Colette

indingo   2019. 03. 24.

A film legnagyobb értéke az, hogy egy valódi élettörténetet próbáltak megjeleníteni. A valóságban sokkal izgalmasabb és egy jóval színesebb személyiség volt a francia írónő. Valamelyest képet kaptunk az életéről, de annyira nem jött át a valódi egyénisége. Az az igazság, voltak részek, amelyek kissé vontatottra, unalmasra sikeredtek.

Berto49   2019. 02. 15.
Lázadó asszony

Sidonie-Gabrielle Colette (1873-1954) színes, változatos, mozgalmas élete akár alkalmas lenne egy hosszú TV-sorozatra is. Egy vidéki lányból hogyan lett Franciaország legelismertebb írónője, akit még 1948-ban irodalmi Nobel-díjra jelöltek a „Gigi” című művéért. (A regény musical változata talán a Filmakadémia legelhibázottabb döntése volt 1959-ben a maga 9 Oscar-díjával! A szupergiccs legjellemzőbb példája.) Sok mindent megpróbált, először „négerként” ő írta a sikeres Claudine regényeket, amelyekért a férje aratta le a babérokat. Botrányt kavarva fellépett a Moulin Rouge-ban, később pedig varietéművészként is sikeres volt. „Kóborélet” címen, immár saját nevén adta ki a színpadokon szerzett ... több»

Timcsi   2019. 03. 25.

Dominic West az egyik kedvencem, de ebben nem tetszett a játéka. Talán a karakter miatt is van. A története kicsit lassú és elnyújtottak a jelenetek.

petraszab   2019. 04. 15.

Korhű és látványos film a maga műfajában. KN valóban eben a műfajban a legjobb.

Csillagpor   2019. 03. 27.
Klasszikus elegancia egy kis nőiességgel megfűszerezve

Nagyon szép történet volt, szinte rögtön beszippantott. A gyönyörű kosztümök, ruhák, látványvilág mind mesés. Igazából erről a filmről csupa jót tudok csak mondani. A szerelmi csapongás, az igazság és az élet hajszolása egyben. Keira Knightley pedig tökéletes, mint mindig.

Dickie Beau
Aiysha Hart
Fiona Shaw
Robert Pugh
Keira Knightley

A Colette egy klasszikus, szépen fotografált kosztümös film, amely – ha nem várunk ennél többet tőle – igazi kikapcsolódást jelent. több»

A Colette című film remekül mutatja be, hogy mennyi mindenre képes egy nő, ha teret és lehetőséget kap tehetsége kibontakoztatására. Én sokkal szívesebben nézem ebből a szögből a női egyenjogúságot, mint Debbie Ocean, vagy pár szellemírtónő tolmácsolásában. több»

Mindent összevetve a filmet érdemes megnézni, mert az ember elgondolkozhat olyan kérdéseken, minthogy: hol végződöm én, és hol kezdődik Ő; hogyan formálhat át egy erőteljes kapcsolat; és hogyan fordíthatom a javamra azokat a nem mindig pozitív tapasztalatokat, amik érnek. Ráadásul biztosan utána olvasol majd Colette életének is! több»

A forgatás idején olyan forróság volt Budapesten, hogy Dominic West egy vízzel töltött mellényt visel a jelmeze alatt, mely áramoltatta a hűvös vizet a felsőtestén.

A Colette rendezője, Wash Westmoreland egy interjúban elárulta, hogy a film forgatókönyvét már 2001-ben megírta.

2016. február 1-én jelentették be hivatalosan a produkciót, melynek rendezői székét a Megmaradt Alice-nek direktora, Wash Westmoreland foglalhatta el, aki íróként is kivette a részét a munkálatokból.