Két királynő (2018)

Mary Queen of Scots

BoBamburg   2019. 10. 14.

Ennyire szárazon nem szabad letolni egy filmet az emberek torkán. Értem én, hogy ez nem egy giccses csilivili marvel film, de az se jó ha átesnek a ló túloldalára. Végig olyan érzésem volt, mintha életem leghosszabb és legrosszabb történelem óráján ülnék.

ArpiHajdu és Réci   2019. 02. 18.

Két királynői alakítás: Ronan és Robbie a lassacskán folydogáló, kosztümös drámában is tündököl

Fanyalognak a kritikusok A két királynő kapcsán: rossz időzítés (A kedvenc miatt), a történelem meghamisítása (bár konkrétan még nem olvastam sehol azt, hogy pontosan a történetnek melyik részét vette félvállról az alkotás), indokolatlanul hosszú ját... teljes kritika»

Bizsu82   2019. 06. 04.

Szeretem a kosztümös filmeket és ez a film, sem okozott csalódást. Magával ragadó, végig érdekes cselekményű, nem unatkoztam rajta. Érdemes megnézni, színvonalas.

Syracuse   2019. 06. 25.

Nem jó, de nem is tragikus

Elméletileg ez egy történelmi film. Mindenhez hű, csak a történelmi tényekhez nem. Tehát ez egy kosztümös dráma. Mint film rendben van, de itt történelem hamisítás folyik, kérem szépen. Nyilván nem voltam ott, és senki más sem volt ott, de azért az e... teljes kritika»

lakilúk   2019. 01. 28.

Lehetett volna A két királynő egy okos politikai thriller, de helyette egy habkönnyű 'drámát' készítettek az alkotók Hollywood talán két legnagyobb ígéretével a főbb szerepekben. Azt kell mondanom, hogy a koncepcióval ellentétben a kivitelezés egyált... több»

Papax   2019. 02. 10.

Egy tv játéknak elmenne.

Bevallom őszintén sokkal többre számítottam. Igazából a két szinésznő érdekes. Az egész mozi inkább egy színházi darabra, vagy tv filmre emlékeztet. A történelmi hűség pedig igen-igen kérdéses.

SunnyM   2019. 01. 30.

Nem tagadom, nekem egy kicsit unalmas volt, szerintem eléggé szűk közönségréteget sikerült belőniök a készítőknek, bár a hangulata nagyon jó. Szerintem egyszer érdemes megnézni, de az biztos, hogy hangulat kell hozzá. Nálam ez sajnos nem volt meg.

Gemma Chan
Claire Danes
David Tennant
David Tennant
Martin Compston
Margot Robbie

A film összbevétele 22 446 509 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 14 624 526 forintot termelt.

A film egyik jelenetében találkozik Erzsébet és Mária királyné, azonban a valóságban sosem találkoztak személyesen, viszonyuk a levelezésre korlátozódott. A jelenet felvétele Ronan első, míg Robbie utolsó forgatási napjára esett.

A Mária, skót királynő a második olyan film, melyben Saoirse Ronan egy olyan karaktert alakít, akit korábban már Vanessa Redgrave is eljátszott. Redgrave az 1971-es Mária, a skótok királynőjeben alakította Stuart Máriát. Hasonló volt a helyzet a 2007-es Vágy és vezeklésben, melyben Ronan Briony Tallis fiatalkori, Redgrave pedig a karakter időskori szerepét játszott.

Margot Robbie a második ausztráliai színésznő, aki eljátszotta I. Erzsébet királynőt. Az első Cate Blanchett volt az 1998-as Elizabethben, de 2007-ben az Elizabeth: Az aranykorban ismét magára öltötte az uralkodónő szerepét.

Saoirse Ronan és Margot Robbie a legrangosabb filmfesztiválok esélyesei voltak 2018-ban a legjobb színésznő kategóriában, beleértve az Oscart is. Míg Ronant a Lady Birdért, Robbie-t az Én, Tonyáért jelölték az Akadémia aranyszobrára.

A film stábjában számos díjnyertes szakember található: Alexandra Byrne jelmeztervező (Oscar-díj), Jenny Shircore haj és make-up tervező (Oscar-díj), Chris Dickens vágó (Oscar-díj), James Merifield production designer (Emmy-díj), John Mathieson operatőr (BAFTA).

Különlegesen kiérlelelt alakítást várhatunk Saoirse Ronantól a Mary Queen of Scots címszerepében: a most 24 éves, háromszoros Oscar-jelölt színésznő ugyanis már 18 évesen leszerződött a szerepre. „A Working Title (a legsikeresebb brit producercég – a szerk.) már nagyon régen meg akarta csinálni ezt a filmet, de csak én voltam meg azonnal, a forgatókönyvírót és a rendezőt még évekig keresték – mesélte Saoirse a Boston Heraldnak. – Ezalatt alaposan rákészültem a szerepre, rengeteget olvastam meg gondolkoztam arról a korszakról, és persze minden évben azt reméltem, hogy na most végre nekiállunk forgatni. Úgy érzem, különleges lett a film, mert Stuart Mária emberi oldalát mutatjuk meg, tehát nem történelmi illusztrációt készítettünk. Arról szól a filmünk, hogy ez a rendkívüli személyiség milyen volt a magánéletben és milyen a politikában, és a kettőt hogyan tudta összepasszítani. Bízom benne, hogy a közönség jól fogja fogadni, hiszen a Netflixen nagyon sikeres a The Crown, rengeteg díjat kapott meg tele van kommentekkel az internet ezzel a sorozattal kapcsolatban.” (A netes filmcsatorna 2016-ban indult saját gyártású sorozata II. Erzsébet magánéletét dolgozza fel. – a szerk.) (UIP-Duna)

A Két királynő, két női főszereplője zseniális alakítást nyújtanak, és a díszletekre, valamint a kosztümökre sem lehet panaszunk, de a rendező Josie Rourke sokszor megy szembe a történelmi tényekkel és ez visszatetsző lehet néhány néző számára. több»

Két királynői alakítás, pazar díszletek – és galád férfiak. Josie Rourke ízlésesen feminista filmjébe a tanulságok korrekt felmondásán kívül kellett volna még valami, hogy igazán… Legyen értelme elkészíteni. több»

Sajnos nagyon érezhető, hogy az eredetileg színházi rendezőnő Josie Rourke-nak ez a filmes debütálása, néhány külső- és tömegjelenetet leszámítva egy színházi előadásnak is elmenne a Két királynő. több»