Az utolsó skót király (2006)

The Last King of Scotland

Deku   2017. 09. 13.

Sajnos nem volt olyan izgalmas mint gondoltam, egyszerűen nem az én ízlésemnek tervezték. Nagyon gyenge volt de ez szimplán nem kedvelhető. Így ez most sajna ritka gyenge. Nem tetszett.

Berto49   2017. 11. 11.

Idi Amin a történelem egyik legvéresebb kezű őrültje volt, ami a filmből csak kevéssé derült ki. Whitaker megérdemelte a díjat, ennek ellenére nem tartom meg a filmet. Gesztesi Károlyt nem túlságosan kedvelem, de itt nagyot alakított. Néha unatkoztam is rajta! Azt viszont elérte, hogy Ugandába se szívesen mennék!

harnas1207   2018. 12. 11.

Nagyon jó film, egy olyan világot mutat be, ami számomra nehezen elképzelhető. Whitaker nagyon hitelesen hozza Dada szerepét. Jó lenne ha több hasonló film készülne.

a.edit63   2015. 05. 20.

Lebilincselt a film. Baromi erős mozi, sokkol, pláne, hogy mindez valós személyekkel, valós események alapján, a színészek zseniálisak, nem veszed észre, hogy több, mint két óráig ültél egy helyben, utána még sokáig elkísért a film, kihagyhatatlan.

rhamus   2015. 07. 24.

Egy tökéletes alkotás, a hideg ráz még mindig. Fergeteges film, oda vagyok érte! Magával ragadó alkotás, ha az ember egyszer látja, nem tud vele betelni.

Forest Whitaker
Gillian Anderson

Forest Whitaker számára ez a film sok más díj mellett a legjobb férfi színész Oscar-díját is meghozta.

(Berto49 )

A pornófilm, amit Amin bedrogozva néz, a Mély torok.

(mrarizona)

A The Times újságíróját alakító Dick Stockley egy orvos, aki az ugandai Kampalában él és dolgozik.

(kázsé)