Az utolsó skót király

The Last King of Scotland
Kenez

Forest Whitaker
Gillian Anderson

A skót származású Dr. Garrigan jóhiszemű orvosként indul el az afrikai Ugandába, hogy ott humanitárius munkát végezzen. Egy nap összefut a feltörekvőben lévő katonai vezetővel, Idi Amin Dadával, akinek személyes orvosa lesz. Kezdetben élvezi a helyzetet, és igazi reménységet lát… Több

Forgatókönyvíró: Peter Morgan, Jeremy Brock, David Fox
Ország: Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.04.05. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.03.27 GBRBG77

Ez egy remek film. Valahogy kimaradt, azóta többször láttam. Tökéletesen passzol Forest Whitaker és Gesztesi Károly.

2017.09.13 Deku

Sajnos nem volt olyan izgalmas mint gondoltam, egyszerűen nem az én ízlésemnek tervezték. Nagyon gyenge volt de ez szimplán nem kedvelhető. Így ez most sajna ritka gyenge. Nem tetszett.

2017.11.11 Berto49

Idi Amin a történelem egyik legvéresebb kezű őrültje volt, ami a filmből csak kevéssé derült ki. Whitaker megérdemelte a díjat, ennek ellenére nem tartom meg a filmet. Gesztesi Károlyt nem túlságosan kedvelem, de itt nagyot alakított. Néha unatkoztam is rajta! Azt viszont elérte, hogy Ugandába se szívesen mennék!

2020.11.20 elekm90

Forrest Whitaker óriási Idi Amin szerepében, uralja minden jelenetét, elsősorban miatta érdemes megnézni (eredeti nyelven még jobb az autentikus akcentus miatt). Ahogy halad előre, úgy válik egyre drámaibbá a cselekmény. Azzal egyetértek, hogy a dikt... Több

2018.12.11 harnas1207

Nagyon jó film, egy olyan világot mutat be, ami számomra nehezen elképzelhető. Whitaker nagyon hitelesen hozza Dada szerepét. Jó lenne ha több hasonló film készülne.

Forest Whitaker számára ez a film sok más díj mellett a legjobb férfi színész Oscar-díját is meghozta.Szerző: Berto49

A pornófilm, amit Amin bedrogozva néz, a Mély torok.Szerző: mrarizona

A The Times újságíróját alakító egy orvos, aki az ugandai Kampalában él és dolgozik.Szerző: kázsé

Az "utolsó skót király" Idi Amin Dada beceneve volt, amit saját magának adott.Szerző: kázsé

Narcos
2015