Sötét vizeken

Dark Waters

A CineMániás - Az online filmmagazin
2020/02/25

Amerikai Csernobil
Haynes műve eléri célját, közli velünk, hogy vigyázó szemünket jobb, ha némileg bizalmatlanul a világra vetjük, legfőképp a rendszerre, a kapitalizmusra, mert, ami azt hiszi, túlnőhet az embereken, az előbb utóbb az embert is eltárgyiasítja, és szó szerint elhasználja, mint egy tárgyat. Több

Vox.hu
2020/03/02

Kétségkívül fontos filmről van szó, amely a második felére és a fináléra kel életre igazán, amikor pedig lepereg a stáblista, mi is elgondolkodunk, ha nem is az életünkön, de azon biztosan, hogy milyen berendezési tárgyakkal vesszük körül magunkat. És ez sem kis eredmény. Több

Supernatural Movies
2020/03/02

Míg például az Erin Brockovich-Zűrös természet Oscar-díjat hozott Julia Robertsnek, addig Mark Ruffalo által életre keltett ügyvéd figurája sajnos elkerülte az Akadémia figyelmét. Pedig egy jelölést megérdemelt volna Ruffalo emlékezetes alakítása. Több

Kultúrpart.hu
2020/03/02

Alig lett következménye, hogy megmérgezték az egész világot
Filmművészeti jelentősége a Sötét vizeken-nek sincs sok (még annyi sem, mint az egyértelmű előképnek tartható Spotlightnak), társadalmi relevanciája viszont annál több. Több

Revizoronline.com
2020/03/03

Tapadásmentesen
Haynes nem csak a kapzsi nagyvállalatok hozzáállásán gondolkodtatja el a nézőt, de a mi felelősségünkre is minduntalan rákérdez: a saját kényelmünk érdekében tényleg semmi sem drága? Több

MovieAddict
2020/03/09

Nehéz szóhoz jutni. Ezeket az információkat elhallgatni és nem megmutatni az utókornak legalább akkora bűn, mint a történelem során elszenvedett tragédiát tagadni, ezért is örvendetes, hogy elkészült ez a film. A sötét vizeken c. filmet kötelezővé tenném minden iskolában, mind a tankönyvekben, mind a film megnézését. Úgy gondolom, ha a mozikba kerül a film, nem csak én leszek ezen a véleményen. Az alkotás nem csak mint film kiemelkedő. A mondanivalója az egyik legfontosabb, amit valaha színre vittek. Vetekszik a nagysikerű Csernobil sorozat morális értékeinek és gátlástalanságának minden ábrázolásával. Kitép belőlünk egy darabot, és már sohasem adja vissza. Az emberiségbe vetett hitet egy az egyben porig rombolja. Több

Art7.hu
2020/04/07

Óvakodj a teflontól!
A Sötét vizeken az év egyik legfontosabb és leghatásosabb filmje, éles kritika a kapitalizmusról, amely didaktikusságot mellőzve, sallangmentesen tárja fel egy máig folyó ügy részleteit. Igazán megrázó, sötét tónusú alkotás. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!