hogy megérdemelte az elismerés... több»

indingo   2016. 02. 16.

Én még ilyen rossz filmet nem láttam moziban, pedig rengeteget járok! És, hogy még Oscart is nyert? Elképesztően unalmas. Nem tudom, hogy művészfilmet akartak vagy mit, de nekem nem gyere be!

Deku   2017. 09. 13.

Ennél a filmnél a fő buktató a történet volt mert ez most kivételesen nem volt nekem való. Biztos a kategóriáján belül megfelelő de nem nekem. Úgy tűnt mintha senki se értené mi történik éppen.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Tetszett is, meg nem is. Az egész film alatt éreztem valamit, mintha valami hiányozna. Nem tudom megfogalmazni mi. Maga a film egyébként jó volt, bár a vége kicsit zavarba ejtett és nem tudtam hova tenni.

Thibo84   2016. 06. 27.

A színészek zseniálisak, nem kedvelem Nortont, de még az ő karakterét is csíptem. A film, sok olyan témát boncolgat, ami sajnos a mai világra igen csak negatívan jellemző.

szaka123   2016. 01. 25.

Inarritu filmjeit szeretem, de ezzel a filmmel kicsit előítéletes voltam. Sokat mondták, hogy nem jó, nincs értelme, vontatott. Ezért moziba nem is mentem el megnézni, és csak most pótoltam a megnézését. Hát, mit mondjak? Nekem nagyon tetszett. Végig... több»

TomÁcs   2016. 05. 09.

Igazából semmi pozitívumot nem tudok róla elmondani. A története szerintem borzalmas, már-már nézhetetlen. Nagyon túlértékelt.

Szilonka   2017. 10. 16.

bevallom őszintén nem értettem a filmet. Azt igen ami a képernyőn futott, de biztos volt valami mögöttes tartalom, de az hozzám nem jutott el. Nagyon nyomasztó film

andor50   2015. 02. 24.

Abszolút favorit. Nálam a 2014-es évet magasan vitte ez a film. Háromszor néztem meg moziban, annyira megfogott, bőven megéri a pénzét. Michael Keaton zseniális, nagyon sajnáltam, hogy nem ő kapta az Oscart. Tetszik, ahogyan a vágással bevon minket a film a színház világába, csak ajánlani tudom.

VvV   2018. 11. 09.

Nagyon távol állt tőlem a film, nem tudtam vele azonosulni. A története nem tetszett.

hsanya182   2015. 05. 11.

Ez a film hasonlít a "A sötétség útja - Mulholland Drive" (2001) című filmhez. Ugyanaz a sötét, elvont MŰVÉSZFILM, ami a színészvilág beleláthatatlanságáról szól. Hatalmas ábrázolásokkal, asszociációkkal! Mindezek mellett a filmbe végig jelen van a h... több»

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Maradva a filmnél és is MELLŐZHETTEM volna. Nem értem a film készítőit, még egy ilyen badarságot rég látott az ember. És ez sokaknak tetszik is? Szerintem pocsék.

Lonka   2016. 02. 19.

Piszkosul untam a filmet! Nekem nagyon nem tetszett, de biztos bennem van a hiba, mert hát Oscart nyert. A szereplőkkel sem tudtam azonosulni, a történet meg egyszerűen semmilyen és fárasztó. Ha már madár "Nagyot akart a szarka, de nem bírta a......

Timcsi   2019. 01. 22.

Értem a filmet, értem magát a mondanivalót, de nem tudtam vele komolyabban azonosulni.

Greeta   2017. 12. 09.

Nem tartom magam egy buta embernek, de ez egy kritikán aluli film. A története elképesztően béna, értem én hogy valami különlegeset akartak a készítők, de nagyon nem jött be.

TribeBubu   2017. 06. 06.

Ritka elmebeteg módon ábrázolt dráma és vígjáték egyben. Egyáltalán nem csodálom, hogy Michael Keaton-t Oscarra jelölték miatta. Az egész szereplőgárda rendben volt, de az ő karakterének érzelmi változásai zsenialitást igényeltek. Az viszont furcsa, ... több»

petraszab   2019. 04. 19.

Nagyon megosztó film, vagy utáltad, vagy imádtad. Egy teljesen más szemszögből közelíti meg a szuperhősök világát.

Milanman   2015. 02. 09.

Azt hiszem nem lövök nagyon mellé, ha azt mondom, az utóbbi évek egyik legellentmondásosabb filmje. Annyira igaz ez, hogy én pl. imádtam, a Kedvesem viszont utálta és legszívesebben kb. 10 perc után kiment volna a moziból. Nem tudom hibáztatni érte, ... több»

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Egy nagyon jó kis dráma a film (szerencsére) nem megy el a szuperhős-sztori felé. A színészek fantasztikusat alakítanak, a film hangvétele pedig megragadó. Nagyon szeretem.

szabomarc   2019. 01. 07.

Jó film lett, bár szerintem annó nagyobb hype-ot kapott, mint kellett volna neki. Egyszer nézhetőnek mondanám inkább, mint kiemelkedő műremeknek, de ajánlom.

Annuska   2016. 04. 03.

Nagyon sajnálom a pénzt a mozijegyre. Nekem nagyon nem tetszett és ezt még szépen írtam le. Végül is miről is szolt a film? Úgy igazából a nagy semmiről neves szereplőkkel körítve!

kissjanos21   2016. 02. 22.

5/5 pont ennek a filmnek. Nagyon tetszett. Ennél többet nem is tudok adni, mert a HANGULAT és a képi megvalósítás az, ami igazán zseniális, lekötött egész végig.Briliáns színészi alakítások, élő-vérző karakterek, elgondolkodtató mondanivaló.

belavagyok   2020. 09. 29.

Picit elrugaszkodott a valóságtól a film, de miért nem. Hogyan lehet azt feldolgozni, hogy vége a csillogásnak és már nem te vagy az ünnepelt sztár?

Loborg   2016. 04. 22.

Nagyon vicces, és a színészek is személyre szabott szerepekkel dolgoztak benne, az önreflexió miatt működött szerintem ilyen jól az egész. Bár nem moziban láttam, ahogyan eredetileg be volt tervezve, de otthon, a négy fal között is nagy hatást ért el.

pisti18   2015. 03. 01.

A filmet a hosszú snittek, a kiváló színészi alakítások miatt (különösen Keaton, aki majd meghal a szerepéért annyira belead mindent) fogják felemelni a nagyok közzé.

iq.csabi   2018. 11. 08.

Nekem nem jött át. Vevő lettem volna rá, tudtam, hogy elég elvont lesz, de még így sem fogott meg. Egyszer megéri megnézni, érdekes film.

Gábor Rózsa   2017. 01. 30.

Nagyon erős atmoszférájú film. Inkább lehet, hogy művészfilmbe sorolható már, a lényeg és a hangsúly a lelki vívódáson és a kiégésen van de mindenképpen működik és élvezhető ez a hangulat, amit a film ad. A hosszú snittek pedig külön ínyencség annak, akit az ilyenek érdekelnek egy kicsit is.

hejnekem   2015. 05. 12.

Nagyon jól használja a trükkjeit, a különleges stílusát arra, hogy a mondanivalóját elmondja. Nagyon erős hangulatú film, remek színészi teljesítményekkel. Humoros is, néhol szomorú is, lehet nem mindenkinek való film, egyesek talán unalmasnak is tal... több»