Egy veszedelmes viszony (2012)

En kongelig affære

Alicia Vikander

stewie_griffin_2005   2022. 11. 13.

Jó film, a története érdekes, leköti végig az ember figyelmét, és bemutat nekünk Dánia történelméből egy szeletet (amit iskolában nem tanítanak). Jól mutatja, hogy általában már abban a korban sem a király egymagában döntött az ügyekről. Mads Mikkelsen jól játszik benne. 8/10

Artemisia   2022. 10. 04.

Egy ember a történelem szolgálatában

Az európai történelem egy kevésbé közismert szelete Dánia felvilágosodása, amely kulcsszereplőiről, VIII. Keresztély királyról, Johann Friedrich Struensee-ról és Hannoveri Karolina királynéról eddig egyetlen film sem készült. Ezt a hiányt pótolta Ni... teljes kritika»

indingo   2017. 05. 03.

Azt hittem, hogy egy szokványos filmet fogok látni, de szerencsére nem. Remek történelmi film, pazar szereposztásban és egy remek történettel, ami megtörtént eseményeken alapul.

Berto49   2017. 11. 28.

Történelmi, kosztümös filmnek nagyon jó! Én nem szeretem az ilyen jellegű filmeket, de a több mint két órás játékidő sem tűnt hosszúnak. Dánia történetének egy mozzanatát eleveníti fel; VII. Keresztély és felesége az angol Caroline Mathilde (Alicia V... több»

MP170506   2017. 12. 30.

Érdekes, különleges film. Nincs túlfeszítve izgalommal, mégis végig a képernyő elé szegezi a nézőt. A színészek is jól hozzák karakterüket. Nekem tetszett.

Bazzzsi   2017. 11. 05.

Nem egy pozitív szerelmi történet, nincs benne beteljesedés és boldogság a végén. Nagyon érdekes történet, remek karakterekkel a középpontban. Csak ajánlani tudom.

Norbi   2018. 07. 30.

Nagyon sok mindenről szól a film. Tömény elgondolkodtató gondolatáradat vannak benne, de mindez hangulatos, ámbár feszült érzésekkel vegyítve. Nagyon hatásos mű.

Alicia Vikander a szerep elvállalása előtt nem tudott dánul, ezért intenzív nyelvleckéket kellett vennie. A színésznő Koppenhágába költözött két hónapra, hogy elsajátítsa a nyelvet.

Alicia Vikander sikeresen hitettel el Nikolaj Arcel rendezővel, hogy tud dánul. Csak később vallotta be, hogy a direktor egy szavát sem értette, míg az nem váltott át angol nyelvre.

A filmet dán nyelven forgatták, beleértve a bíróságon játszódó jeleneteket is. Érdekesség, hogy a korabeli dán bíróságon a tárgyalások kizárólag francia és német nyelven zajlottak.

A dán színész, mozifilmes debütálása.

Az Egy veszedelmes viszony költségvetése 46 millió dán korona, vagyis hozzávetőlegesen 8,4 millió dollár volt.