MMcFly2015   2017. 11. 08.

Amerikában nem lett sikeres, és hazánkban sem került a mozi premierek listájára. Kár érte, mert elég komoly film lett - a témán kívül a színészek és a végeredmény is elég erős. 2013, Boston. Szerintem a többség emlékszik rá a híradóból, esetleg egy dokumentumfilmet látott a tragédiáról. Ez a film dokumentumfilmnek is megállja a helyét, mert az eddigi információk alapján amiket láttam (wikipédia, híradó, natGeo) elég hűen sikerült feldolgozni az eseményt. Egyedül Mark Wahlberg karaktere fiktív. A film az első 30-40 percben a terrortámadást és a vele keletkezett pánikot elég hatásosan mutatja be, az embert egyszerre sokkolja, bosszantja és meghatja. A támadás után jön a lényeg, a két fiatal merénylő utáni hajtóvadászat, ami egy lassabb tempót diktál, még se lehet unni egy percét sem, végig jelen van a feszültség (és személyemben az előbb említett düh). Kevin Bacon, mint FBI vezető, John Goodman, mint a helyi rendőr kapitány, J.K. Simmons, mint egy nyugdíj elött álló rendőr... ilyen szereposztás mellett nem csoda, hogy még a tanakodós, csöndesebb részek sem nyújtják el a filmet. Utána olvastam, sokan az utcán történő akció jeleneteket emelik ki, hogy milyen amatőr, és rossz volt nézni. Én ezt ellenkezőleg gondolom. Éppen ezek a jelenetek segítettek hozzá ahhoz az érzéshez, hogy ez egy valós eseményt dolgoz fel. Benne volt minden természetes reakció, emberi hibák, félelem az akció körül, és nem erőltették a Hollywood-i sablonokat. Szerintem egyszer mindenképpen látni kell, izgalmas és jól összerakott alkotás, keményen megállja a helyét a műfajban. Ha esetleg a film után, valakit érdekel a téma, nekik ajánlom a ,,Bostoni robbantás - hajsza a merénylők után" c. NatGeo-s dokkumentumfilmet, ami a filmben látottakról a valós személyek beszélnek.

hsanya182   2017. 11. 08.

Összességében jól sikerült, terrorcselekményről szóló film. Volt benne feszült akció, már majdnem 30 rendőr lőtte a két terroristát, volt feszült nyomozás, hogy elkapják e a robbantókat... Nézhető TV film, kellően próbálja ábrázolni a megtörtént eseményt.

rainman   2017. 12. 29.

Ahogy a címe is sugallja, eléggé hazafiasra sikeredett, de szerencsére nem a melldöngetős fajta. Igazából meglepett! Elképzelni sem tudtam, hogy lehet egy jó, vagy legalább nézhető filmet kihozni ebből a szegényke sztoriból. Ehelyett mit kaptam? Egy végig pörgős, feszült, izgalmas darabot. Nem ez az első jól sikerült film a terrorizmus kegyetlenségéről, de talán az első olyan, ami drámaiság helyett inkább dinamika van. A végén persze előjött az érzelemdús patriotizmus, de ez nem meglepő, hisz Peter Berg rendezőre igencsak jellemző, de mindig sikerül annál a pontnál megállnia, mikor még nem fordul át giccstengerbe! :-) Egy újabb remek film Peter Bergtől!

Krajcsovics Noémi   2017. 11. 06.

Végre egy olyan film - hosszú idő után - ami végig lekötött, ökölbe szorított kézzel néztem végig, nagyszerű volt, többször nézős!

Ati012   2018. 02. 24.

Szerintem zseniális. Mark minden filmjében jól alakít . Egyik kedvenc színészeim között van. Ajánlani tudom

John Goodman

A rendező összes felesleges manírját lenyesegetve tökélyre fejlesztette stílusát, kár, hogy ezt éppen (legutóbbi hármasát tekintve) tartalmilag leggyengébb történeténél sikerült. Mindenesetre a Patriots Day jól jelzi, hogy megfelelő alapanyag esetén Bergtől akár remekművekre is számíthatunk majd a jövőben.

7,5/10 több»

2013-ban Boston átélte a földi poklot. A tradicionális maraton célvonala előtt, nem sokkal az első befutók után, két bomba robbant. Az emberek pillanatok alatt a káosz, a rettegés és a borzalom világában találták magukat. Ártatlanok haltak meg, vagy váltak örökre rokkanttá. Életeket tépett szét a detonáció. (4/5)

A film költségvetése 45 millió dollár volt és jelenleg 50,5 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob )

A film nyílt statiszta castingjára több ezer olyan bostoni lakos jelentkezett, akik testközelből élték át a tragédiát.

A terrorista Dzhokhar Tsarnaev elfogásának jelenetét épp annak második évfordulóján vették fel.