Stuart Mária rövid élete viharos és mozgalmas krónika: 16 éves férjhez kell mennie és franci királyné lesz, ám 18 évesen már meg is özvegyül, és mereven ellenáll annak az elvárásnak, hogy ismét férjhez menjen. Inkább visszatér szülőföldjére, hogy visszafoglalja saját és jogos trónját Skóciában -… több»
Fanyalognak a kritikusok A két királynő kapcsán: rossz időzítés (A kedvenc miatt), a történelem meghamisítása (bár konkrétan még nem olvastam sehol azt, hogy pontosan a történetnek melyik részét vette félvállról az alkotás), indokolatlanul hosszú ját... teljes kritika»
Lehetett volna A két királynő egy okos politikai thriller, de helyette egy habkönnyű 'drámát' készítettek az alkotók Hollywood talán két legnagyobb ígéretével a főbb szerepekben. Azt kell mondanom, hogy a koncepcióval ellentétben a kivitelezés egyált... több»
Elméletileg ez egy történelmi film. Mindenhez hű, csak a történelmi tényekhez nem. Tehát ez egy kosztümös dráma. Mint film rendben van, de itt történelem hamisítás folyik, kérem szépen. Nyilván nem voltam ott, és senki más sem volt ott, de azért az e... teljes kritika»
Nagyon erős feminim karakterekkel operál a film, és ezt nem is tudnám elvitatni, ebből kifolyólag egy erős társadalmi mondanivalót vélek kihallani a történetvezetésből. A történelmi hitelességét azonban fenntartásokkal voltam kénytelen fogadni. Nem m... több»
A film összbevétele 22 446 509 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 14 624 526 forintot termelt.
A film egyik jelenetében találkozik Erzsébet és Mária királyné, azonban a valóságban sosem találkoztak személyesen, viszonyuk a levelezésre korlátozódott. A jelenet felvétele Ronan első, míg Robbie utolsó forgatási napjára esett.
(hp)A Mária, skót királynő a második olyan film, melyben Saoirse Ronan egy olyan karaktert alakít, akit korábban már Vanessa Redgrave is eljátszott. Redgrave az 1971-es Mária, a skótok királynőjeben alakította Stuart Máriát. Hasonló volt a helyzet a 2007-es Vágy és vezeklésben, melyben Ronan Briony Tallis fiatalkori, Redgrave pedig a karakter időskori szerepét játszott.
(hp)Margot Robbie a második ausztráliai színésznő, aki eljátszotta I. Erzsébet királynőt. Az első Cate Blanchett volt az 1998-as Elizabethben, de 2007-ben az Elizabeth: Az aranykorban ismét magára öltötte az uralkodónő szerepét.
(hp)Saoirse Ronan és Margot Robbie a legrangosabb filmfesztiválok esélyesei voltak 2018-ban a legjobb színésznő kategóriában, beleértve az Oscart is. Míg Ronant a Lady Birdért, Robbie-t az Én, Tonyáért jelölték az Akadémia aranyszobrára.
(hp)A film stábjában számos díjnyertes szakember található: Alexandra Byrne jelmeztervező (Oscar-díj), Jenny Shircore haj és make-up tervező (Oscar-díj), Chris Dickens vágó (Oscar-díj), James Merifield production designer (Emmy-díj), John Mathieson operatőr (BAFTA).
(hp)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »