Peppermint: A bosszú angyala

Peppermint
Tchiva

John Gallagher Jr.
Method Man

Riley North (Jennifer Garner), szerető anya és feleség élete egy pillanat alatt összeomlik, mikor férjét és kislányát egy brutális támadásban megölik. A kómából felébredt nő igazságot akar, de az elkövetőket – egy befolyásos kartell tagjait – a korrupt bíróság felmenti.
Riley nem nyugszik, amíg… Több

Rendező: Pierre Morel
Író: Chad St. John
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Hongkong
Premier (HU): 2018.09.27.
Forgalmazó: Freeman Film

2024.03.03 Tomipapi

Nagyon tetszett a film. Várom a második részt. Ráadásul jól összerakott a story. Megtekintésre ajánlom!

2018.12.09 hsanya182

Igényes bosszúállós akciófilm. Az elején remekül érzékelteti a drámát, a nő családjának megölését, majd a tettesek igazságtalan szabadlábra engesését. Mivel a rendőrség segítségére nem számíthat így öntörvényű kegyetlenségbe kezd, hogy a bűsösök megb... Több

2019.05.02 Thibo84

A Bosszúvágy női verziója. Csak itt a főhősnőt még kegyetlenebbnek mutatják be. Épp ezért látványosak és brutálisak az akció jelenetek, de a történet nem nyújt semmi többet.

2019.05.10 MMcFly2015

Egy teljesen fölösleges női Bosszúvágy feldolgozás

A Peppermint előzetese megfogott, de maga a történet felvázolásánál és a rendező feltüntetésénél már érezhető volt, hogy ugyan abba a buta - klisés akcióorgiába esünk, mint Pierre Morel korábbi filmjeinél (Gunman, Elrabolva). Utóbbi még sikeres, de n... Teljes kritika

2018.11.04 Alexa

Szornyen unalmas es kiszamithato. Az egyik legpocsekabb akciofilm, amit moziban lattam es sajnaltam is... Hiaba a kivalo szineszno, ezt a mozit meg o sem tudta megmenteni...Sok logikai szalon is elbukik a film, egy katyvasz.

A film összbevétele 35 418 723 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 22 749 126 forintot termelt. A hazai mozik összesen 42 474 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgatása a #metoo mozgalom kellős közepén zajlott, ami a munkálatokra is hatással volt. Jennifer Garnernek nem okozott problémát, ha a stáb előtt kellett átöltöznie, azonban a szexuális visszaélések napvilágra kerülése után az alkotók arra kérték a színésznőt, hogy használja inkább az erre a célra kialakított öltözőhelységet. Szerző: hp

Bár magáért a filmért nem rajongott a szakma, Jennifer Garner alakítását egyöntetűen méltatták a kritikusok. Szerző: hp

A Peppermint a premierhétvégéjén 14,7 millió dolláros bevételre tett szert Észak-Amerikában. A költségvetése 25 millió volt. Szerző: hp

A filmet igen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes-on 70 szemlézett cikk után mindössze 14 százalékon áll (2018. szeptember). Szerző: hp

(2018. 11. 12.)
Bosszú, langyosan tálalva
Pierre Morel az új Olivier Megaton. A Peppermint: A bosszú angyala a legpocsékabb akciófilm az Elrabolva 3 óta.
Több

Értékelés: 5.5/10
(2018. 09. 27.)
Peppermint - A bosszú angyala kritika
Tény azonban, hogy a minimális elvárásokat hozza a film, vagyis kellően pörgős, akciódús és mint már említésre került, könnyen lehet rokonszenvezni Garner karakterével, a színésznő pedig szerencsére nem hozta vissza Elektrát (brrr....). Ha az alkotók sokkal merészebben állnak hozzá, akkor akár a klasszikusok között is végezhette volna a Peppermint ... Több

(2018. 10. 03.)
A bűnös élvezetet nyújtó filmek sem elítélendőek létezésükből kifolyólag. A Peppermint-tel csupán az a baj, hogy a bűnös 80 százalékban jelenik meg, míg az élvezet maximum 20-ban. Az ősz beköszöntével több jó filmet is vetítenek a mozikban, nem hiszem, hogy a Peppermint: A bosszú angyala bárki számára is méltányolható választás lenne ebben a felhoz... Több

(2018. 10. 03.)
Go, Jenny, Go! Több