500 nap nyár (2009)

(500) Days of Summer

Vélemények: 500 nap nyár (2009)

KCintia   2021. 08. 25.

Nem csalódtam

Filmeket keresgéltem egy kis esti lazításhoz, és erre esett a választásom. Be kell vallanom, hogy nekem nagyon tetszett. Nem volt az a szokványos, romantikus, klisés love story, bár az elején a film fel is hívja rá a figyelmedet, hogy ne számíts "csöpögős" filmre. Nekem a karakterek bejöttek mind a kis egyedi tulajdonságaikkal együtt.

Sabnock Sanatory   2020. 11. 13.

Kedvelem Joseph Gordon-Lewitt játékát, csak ezért néztem meg ezt a filmet, hiszen nem az én műfajom. De nem csalódtam, sőt! Kifejezetten szép és megható film az emberi kapcsolatokról és a megválaszolatlan kérdésekről. A miértekről, hogyanokról és a talánokról. Egyszóval az életről.

Ms. Akárki   2019. 07. 30.

Rendkívül lehangoló és nyomasztó romantikus történet. Nem a megszokott giccses sablonokat veszi elő inkább életszerűbb, melyből a film varázsa is jön. Joseph Gordon-Levitt miatt néztem meg eredetileg de nem bántam meg. Nyomasztó de tanulságos történet.

ArpiHajdu és Réci   2017. 08. 02.

Egyszer fenn, egyszer lenn

A sok idétlen és semmitmondó romkom világában igazi érték egy ehhez hasonló romantikus film, amely bizony fel meri vállalni a nem túl happy endet és bemutatja a párkapcsolati hullámvölgyeket is (egyszer fenn, egyszer lenn). Sok ikonikus jelenetet lá... teljes kritika»

VvV   2018. 12. 28.

A Gordon-Levitt - Deschanel páros nagyon izgalmas együtt. Tetszett a története, hogy nem egy szokvány befejezéssel ér véget.

Timcsi   2019. 02. 20.

Két mostanában méltatlanul mellőzött remek színésszel készült kellemes romantikus történet.

Milanman   2015. 02. 11.

Az 500 nap nyár az egyik legklasszabb film, amit valaha csináltak a szerelemről. Nem a szokásos minden áron való happy endet próbálja erőltetni, hanem nagyon is életszagúan bizonyítja, hogy van olyan, amikor alapvetően akár minden klappolhatna egy ka... több»

BaloghBogi42   2018. 03. 16.

Nagyon érdekes momentum, hogy a film angol címe 500 days of summer, és a főszereplő lány neve is Summer, ez húz egyfajta párhuzamot a sztoriban. Én igazából végig azt figyeltem, hogy vajon mit szúrt el a srác, de egyre inkább rájöttem, hogy lehet hog... több»

Bizsu82   2019. 02. 19.

Nagyon tetszett a film. A története nem sablonos. A színészek alakítása hiteles, a karakterek választása jó a szerepbe. Műfajában mindenképpen a jobbak között van!

Zsceeeka   2015. 02. 11.

Az egyik kedvencem a maga műfajában, az időugrásos részek nagyon tetszenek, és a szereplők is jól játszanak. Vicces, de egyben elgondolkodtató is, biztos, hogy meg fogom még nézni máskor is.

belavagyok   2020. 11. 06.

Zooey Deschanel az egyik kedvenc színésznőm. Könnyed és természetes a játéka. A film romantikus, de nem az a megszokott fajta a megszokott befejezéssel.

Curacao86   2015. 02. 01.

A szokványostól lehet legtávolabb álló, kíváló romantikus (víg-)dráma, kíváló sztorival és alakításokkal, rendkívül szokatlan nézőpontból. :)

Loborg   2015. 09. 29.

Nagyon jól sikerült romantikus vígjáték , némi drámával fűszerezve . Többször is nézős ( nálam ) , nagyon kellemes kikapcsolódást nyújt egy hétvégi filmezés alkalmával.

hejnekem   2015. 05. 13.

Summer dögös, ellenállhatatlan és megváltoztatja az életedet, de sajnos ez nem tart örökké. Kellemes film, kellemes színészekkel és történettel, jó rendezéssel, amit megéri megnézni, mert ezek így együtt azért annyira nem gyakoriak.

zsanett0820   2015. 05. 27.

