Hölgy aranyban

Woman in Gold

2019.11.19 EDUARD98

Talán azért, mert megtörtént eseményeken alapszik, de elég kiszámítható film lett. Persze ettől függetlenül rossznak nem mondanám, csak nem kötötte le annyira a figyelmemet. Mindenesetre Helen Mirren ismét rendkívüli alakítást mutatott, már csak miatta megéri megnézni.

2019.03.20 Puncs

Szerintem egész jó film. Az elejétől a végéig lekötötte a figyelmemet. Maria Altmann visszaemlékezései is meghatóak, nem lett csöpögős vagy nyálas. A színészek is remekül játszottak benne. A rendező nem volt elfogult, így azokat is meg lehet érteni a filmben, akiknek a téma már egy kicsit sok.

2017.05.14 indingo

Festészet és főleg Klimt munkásságáért rajongóként nem hagyhattam ki a filmet. Egy valós történetről van szó, amely remek szereposztással került a filmvászonra.

2017.10.22 Deku

Ez véletlenül sem tudott olyan lenni mint szerettem volna pedig alapból tetszett volna. Szerintem nagyon erőltetett film volt, nem láttam benne semmi értelmeset sem. Engem konkrétan lehúzott és untatott a film.

2017.10.14 Berto49

A nácik által elrabolt festményt, az „osztrák Mona Lisa” a film végén Amerikába kerül, eladják, a pénzt pedig jótékonysági célokra és holokauszt emlékközpontra költik. Tetszett a film, különösen (számomra most először) meggyőző volt Helen Mirren alak... Több

2015.06.23 Curacao86

Megható és szép dráma. Bár a két főszereplő furcsa párosítás, de ettől eltekintve, hogy eddig különböző szerepeik voltak, más szinten mozogtak, nagyon megvan köztük és az egész filmben is az összhang, harmónia. Ez a "flashback", visszaemlékezés része... Több

2016.02.18 Adepto

Megható és nagyon elgondolkodtató film, még úgy is, hogy elképesztő mennyiségű alkotás készült a náci megszállás és a zsidóüldözés kapcsán különböző aspektusokból. A különlegességet a híres festmény félig igaz története adja szerintem, amely a két fő... Több

2015.06.01 Akodako

Valóban vannak részek, amelyek nem kötik le az ember figyelmét, néhol unalmasnak mondható. De összességében egy jóra sikerült, kicsit melankólikus, kicsit ábrándozós történelmi dráma. A műfaj kedvelőinek nem lesz csalódás. A színészekben nem csalódtam.

2016.02.16 dóri

Nehezen sikerül lekötnie az ember figyelmét és kicsit lassú a történet vezetés is, bár témáját tekintve fontos kérdés kört érint, ráadásul mindezt igaz történeten keresztül bemutatva.

2015.11.23 Beniko

Nemrég láttam és azóta már sokaknak ajánlottam is, és mindenkinek tetszett. Megkapó dráma meglepő könnyedséggel. Jól bemutatja, hogy a kitartás az célra vezető.

2016.02.08 RobThe10

Előzetes után egyből indultam a moziba, és nem bántam meg. Ryan Reynolds itt is adja magát, és Helen Mirrent is mindig csodálatos látni. Múltban játszódó filmeket mindigis szerettem, és ez kiváló darab!

2015.08.23 JollyDzsé

Nem állítom, hogy egy nagyon emlékezetes film volt, de a sztori abszolút magával ragadó. Voltak pontok, amikor kicsit unatkoztam rajta, de ezeken könnyen át tud lendülni a film, így aki egy jó kis történelmi drámára vágyik, bátran tegyen vele egy próbát.