Christine   2020. 03. 19.

Szerintem teljesen átlagos kosztümös romantikus dráma és Mary Shelley ennél többet érdemelt volna. Ráadásul szerintem nem sikerült igazán jól megírni a karaktereket, Mary motivációi annyira nem tiszták (főleg mert megpróbálták sokkal inkább áldozatké... több»

Kiro93   2019. 07. 15.

Alapvetően nincs semmi baj ezzel a filmmel, Elle Fanning remek alakítást hoz, de nem biztos, hogy az alapanyag kellően erős ahhoz, hogy ez a két óra nem csak egy közepes érdekes történelmi kosztümös drámához legyen elegendő.

emiel   2019. 04. 06.

Oké, én személy szerint nagyon vártam ezt a filmet, és bár nem voltam benne biztos, mit is várok tőle, mennyire legyen életrajzi és mennyire legyen fiktív, szerintem ezt remekül sikerült kiegyensúlyozni. Az ember egyszerűen egy percig sem unatkozik,... több»

Gwen_mot   2019. 04. 05.

A Mary Shelley egy kimondottan ambiciózus film, ami ráadásul javarészt végig meg tudja tartani ezt a tuljadonságát, Fanning alakítása pedig erősen megtámogatja az egész produkciót. Ilyen fiatalon egy ilyen erős és nagy szerepet eljátszani ilyen minős... több»

Randallot   2019. 04. 04.

Azt gondolom, hogy Shelley ennél sokkalta izgalmasabb alkotó volt, minthogy egy egyszerű romantikus drámában kellene alakját megeleveníteni. Minden esetre azt el kell ismerni, hogy a film igenis szórakoztató, bár egyelőre nem tudom eldönteni, minek a rovására is megy ez a szórakoztatás. Annyi bizonyos, hogy ezt a filmet látni kell!

Maisie Williams
Stephen Dillane
Elle Fanning

A feljegyzések szerint Mary Shelly mindössze 10 éves volt, mikor anyukáját elvesztette, és rengeteg időt töltött a sírhelyénél. A kislány részben a sírhely betűinek a segítségével tanult meg írni és olvasni és itt is vallott szerelmet Percy Shelly-nek. A film készítői a hitelességre nagy hangsúlyt fektettek, ezért a filmben is fontos szerepet kap a sírhely.

(Thibo84)

Haifaa Al-Mansour az első szaúdi rendezőnő, aki hollywoodi filmet rendezett.

Elle Fanning a szerepe szerint Bel Powley nővérét alakítja, azonban a való életben a színésznő hat évvel fiatalabb a kollégájától.

Maisie Williams és Stephen Dillane a Trónok harca című sorozatban is együtt játszott, bár abban egyetlen közös jelenetük sem volt.

A Mary Shelley forgatása 2016. február 20-án kezdődött meg Dublinban, Írországban. A stáb március 7-től Luxemburgban folytatta a munkát.

A film világpremierje 2017. szeptember 9-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A Mary Shelley összbevételei 1,9 millió dollárra rúgtak, ami kevesebb, mint a film gyártási költségei.

A filmet nem fogadták túlságosan pozitívan a kritikusok. A Mary Shelley 113 szemlézett cikket követően 40 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

Csalódás, elnyomás, veszteségek feldolgozása – ebből állt aztán össze a Frankenstein, avagy a modern Prométheusz, s ha mindez erővel lenne ábrázolva, jobban meg tudnánk jegyezni Haifaa Al-Mansour kétségtelenül tisztességes, de attól még igencsak felejthető filmjét. több»

A Mary Shelley erőssége nem az újító művészi megoldásokban vagy a cselekmény minden részletre kiterjedő kidolgozottságában rejlik... több»

Aligha van hálásabb téma Szaúd-Arábia történetének első női filmrendezője számára, ha angol nyelven akar filmet forgatni, mint a tizenéves Mary Shelley viszontagságos útja a modern horror alapművét jelentő Frankenstein megírásához. több»