indingo   2019. 03. 24.

A film legnagyobb értéke az, hogy egy valódi élettörténetet próbáltak megjeleníteni. A valóságban sokkal izgalmasabb és egy jóval színesebb személyiség volt a francia írónő. Valamelyest képet kaptunk az életéről, de annyira nem jött át a valódi egyénisége. Az az igazság, voltak részek, amelyek kissé vontatottra, unalmasra sikeredtek.

Berto49   2019. 02. 15.
Lázadó asszony

Sidonie-Gabrielle Colette (1873-1954) színes, változatos, mozgalmas élete akár alkalmas lenne egy hosszú TV-sorozatra is. Egy vidéki lányból hogyan lett Franciaország legelismertebb írónője, akit még 1948-ban irodalmi Nobel-díjra jelöltek a „Gigi” című művéért. (A regény musical változata talán a Filmakadémia legelhibázottabb döntése volt 1959-ben a maga 9 Oscar-díjával! A szupergiccs legjellemzőbb példája.) Sok mindent megpróbált, először „négerként” ő írta a sikeres Claudine regényeket, amelyekért a férje aratta le a babérokat. Botrányt kavarva fellépett a Moulin Rouge-ban, később pedig varietéművészként is sikeres volt. „Kóborélet” címen, immár saját nevén adta ki a színpadokon szerzett ... több»

Timcsi   2019. 03. 25.

Dominic West az egyik kedvencem, de ebben nem tetszett a játéka. Talán a karakter miatt is van. A története kicsit lassú és elnyújtottak a jelenetek.

Bendegúz   2019. 03. 22.

Egy kicsit úgy érzem, hogy ennek a filmnek egyszerűen nagyobb volt a füstje mint a lángja. Nagyon érdekelt már az előzetes alapján, de így megnézve nekem egy kissé túl sok volt a hatásvadász jelenetekből és a triviális párbeszédekből. Ezt eléggé sajnálom, mivel érezhetően sok potenciál volt a filmben.

SztarkTóni   2019. 03. 21.

Engem teljesen megdöbbentett ez a történet, legalábbis egy kicsit nehéz elképzelnem, hogy mindez csakugyan megtörtént, én még órákig rágódtam a sztorin, annyira nagy hatással volt rám. Az biztos, hogy még meg fogom nézni jó néhányszor, és másokat is csak buzdítani tudok erre. :)

Dickie Beau
Aiysha Hart
Fiona Shaw
Robert Pugh
Keira Knightley

A Colette egy klasszikus, szépen fotografált kosztümös film, amely – ha nem várunk ennél többet tőle – igazi kikapcsolódást jelent. több»

A Colette című film remekül mutatja be, hogy mennyi mindenre képes egy nő, ha teret és lehetőséget kap tehetsége kibontakoztatására. Én sokkal szívesebben nézem ebből a szögből a női egyenjogúságot, mint Debbie Ocean, vagy pár szellemírtónő tolmácsolásában. több»

A forgatás idején olyan forróság volt Budapesten, hogy Dominic West egy vízzel töltött mellényt visel a jelmeze alatt, mely áramoltatta a hűvös vizet a felsőtestén.

A Colette rendezője, Wash Westmoreland egy interjúban elárulta, hogy a film forgatókönyvét már 2001-ben megírta.

2016. február 1-én jelentették be hivatalosan a produkciót, melynek rendezői székét a Megmaradt Alice-nek direktora, Wash Westmoreland foglalhatta el, aki íróként is kivette a részét a munkálatokból.