Bár a főszereplő srácot nagyon nem szeretem, ez a film bejött nekem. Egyedi, tartalmas, és végre nem kiszámítható az egész. Reálisabb, mint egy átlagos romantikus vígjáték, hiszen főleg a mai világban és ilyen érdekes értékrendek mellett nem ritka, h... több»

juhasz-david93   2016. 01. 25.

A srác karaktere lehetett volna kevésbé nyálas, egyébként alapvetően aranyos kis film ez, érdekes, viszonylag eredeti sztorival. Egyszer simán meglehet nézni. Vajon a végén a fiút vagy Autumn-ot vették fel a munkára? :)

raczdavidzsolt   2016. 05. 04.

Egy nyári kaland rengeteg mindennel! Szuper film!

Leoni   2016. 04. 14.

Elsőre nem jött át a film, hogy úgy mondjam, de egy szakítás után már abszolút betalált. Vicces volt és drámai, és segített máshogy gondolkozni a szerelemről. A filmzene is nagyon jó dalokból áll.

Rikudou6   2015. 08. 09.

Nekem nagyon tetszett ez a film. Erre azt lehet mondani, hogy kihagyhatatlan, mert egy csodálatos élménytől fosztod meg magad, ha bele se nézel. Szerintem igazán szórakoztató.

fazekasanett92   2016. 10. 28.

Igazi szerelmes film, hiteles, érdekes, szívmelengető, mentes a sablonoktól és a csöpögős jelenetektől. A szerelem minden érzését igyekszik bemutatni, érzelemmel teli, szép film.

Wolowitz   2017. 01. 08.

Ez nem az a film ami után az ember azt mondja, hogy ezt érdemes volt megnézni. Szerettem volna valami jót nézni de nem sikerült. Ezt a filmet nem tudom megdicsérni mivel valahogy nem éri el azt a szintet amit egy ilyen filmtől akár el is várhatnánk.... több»

Norcsi59   2015. 08. 24.

Igazi romantikus film mély érzelmi hatással engem megfogott. A szereplők karaktere nagyon bele illik a történetbe és a hangulatba. Meggyőző színészi alakítás megfelelő rendezés.

Enccso   2015. 06. 29.

Kicsit fura volt nekem ez a film, végig nem igazán tudtam hová tenni. A karakterek tetszettek, mégis talán túl egyedi történetet akartak csinálni, ami nekem nem igazán jött át

Buborék   2015. 06. 29.

Ez az a film, amit nem lehet megunni. Tele van érzelemmel és humorral is! Nekem minden tetszett benne: kiváló rendezés, forgatókönyv és hihetetlenül jó színészek! Én újra és újra megnézem, ha tehetem!

Robi92   2015. 11. 19.

Nagyon jó film a szerelemről,ami bebizonyítja,hogy ha még úgy is látszik,hogy minden tökéletes egy kapcsolatban akkor is hiányzik valami és végül valaki más mellett találjuk meg a igazi boldogságot. A főszereplő srác idegesítően naiv volt.

BuBu   2015. 06. 30.

Az operatőri, rendezői munka csillagos ötös, mint ahogy a megválasztott zenék is maximálisan passzolnak a hangulathoz. Nem éltem még át hasonlókat a való életben, csak gondolati szinten, nem is szeretnék. De annyira valóságszerű és profi, hogy még me... több»

Igob1   2016. 07. 24.

Zooey Deschanel a kedvenc színésznőm mostanában, úgyhogy mindenképpen muszáj 5 csillagot adnom, mégha elfogult is vagyok ezen tény miatt. A film is nagyon humoros, bár már ezt megszokhattuk hogy a színészpáros rossz forgatókönyvet, filmet nem fogad el.

Mócii   2015. 06. 26.

Nekem annyira nem jött be ez a film. Szerintem eléggé sablonos, sok újat nem tudott mutatni. A színészekre nincs panaszom, ők nagyon jól hozták a karakterüket. De ez sajnos kevés.

*tünde   2015. 06. 01.

Szokatlan film, szomorú a hangulata. A lány főszereplő ellenszenves volt. Nem tetszett annyira, mint amit vártam.

*bella   2015. 05. 29.