Sötét vizeken

Dark Waters

A film összbevétele 21 904 286 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 19 413 625 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 644 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A valóság: a DuPont által a világra szabadított szennyező anyag a föld lakosainak a 98-99 százalékánál fellelhető, és ez egy valós tudományos adat, érdekes az ember, hogy a nyilvánvalóan rossz dolgokkal nem foglalkozik. A teflont eredetileg a háborúban a tankok, harckocsik páncélozására használták. A legérdekesebb, hogy a mai napig megtalálható az üzletek polcain a teflon, szerszámokhoz, konyhai eszközökhöz stb. használják.Szerző: Caravaggio1978

A filmszereplők között két Oscar-díjas, Tim Robbins és Anne Hathaway, és két Oscar-jelölt, Mare Winningham és Mark Ruffalo is van.Szerző: Thibo84

Néhány perccel a mezőgazdasági termelők és Billott közötti első találkozó után ő és kollégái elsétálnak a híres Cincinnati szobor, a The Genius of Water mellett, amely a város szimbóluma.Szerző: Thibo84

Rob Bilott fia, Ted Bilott a művészeti osztályon dolgozott gyakornokként a filmen.Szerző: Thibo84

A film produkciós neve "Száraz futás" volt.Szerző: Thibo84

A cég állította elő a lycra anyagot is a teflon mellett. Az ezek előállításához szükséges anyag a perfluoroktánsav. Ennek szivárgása okozta a mérgezéseket, ha nem történik hiba, talán sosem derül fény a cég tevékenységére. Sokaknak, akik nem mélyednek bele a történetbe, fogalmuk sincs, hogy az A Corteva Agrisciencea a DuPonés a Pioneer vállalatok mezőgazdasági részlegeinek egyesüléséből jött létre. Érdekesség, hogy Magyarországon is megtalálható a cég érdekeltsége, a szarvasi vetőmagüzem és egy szegedi kutatóállomás. A Monsantoval közösen a Pioneeer látja el a világot génmanipulált vetőmagokkal, háttérben a Dupont céggel.Szerző: Caravaggio1978

A Sötét vizeken a Foxcatcher után Mark Ruffalo második olyan filmje, melyben központi szerepet játszik a DuPont-család. Szerző: hp

Mark Ruffalo és Tim Robbins a 2012-es Vágyak szerelmesei után ismét együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

A Sötét vizeken valós eseményeket dolgoz fel. A történet alapjául Nathaniel Rich a The New York Times-ban megjelent 2016-os "Az ügyvéd, aki DuPont legrosszabb rémálma lett" című cikke szolgált. A történetet Mariah Blake is papírra vetette, akiknek 2015-ös "Üdvözünk a gyönyörű Parkersburgben, Nyugat-Virginiában" című cikke a National Magazine Award döntőse volt, de Sharon Lerner is foglalkozott az üggyel a The Intercept hasábjain a "Rossz kémia" című cikksorozatában. A film központi szereplője, Robert Bilott "Leleplezés" címmel jelentette meg az önéletrajzát, melyben részletesen beszámol a DuPont elleni két évtizedes jogi harcáról.Szerző: hp

2018. szeptember 21-én jelentették be hivatalosan, hogy Todd Haynes rendezi a Matthew Michael Carnahan forgatókönyvén alapuló Sötét vizeken-t (Dark Waters), ekkor azonban még Dry Run címen futott a produkció. Szerző: hp

A film forgatása 2019. január 14-én kezdődött meg Cincinnnatiben, Ohio államban. Szerző: hp

A Sötét vizeken kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg 129 szemlézett cikket követően 91 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon. Szerző: hp