Mary Shelley - Frankenstein születése

Mary Shelley

A feljegyzések szerint Mary Shelly mindössze 10 éves volt, mikor anyukáját elvesztette, és rengeteg időt töltött a sírhelyénél. A kislány részben a sírhely betűinek a segítségével tanult meg írni és olvasni és itt is vallott szerelmet Percy Shelly-nek. A film készítői a hitelességre nagy hangsúlyt fektettek, ezért a filmben is fontos szerepet kap a sírhely.Szerző: Thibo84

Haifaa Al-Mansour az első szaúdi rendezőnő, aki hollywoodi filmet rendezett. Szerző: hp

Elle Fanning a szerepe szerint Bel Powley nővérét alakítja, azonban a való életben a színésznő hat évvel fiatalabb a kollégájától. Szerző: hp

Maisie Williams és Stephen Dillane a Trónok harca című sorozatban is együtt játszott, bár abban egyetlen közös jelenetük sem volt. Szerző: hp

A Mary Shelley forgatása 2016. február 20-án kezdődött meg Dublinban, Írországban. A stáb március 7-től Luxemburgban folytatta a munkát. Szerző: hp

A film világpremierje 2017. szeptember 9-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A Mary Shelley összbevételei 1,9 millió dollárra rúgtak, ami kevesebb, mint a film gyártási költségei. Szerző: hp

A filmet nem fogadták túlságosan pozitívan a kritikusok. A Mary Shelley 113 szemlézett cikket követően 40 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon. Szerző: hp