Sötét vizeken

Sötét vizeken

Dark Waters
rainman

Robert Bilott sikeres ügyvéd, karrierje során számos pert nyert. Amikor azonban egy gazda kér tőle segítséget, szembesül pályája egyik legnehezebb ügyével. A DuPont hosszú ideje juttat mérgező vegyi anyagokat egy városka ivóvízhálózatába, állatok százainak pusztulását okozva. Bilott tudja,… Több

Rendező: Todd Haynes
Premier (HU): 2020.02.27. | Telekom TVGO (2020.03.30.)

2024.02.14 Zoe Tailor

Az emberi természet

Megjelenéséhez képest elég gyorsan meg tudtam nézni ezt a filmet, aminek akkor is és most is, de kijelenthetem – örök apropója van! Számtalan életrajzi drámát, hasonló besorolású filmet láttam, amik közül ez a film semmi mással nem magaslik ki, mint ... Teljes kritika

2022.04.26 Artemisia

a nap véleménye

Pusztulásra ítélve

Todd Haynes, valós eseményeken alapuló tárgyalótermi drámája rendkívül fontos témát dolgoz fel. Nem csak az emberi tevékenység határtalan környezetpusztítására hívja fel a figyelmet, hanem a jogrendszer félelmetes méreteket öltő hiányosságaira, hovat... Teljes kritika

2020.05.16 Klauka89

Kicsit vontatott, de nagyon-nagyon jól feldolgozott film. Nagyon tetszett a film cselekménye, ahogyan bemutatták a küzdelmet a méreg ellen. Köszönöm.

2020.03.01 indingo

Hihetetlen egy történet, mit meg nem lehet tenni. Emberek százezreinek miként lehet tönkretenni az életét. Érdekes és elgondolkodtató történet. Helyenként nekem egy picit vontatott volt, másutt éveket ugrottak, ezért "csak" a négy csillag.

2020.03.02 HE7EDIK

Korrekt film, de a témában néhány jobb és hasonló filmet legyártottak már, szóval különösebb meglepetést nem tartogat.

A film összbevétele 21 904 286 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 19 413 625 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 644 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A valóság: a DuPont által a világra szabadított szennyező anyag a föld lakosainak a 98-99 százalékánál fellelhető, és ez egy valós tudományos adat, érdekes az ember, hogy a nyilvánvalóan rossz dolgokkal nem foglalkozik. A teflont eredetileg a háborúban a tankok, harckocsik páncélozására használták. A legérdekesebb, hogy a mai napig megtalálható az üzletek polcain a teflon, szerszámokhoz, konyhai eszközökhöz stb. használják.Szerző: Caravaggio1978

A filmszereplők között két Oscar-díjas, Tim Robbins és Anne Hathaway, és két Oscar-jelölt, Mare Winningham és Mark Ruffalo is van.Szerző: Thibo84

Néhány perccel a mezőgazdasági termelők és Billott közötti első találkozó után ő és kollégái elsétálnak a híres Cincinnati szobor, a The Genius of Water mellett, amely a város szimbóluma.Szerző: Thibo84

Rob Bilott fia, Ted Bilott a művészeti osztályon dolgozott gyakornokként a filmen.Szerző: Thibo84

(2020. 03. 03.)
Tapadásmentesen
Haynes nem csak a kapzsi nagyvállalatok hozzáállásán gondolkodtatja el a nézőt, de a mi felelősségünkre is minduntalan rákérdez: a saját kényelmünk érdekében tényleg semmi sem drága? Több

(2020. 03. 02.)
Alig lett következménye, hogy megmérgezték az egész világot
Filmművészeti jelentősége a Sötét vizeken-nek sincs sok (még annyi sem, mint az egyértelmű előképnek tartható Spotlightnak), társadalmi relevanciája viszont annál több. Több

(2020. 03. 09.)
Nehéz szóhoz jutni. Ezeket az információkat elhallgatni és nem megmutatni az utókornak legalább akkora bűn, mint a történelem során elszenvedett tragédiát tagadni, ezért is örvendetes, hogy elkészült ez a film. A sötét vizeken c. filmet kötelezővé tenném minden iskolában, mind a tankönyvekben, mind a film megnézését. Úgy gondolom, ha a mozikba kerü... Több

(2020. 04. 07.)
Óvakodj a teflontól!
A Sötét vizeken az év egyik legfontosabb és leghatásosabb filmje, éles kritika a kapitalizmusról, amely didaktikusságot mellőzve, sallangmentesen tárja fel egy máig folyó ügy részleteit. Igazán megrázó, sötét tónusú alkotás. Több

(2020. 03. 02.)
Kétségkívül fontos filmről van szó, amely a második felére és a fináléra kel életre igazán, amikor pedig lepereg a stáblista, mi is elgondolkodunk, ha nem is az életünkön, de azon biztosan, hogy milyen berendezési tárgyakkal vesszük körül magunkat. És ez sem kis eredmény. Több
Anne Frank bújtatója
John Adams