7 vérfagyasztó nap

Entebbe

A film összbevétele 8 685 101 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 11 411 715 forintot termelt. A hazai mozik összesen 10 727 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

José Padilha rendező olyan katonákat is felkeresett, akik a valódi túszok kiszabadításában is részt vettek, az ő történeteikből állította össze a filmjét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

2015-ben jelent meg Saul David, az edinburgh-i egyetem tanárának tényfeltáró regénye az Operation Thunderbolt, amely plusz információkkal szolgált a mennydörgés-hadműveletként elhíresült akcióról. (a könyv olyan információkat is feltárt, amik addig titkosítva voltak). A film ezen a regényen alapul.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eddie Marsan-t mindenki ismeri… legfeljebb nem tudja a nevét. Az egyik legfoglalkoztatottabb brit színész több mint 100 filmben játszott már, és a Sherlock Holmes-ban ugyanúgy megállja a helyét, mint Mike Leigh súlyos filmjeiben – és most különleges, egyszerre fenyegető, ravasz, de szerethető, bölcs figurát alakít a 7 vérfagyasztó nap (7 Days in Entebbe, hazai bemutató: május 10.) című filmben, amely egy valóságos túszdráma rekonstrukciója. Ő alakítja azt a férfit, aki semmiképp nem hajlandó tárgyalni a terroristákkal, és mindenképpen a lehetetlennek látszó mentőakció pártján áll. – Az a Simon Perez, akit én játszom, nem szimpla figura – nyilatkozta a színész, aki azt mondja, a 7 vérfagyasztó nap lett az egyik kedvenc filmje. – Bonyolult helyzetben van, és bonyolult döntéseket kell hoznia. Kiismerhetetlen, élvezi is a hatalmát, játszik, pedig óriási a tét. De szerintem, éppen ezért jó ez a film: mert senki sem egyszerű benne, minden döntés bonyolult, és megéri, hogy még egyszer végiggondoljuk. Pedig azt hinnénk, egy túszszabadítás során nem szabd sokat agyalni, csak géppisztollyal a kézben rohanni kell a megfelelő irányba. De nem. Semmi sem ilyen egyszerű. Szerintem, ennek a filmnek ez az üzenete… (IC Press) Szerző: hp

A film valós eseményeket dolgoz fel. Szerző: hp

Daniel Bruhl és Denis Ménochet második közös filmje a Becstelen brigantyk után. Szerző: hp

Ez a negyedik egészestés film, melynek központi témája az Entebbében történt terrortámadás (Győzelem Entebbénél, Támadás Entebbénél, Mivtsa Yonatan).Szerző: hp

A film forgatása 2016. november 14-én kezdődött meg Máltán, majd az Egyesült Királyságban folytatódott. Szerző: hp

A 7 vérfagyasztó nap világpremierje 2018. február 19-én volt a 68. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A film lesújtó kiritikai fogadtatásban részesült. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon mindössze 23 százalékon áll (2018. április). Szerző: hp

Európában és Amerikában kialakult egy szokás: ha több nyelven beszélő karakterre van szükség, a rendezők Daniel Brühl-t hívják. A színész, aki legközelebb német terroristát játszik a 7 vérfagyasztó nap (7 Days in Entebbe, hazai bemutató: május 10.) című, megtörtént eseményeken alapuló akciófilmben, az elmúlt 15 évben 9 nemzet szülöttét alakította a kamerák előtt. Volt már magyar is: A grófnő című történelmi filmben valamint az Alienist című sorozatban, amelyben egy Kreisler László nevű pszichológus, de ezen kívül játszott lengyelt, spanyolt, katalánt, franciát, németet (többek közt a Becstelen Brigantyk-ban), osztrákot, angolt, amerikait, és – végül, de nem utolsósorban – sokoviait (természetesen az Amerika kapitány-ban). A filmes dialógusai voltak már angolul, spanyolul, németül, franciául, lengyelül és kínaiul. A Hollywood Reporter utánajárt a titoknak: a 40 éves színész anyja spanyol, apja német, Barcelonában született, Kölnben nevelkedett, gyerekkorában Franciaországban élő unokatestvéreivel töltötte a nyarat: 4 nyelven beszél szinte anyanyelvi szinten. – Előbb lett világpolgár, mint színész – nyilatkozta róla a 7 vérfagyasztó nap szintén világcsavargó, Brazíliából származó rendezője, aki azt is észrevette, hogy a Becstelen brigantyk több szereplője is sokat köszönhet a filmnek: Christoph Waltz, Michael Fassbender és Diane Krüger is köztük van. – Az a vicc, hogy a 7 vérfagyasztó nap-ban erősebb akcentussal beszélek angolul, mint ahogy civilben – nyilatkozta utólag Brühl. – A filmbeli terrorista jobban küzd a nyelvvel, mint én… de hát, ez a színészet: sosem magamat játszom. (IC Press)Szerző: hp

Terroristák Berlinben? A világ egyik legrangosabb fesztiválja, a Berlinale a hivatalos programjába válogatott egy megtörtént eset alapján készült izgalmas filmet, amelynek terroristák a főszereplői. Biztos sokakat felkavar majd, hogy Rosamund Pike és Daniel Brühl azt a két német terroristát alakítja, aki két palesztin társával együtt 1976 nyarán az ugandai Entebbébe térített egy Tel Avivból Párizsba tartó repülőgépet. A 7 vérfagyasztó nap (7 Days in Entebbe, hazai bemutató: március) rendezője nem új vendég Berlinben: az Elit halálosztók című rendezéséért Arany Medvét kapott. Azóta pedig egyre izgalmasabb filmeket, köztük a Narcos jó pár epizódját rendezte. – A valóság jobban érdekel, mint a szuperhősök – nyilatkozta a rendező, aki a valóság elől szökött Hollywoodba: akkor hagyta el a hazáját, amikor Riói filmes céges irodájában fegyveresek törtek rá, hogy kirabolják. – A 7 vérfagyasztó nap-ot is a valóságszeretetem miatt csináltam. Nemrégiben új információk kerültek napvilágra a terroristákról és az azt követő, legendás kommandós akcióról, amely kimentette az utasokat Afrika közepéről. Most szeretném végre az igazi igazságot megmutatni… Berlinben is. (IC Press) Szerző: hp