Peppermint: A bosszú angyala (2018)

Peppermint

John Gallagher Jr.
Method Man

MMcFly2015   2019. 05. 10.

Egy teljesen fölösleges női Bosszúvágy feldolgozás

A Peppermint előzetese megfogott, de maga a történet felvázolásánál és a rendező feltüntetésénél már érezhető volt, hogy ugyan abba a buta - klisés akcióorgiába esünk, mint Pierre Morel korábbi filmjeinél (Gunman, Elrabolva). Utóbbi még sikeres, de n... teljes kritika»

hsanya182   2018. 12. 09.

Igényes bosszúállós akciófilm. Az elején remekül érzékelteti a drámát, a nő családjának megölését, majd a tettesek igazságtalan szabadlábra engesését. Mivel a rendőrség segítségére nem számíthat így öntörvényű kegyetlenségbe kezd, hogy a bűsösök megb... több»

Thibo84   2019. 05. 02.

A Bosszúvágy női verziója. Csak itt a főhősnőt még kegyetlenebbnek mutatják be. Épp ezért látványosak és brutálisak az akció jelenetek, de a történet nem nyújt semmi többet.

Az amatőr   2018. 11. 29.

Peppermint, avagy hogyan temessünk be egy jó sztorit az összes elképzelhető klisével

Átlagos akciófilm,amelyben az első perctől az utolsóig szétlőttek mindenkit és közben robbantgattak. Valójában ezenkívül,nem is nagyon történt semmi ebben a filmben. Na jó volt még egy vagy két érdekes csavar, ami tetszett, de ezeknek az önmagukban j... teljes kritika»

stomachh   2019. 04. 28.

Pörgős kis thriller. Semmi extra. John Wick női változata.

jake_green   2018. 11. 30.

Jennifer Garner - Tomb Raider bőrbe bújva

Nem akarok tényleg erről a filmről hosszú kritikát írni. Ez a film semmi másról nem szól, mint hogy Jennifer Garner-t rakjuk be egy Tomb Raider jelmezbe, és hasonló helyzetekbe.... kapjon bosszúra lehetőséget, baromi sok fegyvert rosszfiúkat és a vég... teljes kritika»

Alexa   2018. 11. 04.

Szornyen unalmas es kiszamithato. Az egyik legpocsekabb akciofilm, amit moziban lattam es sajnaltam is... Hiaba a kivalo szineszno, ezt a mozit meg o sem tudta megmenteni...Sok logikai szalon is elbukik a film, egy katyvasz.

A film összbevétele 35 418 723 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 22 749 126 forintot termelt. A hazai mozik összesen 42 474 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgatása a #metoo mozgalom kellős közepén zajlott, ami a munkálatokra is hatással volt. Jennifer Garnernek nem okozott problémát, ha a stáb előtt kellett átöltöznie, azonban a szexuális visszaélések napvilágra kerülése után az alkotók arra kérték a színésznőt, hogy használja inkább az erre a célra kialakított öltözőhelységet.

Bár magáért a filmért nem rajongott a szakma, Jennifer Garner alakítását egyöntetűen méltatták a kritikusok.

A Peppermint a premierhétvégéjén 14,7 millió dolláros bevételre tett szert Észak-Amerikában. A költségvetése 25 millió volt.

A filmet igen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes-on 70 szemlézett cikk után mindössze 14 százalékon áll (2018. szeptember).

Pierre Morel rendező 10 évvel az Elrabolva után forgatott ismét akciófilmet.

Pierre Morel az új Olivier Megaton. A Peppermint: A bosszú angyala a legpocsékabb akciófilm az Elrabolva 3 óta.
több»

Tény azonban, hogy a minimális elvárásokat hozza a film, vagyis kellően pörgős, akciódús és mint már említésre került, könnyen lehet rokonszenvezni Garner karakterével, a színésznő pedig szerencsére nem hozta vissza Elektrát (brrr....). Ha az alkotók sokkal merészebben állnak hozzá, akkor akár a klasszikusok között is végezhette volna a Peppermint - A bosszú angyala, de így csak egy a sok közül. Unalmas délutánt el lehet vele ütni, arra viszont tökéletes. több»

A bűnös élvezetet nyújtó filmek sem elítélendőek létezésükből kifolyólag. A Peppermint-tel csupán az a baj, hogy a bűnös 80 százalékban jelenik meg, míg az élvezet maximum 20-ban. Az ősz beköszöntével több jó filmet is vetítenek a mozikban, nem hiszem, hogy a Peppermint: A bosszú angyala bárki számára is méltányolható választás lenne ebben a felhozatalban. több»