Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login
NA

Eddie Marsan
Denis Ménochet
Daniel Brühl

Európában és Amerikában kialakult egy szokás: ha több nyelven beszélő karakterre van szükség, a rendezők Daniel Brühl-t hívják. A színész, aki legközelebb német terroristát játszik a 7 vérfagyasztó nap (7 Days in Entebbe, hazai bemutató: május 10.) című, megtörtént eseményeken alapuló akciófilmben, az elmúlt 15 évben 9 nemzet szülöttét alakította a kamerák előtt. Volt már magyar is: A grófnő című történelmi filmben valamint az Alienist című sorozatban, amelyben egy Kreisler László nevű pszichológus, de ezen kívül játszott lengyelt, spanyolt, katalánt, franciát, németet (többek közt a Becstelen Brigantyk-ban), osztrákot, angolt, amerikait, és – végül, de nem utolsósorban – sokoviait (természetesen az Amerika kapitány-ban). A filmes dialógusai voltak már angolul, spanyolul, németül, franciául, lengyelül és kínaiul. A Hollywood Reporter utánajárt a titoknak: a 40 éves színész anyja spanyol, apja német, Barcelonában született, Kölnben nevelkedett, gyerekkorában Franciaországban élő unokatestvéreivel töltötte a nyarat: 4 nyelven beszél szinte anyanyelvi szinten. – Előbb lett világpolgár, mint színész – nyilatkozta róla a 7 vérfagyasztó nap szintén világcsavargó, Brazíliából származó rendezője, aki azt is észrevette, hogy a Becstelen brigantyk több szereplője is sokat köszönhet a filmnek: Christoph Waltz, Michael Fassbender és Diane Krüger is köztük van. – Az a vicc, hogy a 7 vérfagyasztó nap-ban erősebb akcentussal beszélek angolul, mint ahogy civilben – nyilatkozta utólag Brühl. – A filmbeli terrorista jobban küzd a nyelvvel, mint én… de hát, ez a színészet: sosem magamat játszom. (IC Press)

Terroristák Berlinben? A világ egyik legrangosabb fesztiválja, a Berlinale a hivatalos programjába válogatott egy megtörtént eset alapján készült izgalmas filmet, amelynek terroristák a főszereplői. Biztos sokakat felkavar majd, hogy Rosamund Pike és Daniel Brühl azt a két német terroristát alakítja, aki két palesztin társával együtt 1976 nyarán az ugandai Entebbébe térített egy Tel Avivból Párizsba tartó repülőgépet. A 7 vérfagyasztó nap (7 Days in Entebbe, hazai bemutató: március) rendezője nem új vendég Berlinben: az Elit halálosztók című rendezéséért Arany Medvét kapott. Azóta pedig egyre izgalmasabb filmeket, köztük a Narcos jó pár epizódját rendezte. – A valóság jobban érdekel, mint a szuperhősök – nyilatkozta a rendező, aki a valóság elől szökött Hollywoodba: akkor hagyta el a hazáját, amikor Riói filmes céges irodájában fegyveresek törtek rá, hogy kirabolják. – A 7 vérfagyasztó nap-ot is a valóságszeretetem miatt csináltam. Nemrégiben új információk kerültek napvilágra a terroristákról és az azt követő, legendás kommandós akcióról, amely kimentette az utasokat Afrika közepéről. Most szeretném végre az igazi igazságot megmutatni… Berlinben is. (IC Press)