Két királynő (2018)

Mary Queen of Scots

ArpiHajdu és Réci   2019. 02. 18.
Két királynői alakítás: Ronan és Robbie a lassacskán folydogáló, kosztümös drámában is tündököl

Fanyalognak a kritikusok A két királynő kapcsán: rossz időzítés (A kedvenc miatt), a történelem meghamisítása (bár konkrétan még nem olvastam sehol azt, hogy pontosan a történetnek melyik részét vette félvállról az alkotás), indokolatlanul hosszú játékidő (na, ebben még némileg egyet is értek). Na és persze itt vannak az erősen spoileres előzetesek (igaz, igaz, de szerintem ettől még nem fulladt merő érdektelenségbe a film, mint ahogy ezt állítják, hisz legalább így részben megérthetjük azt, mi vezetett ehhez a tragikus végkifejlethez). Van alapja bőven a szájhúzásnak, a történelmi filmekhez (hacsak nem a megszállottja a témának valaki) amúgy is kell egy bizonyos hangulat. A két királynő tör... több»

BoBamburg   2019. 10. 14.

Ennyire szárazon nem szabad letolni egy filmet az emberek torkán. Értem én, hogy ez nem egy giccses csilivili marvel film, de az se jó ha átesnek a ló túloldalára. Végig olyan érzésem volt, mintha életem leghosszabb és legrosszabb történelem óráján ülnék.

Bizsu82   2019. 06. 04.

Szeretem a kosztümös filmeket és ez a film, sem okozott csalódást. Magával ragadó, végig érdekes cselekményű, nem unatkoztam rajta. Érdemes megnézni, színvonalas.

Syracuse   2019. 06. 25.
Nem jó, de nem is tragikus

Elméletileg ez egy történelmi film. Mindenhez hű, csak a történelmi tényekhez nem. Tehát ez egy kosztümös dráma. Mint film rendben van, de itt történelem hamisítás folyik, kérem szépen. Nyilván nem voltam ott, és senki más sem volt ott, de azért az egyértelmű tényeket ne ferdítsük már el! Mindig mondják, hogy az már senkinek nem szúr szemet, ha fekete/ázsiai szereplőkkel játszatnak el késő középkori/kora újkori történelmi filmekben lordi, grófi szerepeket. Ez baj. Ugyanis kizárt, hogy a 16. század második felében fekete bőrű angol nemesek léteztek volna. Ez nem rasszizmus, ez tény. Továbbá rendkívül zavaró a szinte már kötelező "férfi vagyok, de nőnek érzem magam" szál is, valamint az ilyen... több»

lakilúk   2019. 01. 28.

Lehetett volna A két királynő egy okos politikai thriller, de helyette egy habkönnyű 'drámát' készítettek az alkotók Hollywood talán két legnagyobb ígéretével a főbb szerepekben. Azt kell mondanom, hogy a koncepcióval ellentétben a kivitelezés egyáltalán nem győzött meg. Számomra ez a film az év első csalódása, amitől sokkal többet vártam. Hiába tehát a két remek főszereplő, Ronan és Robbie, nálam ez most csak egy közepes értékelést ért.

Gemma Chan
Claire Danes
David Tennant
David Tennant
Martin Compston
Margot Robbie

A Két királynő, két női főszereplője zseniális alakítást nyújtanak, és a díszletekre, valamint a kosztümökre sem lehet panaszunk, de a rendező Josie Rourke sokszor megy szembe a történelmi tényekkel és ez visszatetsző lehet néhány néző számára. több»

Két királynői alakítás, pazar díszletek – és galád férfiak. Josie Rourke ízlésesen feminista filmjébe a tanulságok korrekt felmondásán kívül kellett volna még valami, hogy igazán… Legyen értelme elkészíteni. több»

Sajnos nagyon érezhető, hogy az eredetileg színházi rendezőnő Josie Rourke-nak ez a filmes debütálása, néhány külső- és tömegjelenetet leszámítva egy színházi előadásnak is elmenne a Két királynő. több»

A film összbevétele 22 446 509 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 14 624 526 forintot termelt.

A film egyik jelenetében találkozik Erzsébet és Mária királyné, azonban a valóságban sosem találkoztak személyesen, viszonyuk a levelezésre korlátozódott. A jelenet felvétele Ronan első, míg Robbie utolsó forgatási napjára esett.

A Mária, skót királynő a második olyan film, melyben Saoirse Ronan egy olyan karaktert alakít, akit korábban már Vanessa Redgrave is eljátszott. Redgrave az 1971-es Mária, a skótok királynőjeben alakította Stuart Máriát. Hasonló volt a helyzet a 2007-es Vágy és vezeklésben, melyben Ronan Briony Tallis fiatalkori, Redgrave pedig a karakter időskori szerepét játszott.

Margot Robbie a második ausztráliai színésznő, aki eljátszotta I. Erzsébet királynőt. Az első Cate Blanchett volt az 1998-as Elizabethben, de 2007-ben az Elizabeth: Az aranykorban ismét magára öltötte az uralkodónő szerepét.