Hölgy aranyban

Max Irons
Max Irons
Katie Holmes
Daniel Brühl

Maria Altmann, a nyolcvan éves zsidó menekült küzd az állammal, hogy visszaszerezze azokat a műtárgyakat, melyekről hiszi, hogy családját illetik meg.

(hp)

Forgatókönyvíró: E. Randol Schoenberg, Maria Altmann
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.05.21.

2019.11.19 EDUARD98

Talán azért, mert megtörtént eseményeken alapszik, de elég kiszámítható film lett. Persze ettől függetlenül rossznak nem mondanám, csak nem kötötte le annyira a figyelmemet. Mindenesetre Helen Mirren ismét rendkívüli alakítást mutatott, már csak miatta megéri megnézni.

2019.03.20 Puncs

Szerintem egész jó film. Az elejétől a végéig lekötötte a figyelmemet. Maria Altmann visszaemlékezései is meghatóak, nem lett csöpögős vagy nyálas. A színészek is remekül játszottak benne. A rendező nem volt elfogult, így azokat is meg lehet érteni a filmben, akiknek a téma már egy kicsit sok.

2017.05.14 indingo

Festészet és főleg Klimt munkásságáért rajongóként nem hagyhattam ki a filmet. Egy valós történetről van szó, amely remek szereposztással került a filmvászonra.

2017.10.22 Deku

Ez véletlenül sem tudott olyan lenni mint szerettem volna pedig alapból tetszett volna. Szerintem nagyon erőltetett film volt, nem láttam benne semmi értelmeset sem. Engem konkrétan lehúzott és untatott a film.

2017.10.14 Berto49

A nácik által elrabolt festményt, az „osztrák Mona Lisa” a film végén Amerikába kerül, eladják, a pénzt pedig jótékonysági célokra és holokauszt emlékközpontra költik. Tetszett a film, különösen (számomra most először) meggyőző volt Helen Mirren alak... Több

A film összbevétele 61 619 773 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 192 155 forintot termelt.

A bírónőt megformáló Elizabeth McGovern a valóságban a film rendezőjének, Simon Curtisnek a felesége.Szerző: Puncs

Maria Altmann nem látta a róla szóló filmet, mivel 2011-ben meghalt, a film pedig 2015-ben került a mozikba.Szerző: Puncs

Randol Schoenberg szerepét először Andrew Garfield kapta meg, de később ejtette a szerepet. Így Ryan Reynolds került a helyére.Szerző: Puncs

A "hölgy aranyban", Klimt egyik legjelentősebb művéért folyik a harc a filmben. Elnézést, hogy megint "intimpistáskodok", de úgy érzem, hogy érdekességként meg kell jegyeznem: Gustav Klimt (1862-1918) művészetében és egyéni életében is jelentős szerepet töltött be az erotika. Ugyan csak három gyereket ismert el hivatalosan, de különböző anyákat 14 gyerekkel "ajándékozott" meg, de nem ezért a tevékenységéért tiszteljük.Szerző: Berto49

(2015. 08. 04.)
A hét műtárgya
A jogi csűrés-csavarás miatt, és mert amúgy is szeretjük az ügyvédeket, megér egy misét. Több

(2015. 06. 21.)
Ha valaki ki szeretne váltani 5 percnyi wikipédiázást egy szűk két órás filmmel, tökéletes darab, de a mozgóképes forma maximum annyival járul hozzá ehhez a sztorihoz, hogy megtudhatjuk, minden osztrák náci. Több