München

München

Munich
Daniel Craig

1972 szeptemberében a müncheni olimpián palesztin terroristák 11 izraeli sportolót gyilkolnak meg. Az esemény nyomán megindul az izraeli titkosszolgálat, a Moszad egyik legnagyobb nemzetközi akciója, amelynek keretein belül az Avner Kaufman (Eric Bana) vezette titkosügynökök csoportja azt… Több

Forgatókönyvíró: Tony Kushner, Eric Roth, George Jonas
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2006.01.26.

2020.07.18 BÉLA Nézhetetlen

Nem nyűgözőt le

Számomra az a jó film ami beszippant.Ott vagy a filmben. Ez nem szippantott be, el lehet ütni vele az időt, de más semmi.

2018.05.14 Filmelemző

Valós eseményeket feldolgozó, nagyon színvonalas alkotás, Eric Bana nagyszerű játékával. Hihetetlen realizmus, valósághű megjelenítések és a 70-ek évek megidézése jellemzi ezt az értékes filmet. Nálam erős 8 pontos.

Nagyon meg akarták csinálni,és végül nagyon nem csináltak semmit.Nem lett sem izgalmas,sem érdekfeszítő,sem színvonalas.Egy könnyen felejthető alkotás,amit tényleg felejtsünk el.

2017.12.23 Deku

Hihetetlen csúcs szuper filmet alkottak a készítők. Nagyon tudtam preferálni ezt a pörgős hangulatot. Igazán szórakoztató film. Ez az egész lényege. Nagyon szerethetőek a karakterek ami szintén fontos egy filmnél.

2019.06.01 kevelin

volt pár olimpia ami tragédiába vagy legalábbis erőszakba fulladt. talán ez az egyik legdurvább mind közül.nagyon jól megrendezett film a színészi alakítások is szuperek. kár h manapság nem készülnek ilyen jellegű filmek

Guri Weinburg saját meggyilkolt édesapját játssza.Szerző: dulkap

A film George Jonas "Vengeance" című könyvén alapul, ami állítólag a volt Moszad-ügynök, Juval Aviv igaz történetét meséli el. Az izraeli titkosszolgálat tagadja Aviv és Jonas állításait, Aviv azonban maga is több könyvet írt az eseményekről.Szerző: kázsé

A jelenetben, mikor Avner csatlakozik az izraeli kommandósokhoz Bejrútban, az egyikük úgy mutatkozik be mint Ehud Barak. Ehud Barak egy valóságos izraeli kommandós volt, aki később politikus, majd izraeli miniszterelnök lett.Szerző: kázsé

A forgatás kezdete előtt 2 nappal az Eliezaar Halfint játszó Ossie Beck rájött, hogy a nagyapja a Moszadnál dolgozott.Szerző: kázsé

Értékelés: 6.5/10
(2016. 12. 11.)
A München tehát már tökéletesen jelképezi, amit azóta nagyjából minden Spielberg-filmről elmondhattunk: kiváló rendezői munka elképesztő jelenetekkel (azt is megkockáztatom, hogy ez konkrétan az egyik legjobbja), azonban egy történetmesélési kudarc. 6,5/10 Több
Tündérkert
Hol nézheted: Netflix,Filmio