Maria Altmann, a nyolcvan éves zsidó menekült küzd az állammal, hogy visszaszerezze azokat a műtárgyakat, melyekről hiszi, hogy családját illetik meg.
A nácik által elrabolt festményt, az „osztrák Mona Lisa” a film végén Amerikába kerül, eladják, a pénzt pedig jótékonysági célokra és holokauszt emlékközpontra költik. Tetszett a film, különösen (számomra most először) meggyőző volt Helen Mirren alak... több»
Megható és szép dráma. Bár a két főszereplő furcsa párosítás, de ettől eltekintve, hogy eddig különböző szerepeik voltak, más szinten mozogtak, nagyon megvan köztük és az egész filmben is az összhang, harmónia. Ez a "flashback", visszaemlékezés része... több»
A film összbevétele 61 619 773 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 192 155 forintot termelt.
A bírónőt megformáló Elizabeth McGovern a valóságban a film rendezőjének, Simon Curtisnek a felesége.
(Puncs)Maria Altmann nem látta a róla szóló filmet, mivel 2011-ben meghalt, a film pedig 2015-ben került a mozikba.
(Puncs)Randol Schoenberg szerepét először Andrew Garfield kapta meg, de később ejtette a szerepet. Így Ryan Reynolds került a helyére.
(Puncs)A "hölgy aranyban", Klimt egyik legjelentősebb művéért folyik a harc a filmben. Elnézést, hogy megint "intimpistáskodok", de úgy érzem, hogy érdekességként meg kell jegyeznem: Gustav Klimt (1862-1918) művészetében és egyéni életében is jelentős szerepet töltött be az erotika. Ugyan csak három gyereket ismert el hivatalosan, de különböző anyákat 14 gyerekkel "ajándékozott" meg, de nem ezért a tevékenységéért tiszteljük.
(Berto49)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »