München

München

Munich: The Edge of War

Jeremy Irons
George MacKay

Egy angol diplomata Münchenbe utazik a második világháború előtt. Szintén a városban tartózkodik egy volt osztálytársa Oxfordból, viszont ő a német kormánynak dolgozik.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Robert Harris, Ben Power
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2021.10.13. | Netflix (2022.01.21.)

2023.01.27 Szentgróti Patrik

Jobbra számítottam, nem éreztem azt a feszültséget a filmben, olyan tipikus átlagos darab lett, mind történetben, mind kategória témában. Jó indulattal kap 3 csillagot.

2022.01.30 stevepisti

Végig tapintható a feszültség a film során, nagy hangsúlyt fektetve a színészi alakításokra. A Hitlert játsszó színész szeme nagyon beszédes, az őrület és az elszántság látható benne. Végig lekötött a film, csak ajánlani tudom, nekem tetszett.

2021.11.02 Zola

Nagyon ügyeltek a részletekre és az alakítások remekül sikerültek. Megéri megnézni, nekem tetszett.

2022.01.23 zoltyah

Lekötött a film az elejétől a végéig, és elgondolkodtatott. A színészek remek munkát végeztek és végig hitelesen játszották el a szerepüket, mert nem lett túljátszva, legalábbis én úgy vélem. A München egy komoly film, és szerintem Oscar-gyanús. Szóv... Több

2022.02.07 Harper

Meglepően jóra sikerült

Mindig örömteli dolog, ha egy régi, történelmi eseményt új szemszögből filmesítenek meg. Ez történt most is a München című, Christian Schwochow rendezte drámával: az 1938-as müncheni konferenciát merőben más megvilágításban láttatja. Két fiatal diplomata izgalmas összefogását láthatjuk azért, hogy Chamberlain, a brit prime minister ne írja alá Hitler szégyenletes felosztási tervét Csehszlovákiáról. Nekem tetszett, ahogyan Ulrich Matthes is Führerként (a Bukásban még Göbbels volt). Értékelésem a filmre: erős 65%.

George MacKay szintén főszerepben volt látható az 1917 című, szintén első világháborús filmben, ahol egy katonát alakított a lövészárkokban.Szerző: Hupka Adrián

George MacKay a szerep kedvéért megtanult németül.Szerző: Hupka Adrián

(2022. 02. 11.)
KÉMEK A KONFERENCIÁN
A München fikciós történelmi film, amely konkrét események kapcsán töpreng el a már eddig is megfogalmazott dilemmákon. Újakat nem fogalmaz meg, ám a kort viszonylag ügyes kézzel ábrázolja, és a feszültség felépítésében és fokozásában sem fog mellé. Több
Anne Frank bújtatója
When They See Us